Přejít na hlavní obsah

Hloubkový jarní refresh! Objevte kouzlo vlasového detoxu

28. 2. 2024

Jana Uhlířová

Čtení na 4 minuty

Po zimě bývají vlasy a pokožka hlavy unavené a touží po pořádné dávce regenerace. Pravou jarní vzpruhu jim dopřejete díky hloubkové očistě, hydrataci, jemným masážím, ale i změnami v jídelníčku. Díky vlasovému detoxu napravíte poškození a dodáte své koruně krásy živiny i hydrataci.

Zima je výzvou nejen pro pleť, ale i vlasy. Často jsou po tomhle chladném období poškozené, lámavé a oslabené. A pokožka hlavy k tomu navíc zanesená zbytky kosmetických přípravků, přirozenými oleji a odumřelými kožními buňkami. Díky vlasovému detoxu se pokožka konečně nadechne a kštice lépe vstřebá pečující produkty. Vlasy budou hustší, zdravější a z pokožky zbavené nečistot i snadněji porostou.  

Jak poznáte, že vlasová pokožka potřebuje detox 

  • vlasy se velmi rychle mastí 
  • svědí vás hlava, vlasová pokožka je často podrážděná 
  • vlasy vám moc nerostou, řídnou 
  • vlasy jsou slabé, suché a lámavé, hodně padají 
  • používáte obvykle hodně stylingových přípravků 
  • trápí vás lupy 

Jak správně provádět očistu vlasové pokožky 

Navlhčete vlasy a přímo ke kořínkům vlasů naneste peeling na pokožku hlavy. Vyberte ho podle typu vašich vlasů a problémů, které vlasovou pokožku trápí. Přidejte vodu, napěňte a vmasírujte prsty do pokožky hlavy. Krouživými pohyby jemně masírujte prsty nebo kartáčem na masáž vlasové pokožky. Masáž stimuluje krevní oběh, odstraní odumřelé kožní buňky a zbaví pokožku zbytků stylingových přípravků, takže může lépe dýchat. Důkladně opláchněte a použijte šampon, kondicionér a další vlasovou péči jako obvykle.  

TIP: Peeling pokožce dopřejte jednou týdně, pokud máte normální či mastné vlasy, a jednou měsíčně, pokud máte jemné vlasy.  

Zázraky pro vlasovou pokožku

TIP: Na detox vlasové pokožky můžete zkusit i produkty s obsahem tea tree oleje, máty nebo kofeinu. 

Očista dočista 

Pokožka hlavy je očištěná? Sáhněte po hloubkově čisticích šamponech, které dopřejí pročištění a regeneraci pramenům vlasů. Vyberte si ideálně jemné šampony, které nepodráždí pokožku hlavy, naopak se snažte omezit používání produktů s obsahem silikonů, parabenů a sulfátů.  

Zaměřte se na hydrataci vlasů a doplnění proteinů, které vlasům velmi prospívají: po hloubkově čisticím šamponu je čas na detoxikační kondicionér a vlasovou masku, ideálně s obsahem arganového oleje. Vyzkoušet můžete i detoxikační masky na vlasy, které obnovují jejich strukturu a působí do hloubky, šetrně čistí a odstraňují nečistoty (prach, zbytky těžkých kovů a znečištění).  

Čisticí šampioni pro detox vlasů

TIP: Občas své vlasy můžete opláchnout vodou s jablečným octem, který má detoxikační účinky. 

Projezte se ke krásným vlasům 

Očista vlasů a vlasové pokožky ovšem nekončí v koupelně: na jejich zdraví má totiž vliv i vyvážená strava s obsahem vitamínů a minerálů. Snažte se proto jarní jídelníček odlehčit, omezit konzumaci alkoholu a kofeinu, sladkou závislost na cukru, fastfoodu i tučných výrobcích, a naopak jezte více ovoce a zeleniny. Užívejte přípravky pro podporu detoxikace organismu, sáhněte po doplňcích stravy s chlorellou a spirulinou, které podpoří vnitřní detox.  

Podpořte zdraví vlasů i zevnitř

TIP: Jednou za čas si dopřejte profesionální detox ve vlasovém salonu. 

Zaujal vás detox vlasů a vlasové pokožky? Vyzkoušejte a přesvědčte se sami, jak velký efekt může tahle procedura na vitalitu vlasů mít. Nejenom na jaře!