Přejít na hlavní obsah

Dokonalé oční stíny: Které štětce musíte mít?

5. 7. 2022

Eliška P.

Čtení na 5 minut

Štětce na líčení očí jsou užitečným pomocníkem. Někomu stačí jeden a někdo potřebuje alespoň tři. Proč se jich může hodit více? Je rozdíl v tom, jak štětec vypadá? A jaký tvar a velikost si máte vybrat? S tím vším vám poradíme.

K dokonalému líčení je potřeba zdokonalit tu správnou techniku. Ta spočívá i ve výběru štětců, kterých dnes na trhu existuje spousta. Na druhou stranu, čím je jich více, tím těžší je se v nich orientovat. Štětce se při očním líčení využívají víc a jsou šikovnější než pěnové aplikátory. Velký rozdíl je cítit v tom, že pěnový aplikátor je tvrdý a neohebný. Základní stín jím dokážete nanést, ale o větším stínování se určitě mluvit nedá.

Sofistikované sady pro domácí líčení

Pro někoho, kdo se v líčení neorientuje, je ideální mít doma Notino Luxe Collection. Tento kit můžete klidně přibalit s sebou kamkoli. Uvnitř se nachází pět základních štětců. Je dobré vědět, že téměř každý štětec může mít různé využití. Nemusí být určen pouze k jedné akci. Pokud jsou oční stíny barevně odlišné, je vždy lepší mít více štětců.

Znám i naprosté minimalistky, kterým stačí mini kosmetická taštička. Tam se vejde jedině multifunkční štětec Notino Elite Collection 4 v 1 Eye Brush. Klame vzhledem – vypadá jako propiska, ale můžete do něj vložit různé typy štětcového aplikátoru. Prostě all in one. 😊

Produkty

Základní typy štětců na líčení očí

Plochý štětec k líčení očí

Nejjednodušší líčení očí sestává z jen jednoho očního stínu. Je to naprosto easy. Technicky je důležité oční stín nanést tak, aby pokrýval celou pohyblivou část víčka. Ideální štětec zde bývá větší a plochý. Třeba jako kulatý štětec Diva & Nice Cosmetics Accessories, který je moje must-have. Ale Notino Master Collection štětec na oční stíny je možná malinko univerzálnější. S jeho pomocí se dá nanést jeden stín na celé víčko a zároveň se s ním snadně dostanu do očního oblouku.

Notino TIP: Výsledek závisí na pohybu zápěstí. Čím lehčí ruku a ladnější pohyb zápěstí máte, tím je líčení propracovanější. Přílišné tlačení na štětiny nepřináší dobrotu a výsledný look pak může působit těžkopádně.

Štětce na stínování a přechody

Při líčení očí bychom si měli dávat záležet na barevných přechodech. I tady si můžeme usnadnit práci s tím správným štětcem. BrushArt Everyday Collection na stínování a přechody je ideální volba. Má delší a ohebné štětiny, které vám pomůžou přechody hezky vyrovnat a „rozblendit“. Líčení očí se dvěma stíny je založeno na jednoduchém principu. Světlejší stín aplikuji na pohyblivou část víčka a ten druhý, tmavší, na očnicové oblouky. Pokud bych se měla rozhodnout a vybrat si jen jeden jediný typ štětce k líčení očí, byl by to právě tento.

Tmavší stín v očnicovém oblouku dokáže zvětšit opticky oči. Někdy, když nemám moc času a točím video, nalíčím si oči následujícím způsobem – aplikuji si jen jeden stín, a to právě do oblouku. Na kameře to vypadá dobře a oči se zdají větší. Základem je samozřejmě dokonalý make-up a korektor v očním okolí.

Notino TIP: Tmavší stín v očním oblouku dokáže zvětšit opticky oči.

Skvělým pomocníkem je štětec na užší prostory nebo malé plochy. Notino Master Collection štětec na detaily má kratší vlas, je užší, měkký a do špičky. Toto zakončení jej předurčuje k nanášení stínů např. do vnějších koutků nebo očnicových oblouků, kde potřebujeme precizně nanést tmavší barvy. 

Při líčení očí využívám velmi často také štětec s výrazně kratšími štětinami. Je úzký, krátký a pevnější, a tak se hodí na líčení pod spodními řasami nebo na rozpracování tužky.

Štětce na líčení očních linek

Na oční linky lze jít různými způsoby. Tužky, fixy či pera, vyberte si, možností je nepřeberně. Mě baví černé gelové pomády určené právě k dělání linek. A to nejde (jak vás asi nepřekvapí), bez štětce, ideálně zkoseného. Třeba s přesně takovým, jakým je Notino Master Collection štětec na obočí a oční linky, se kterým se jednoduše pracuje při líčení horní linie řas.

Doporučuji nejdříve nanést na štětec barvu a rozpracovat ji na obrácené straně ruky. Pomůže vám to nanést pigment na celou část hrany štětce. Tato technika je čistší a vyhnete se tak tomu, abyste měli černou barvu všude okolo.

Čištění, čištění a zase to čištění

Když přijde na čištění, tak se na štětce na oční líčení často zapomíná. I zde je ale třeba udržovat hygienu. Štětce není vhodné ponořovat celé do vody. Raději jejich jemné štětinky vyčistěte s rekondičním mýdlem na štětce da Vinci Cleaning and Care. Je vyrobeno na bázi rostlinných olejů, které pomáhají vlas změkčovat. Každý jeden štětec běžně „namydlím“ a použiji k tomu i Notino Master Collection čistící podložku na štětce. Tato pomůcka je efektivní a ušetří vám čas.

Jak si vyčistit štětce na líčení s co největším efektem? Mrkněte na naše video, kde vám to ukážeme.