Jak se rychle zbavit akné? Poraďte si s ním lokálně!

9. dubna 2021notino.cz

Ještě večer jste měla pleť krásnou, jenže ráno se vám uprostřed čela vyjímá nepřehlédnutelný pupínek? Zatočte s ním rychle s pomocí lokálních přípravků na akné. Máte o účinné SOS péči přehled? My ano! Naše kůže je pórovitá – přes póry dýchá a vylučuje kožní maz i škodliviny. V ideálním případě projde mastnota bez problémů ven, aniž by způsobovala škody. Když se ale produkce mazu zvýší, ať už v důsledku hormonální změny (třeba v souvislosti s cyklem, v období puberty a podobně), nebo stresu, vlivem znečištěného prostředí či špatné péče, jeho nadbytek se pak mísí s odumřelými buňkami kůže a vnějšími nečistotami. Tím se vytvoří zátka a vznikají černé nebo bílé tečky.

Jak se rychle zbavit akné

I když občas pár černých komedonů na nose máte a sem tam se vám na tváři objeví zanícený pupínek, není to trvalý stav. Vaše pleť tedy není problematická, proto se nabízí řešit nedokonalosti vhodnými přípravky na akné lokálně.

Jaké máte možnosti?

  • specializované lokální náplasti: Čisticí náplasti na černé tečky a regenerační náplasti na akné jsou skvělá vychytávka pro všechny typy pleti. První z nich se lepí na oblasti výskytu černých teček – nos, bradu a T-zónu – a nechají se chvíli působit. Jejich povrch na vzduchu vysychá a přichytává na sebe nečistoty, které se poté s náplastí lehce sloupnou.
  • Regenerační náplasti na akné typu Cosrx Acne Pimple Master se zase aplikují přímo na konkrétní pupínek. Téměř neviditelně přilnou na postižené místo, kde umožní působení aktivních látek. Ty se postarají o zmírnění zarudnutí a otoku kolem pupínku, zabrání dalšímu šíření bakterií a urychlí regeneraci. Ideálně se nechávají působit přes noc.
  • lokální gely a krémy na akné: Must-have produkty určené k přímé aplikaci na konkrétní nedokonalost urychlují regeneraci, lze je používat kdykoliv během dne coby SOS pohotovostní péči. Jejich složky mají exfoliační a zklidňující účinky, redukují maz a snižují lokální začervenání pleti. Většina také stahuje rozšířené póry jako gel proti akné Eisenberg Start SOS Boutons, gel na akné NeoStrata Clarify a lokální péče se sírou Vichy Normaderm S.O.S, aby se problém znovu neopakoval.
  • lokální tyčinky na akné: Stejně jako gely a krémy na pupínky se aplikují přímo na postižené místo, kde působí antibakteriálně. Některé produkty v sobě obsahují barevné pigmenty jako korekční tyčinka na akné Uriage Hyséac Bi-Stick, díky kterým můžete nedokonalost perfektně překrýt a zamaskovat.
  • specializované kúry: Mezi velmi účinné přípravky proti akné patří intenzivní kúry. Třeba péče Saffee Acne Skin pomůže odstranit rozšířené póry a černé tečky už po šesti dávkách ve třech dnech. Pleť se díky hloubkové stimulaci kožních buněk zklidní, projasní a zůstane dlouhodobě hydratovaná. Specializované kúry je možné pleti dopřávat několikrát ročně jako preventivní i okamžitou SOS péči.
  • čisticí masky: Odpovědí na otázku, jak se rychle zbavit pupínku, mohou být přírodní složky – aktivní uhlí, síra či pečující jíly. Nejen že bojují proti nedokonalostem pleti, ale postarají se také o odstranění odumřelých buněk a vyhlazení jejího povrchu. Například čisticí maska pro dokonalou pleť Glamglow SuperMud s aktivním uhlím napomáhá odstraňovat nečistoty a mastnotu i z nejhlubších pórů, a dokonce z pleti vytahuje toxiny. Navíc ji lze používat i lokálně.
  • intenzivní noční péče: Co takhle nechat přípravek na akné pracovat, zatímco spíte? Probudit se ráno se zklidněnou pletí je přece fajn. Noční péče pro problematickou pleť a akné Payot Pâte Grise L'Originale i lokální krém na akné na noc Uriage Hyséac pleť komplexně čistí, eliminují již vzniklé pupínky a regulují nadbytečný kožní maz. Už po jedné noci tak zanechávají viditelné účinky.

Netrapte se drobnými nedokonalostmi, za vrásky na čele to nestojí! Vyřešit momentální diskomfort pleti totiž můžete opravdu snadno. Stačí si jen vybrat z naší široké nabídky lokálních přípravků na akné. Nezapomeňte nám dát vědět, která z péčí je podle vás nejúčinnější.

Přečtěte si více