Přejít na hlavní obsah

Jak používat beauty blender? Naučte se s ním pracovat!

29. 5. 2018

Lucka

Čtení na 4 minuty

Profesionální vizážisté i blogeři ji označují za absolutní must-have každé kosmetické taštičky. Vytvoří vám absolutně přirozený a šťavnatý make-up, bezchybně zamaskuje kruhy pod očima i vykonturuje obličej. Ano. Řeč je o ikonické houbičce na make-up zvané beauty blender. Určitě jste o ní už slyšela a možná už ji máte doma. Ale umíte ji správně používat?

Není Beautyblender jako beauty blender

Klasické houbičky na nanášení make-upu známe už léta. Opravdová revoluce v této oblasti nastala ale až v roce 2003, kdy spatřila světlo světa originál houbička na make-up značky Beautyblender ve tvaru vejce. Na rozdíl od klasických trojúhelníčkových houbiček je hypoalergenní, neobsahuje latex a výsledné nalíčení je s ní nesrovnatelně lepší.

Z Beautyblenderu se rázem stal hit a získal mnoho ocenění. Není tedy divu, že jej mnohé značky začaly napodobovat. Dnes se výraz beauty blender běžně používá pro všechny houbičky na make-up tohoto typu. Známé jsou především ty od Real Techniques nebo Makeup Revolution. Na originál ale mnozí nedají dopustit.

Jak používat beauty blender

Používání houbičky na make-up je snadné a naučíte se ho rychle. Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel:

  • Především: beauty blender se používá vlhký. Před použitím proto houbičku nejprve namočte pod tekoucí vodou a poté důkladně vyždímejte. Houbička tak zvětší objem, bude měkčí a při aplikaci do sebe nenasákne tolik make-upu.
  • Vezměte svůj make-up, naneste jej na hřbet ruky a namočte do něj beauty blender.
  • Poté s ním začněte jemně „ťupat“ po obličeji. Je opravdu důležité make-up houbičkou neroztírat, ale jemně ho vklepávat do obličeje. Pro nanesení make-upu na větší plochy použijte kulatou část, pro méně dostupné části a na nanášení korektoru pod oční víčka se zase perfektně hodí špičatý konec, který se dostane všude.
  • Na závěr se s houbičkou můžete i zapudrovat.

Na co všechno se beauty blender používá

Houbičku většina z nás používá na zapracování make-upu a korektoru. Tím ale škála jejího využití rozhodně nekončí! Perfektně se beauty blender hodí třeba nanášení krémových kontur, rozjasňovače nebo tvářenky. Pravidlo je vždy takové, že špičkou houbičky nejprve poklepáním nanesete produkt na tvář a kulatým koncem ho následně jemně zapracujete do ztracena.

Houbičkou můžete nanášet také pudr, oční stíny nebo dokonce rtěnku. Někteří s ním pak aplikují i pleťové krémy nebo podkladovou bázi pod make-up. Houbička je jednoduše univerzální nástroj, který se hodí téměř na cokoliv.

Jak čistit beauty blender

V nemyté houbičce na make-up se snadno mohou množit bakterie, které by vaší pleti rozhodně neprospěly. Proto svůj beauty blender důkladně myjte po každém použití. U problematické pleti platí toto pravidlo dvojnásob! Jak na to?

  • Hubičku myjte vždy pod tekoucí vodou.
  • Jakmile ji propláchnete čistou vodou, naneste na ni speciální čistič na make-up houbičky nebo jakýkoliv přípravek na čištění kosmetických štětců.
  • Poté ji důkladně promněte mezi prsty tak, aby se čistící prostředek dostal až dovnitř a dokonale vymyl veškeré zbytky make-upu.
  • Opět propláchněte vodou a postup opakujte až do doby, kdy bude houbička zbavená veškerých nečistot a při zmáčknutí z ní poteče jen průzračně čistá voda.
  • Houbičku na konec důkladně vyždímejte a nechte volně schnout ve větrané místnosti. Vlhký beauty blender nezavírejte do skříňky nebo kosmetické tašky!

I ten nekvalitnější beauty blender má omezenou životnost. Postupně totiž ztrácí svůj tvar a pružnost. Výměna se doporučuje přibližně po třech měsících. Na výběr máte různé barvičky i značky. Tak proč nezkusit nějakou novou?