Jak na nehtovou kůžičku? Tipy na správnou péči

10. září 2021Veronika K.
Perfektně upravené ruce jsou naší vizitkou – to je jedno velké klišé, ale taky pravda! I když máte všechno od tvaru nehtů až po odstín laku dokonalé, celkový dojem může někdy pokazit neupravená nehtová kůžička. Možná tento krok občas přeskočíte, jelikož je to opravdu mravenčí práce a není čas ani nálada. Zanedbávat péči o nehtovou kůžičku byste ale rozhodně neměli. Jak ji upravit rychle a efektně?

Nestříhejte  

Jste v týmu stříhat nebo nestříhat? Jestli v tom prvním, je rozhodně na čase přestoupit. Chápeme, že při pohledu na suchou nebo odchlipující se kůži je rychlejší sáhnout po nůžkách, ale odstranění nehtové kůžičky by tímto způsobem probíhat nemělo. Při záděrech se nůžkám nevyhnete, ale zbrklé stříhání může vést až k infekcím. Nebojte, hned vám prozradíme, jak odstranit nehtovou kůžičku bez nůžek.  

Zatlačujte  

Nejlepším odstraňovačem nehtové kůžičky je takzvaný „zatlačovač“. Možná to zní to divně, ale funguje to! Pořiďte si balení zatlačovačů kůžičky NeoNail Wooden Sticks a můžete se pustit do úpravy.  

Aby kůže změkla a lépe se s ní pracovalo, namočte si ruce do teplé vody nebo použijte změkčovač kůžičky Artdeco Cuticle Remover Gel. Jediným dalším krokem, který vás čeká, je postupné zatlačování kůžičky u nehtu. Dřívka jsou zkosená, takže nezapomeňte mít dřívko natočené zkosenou stranou k nehtu. Pak už jen opatrně zatlačujte směrem k lůžku.  

TIP: Odstraňovač kůžičky může být i kovový, a právě ten často najdete v praktických setech, jako je například sada Notino Joy Collection. Takové balení se základními pomocníky na manikúru je super na cesty nebo jako pojistka do kabelky, ať už máte namířeno kamkoli. Mini set určitě ocení i jakýkoli muž – když mu pořídíte celočernou sadu Notino Men Collection, už vám alespoň nebude vykrádat tu vaši! 

Opatrně odlakujte 

Používání odlakovače je běžnou záležitostí, ale vzpomeňte si, jak vypadá kůžička na nehtech hned potom. Víc vysušenou ji asi uvidíte jen málokdy. Zvlášť, pokud používáte odlakovače s acetonem. Naše rada? Hned po odlakování ruce důkladně umyjte a dostaňte z nich zbytky odlakovače. Připravíte je tak na péči, která by měla přijít vzápětí.  

Hydratujte 

Pečovat o nehtovou kůžičku byste měli pravidelně, klidně i mimo váš manikúrový rituál. Pořiďte si kvalitní vyživující olejíček na nehty a jejich okolí Essie Apricot Nail & Cuticle Oil. O kůžičku se postará kombinace jojobového oleje a oleje z meruňkových jader – důkladně ji vyživí a bude ji udržovat hezky měkkou. Aby byl účinek oleje na kůžičku opravdu znát, aplikujte ho minimálně jedou denně.  

TIP NA ZÁVĚR: Úprava nehtové kůžičky je jen jedním z kroků celé manikúrové seance, a když už jsme u stříhání, nemůžeme si nechat pro sebe ještě další tip! Nůžky zkuste vynechat i při samotném stříhání nehtů, místo toho sáhněte po kleštičkách na nehty Scholl Toenail – jsou silnější jak nůžky, svým tvarem dobře určí tvar vašich nehtů a snadněji se vyhnete zarůstání nehtů (což oceníte hlavně u nohou). Pak už stačí jen jemně zapilovat pilníkem Semilac Paris Accessories

Jak odstranit kůžičku na nehtech není žádná věda, jen to chce pár správných pomůcek. Tak doplňte zásoby a jde se na to!  

Produkty

Přečtěte si více