Přejít na hlavní obsah

Jak na celulitidu – tipy pro hladkou kůži, které musíte vyzkoušet

4. 6. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Otázku „jak na celulitidu“ řeší ženy v každém věku a s každým typem postavy. Celulitida vzniká vlivem více faktorů, jako je dědičnost, nedostatek pohybu, špatná strava, zadržování vody v těle, ale i hormonální změny. Ať už se u vás objevila celulitida na stehnech, na břiše nebo třeba na rukou, určitě víte, že je to běh na dlouhou trať a výsledky nemusí odpovídat vynaloženému úsilí. Co na celulitidu zabírá a jak poskládat komplexní péči, abyste dosáhla potřebného výsledku?

Nerovnoměrné hrbolky celulitidy způsobuje špatná cirkulace lymfy a nárůst tukových buněk v podkoží. Možná vám to zní vážně, ale ve skutečnosti se jedná především o kosmetický problém, u kterého není třeba zásahu lékaře. A přestože mnoho žen se pomerančové kůže nezbaví úplně, můžete její výskyt a viditelnost zásadně ovlivnit správnou stravou, pohybem a kosmetickou péčí. S našimi tipy nejenže projevy celulitidy zmírníte, ale pomohou i jako prevence v případě, že patříte k těm, od kterých se dolíčky drží dál. A jaké přípravky proti celulitidě jsou ty nej?

Návod: jak se zbavit celulitidy

Prevence je základ

Možná se řadíte mezi ty šťastné ženy, co celulitidou netrpí. Aby tomu tak bylo i v dalších letech, vyplatí se preventivní opatření v podobě zdravého, vyváženého jídelníčku. Tím si udržíte hladká stehna a zadeček i při hormonálních změnách nebo výkyvech váhy. Skvělým pomocníkem je především bobulovité ovoce, které obsahuje velké množství antioxidantů a podporuje regenerační procesy v těle. Nezapomínejte jíst také hodně ryb, především losos a tuňák obsahují omega 3 mastné kyseliny a vitamin B, který pomáhá regenerovat a omlazovat.

Masáže pro rychlejší výsledky

Velmi zdravé je pro kůži tzv. suché kartáčování – celé tělo třete suchými masážními rukavicemi nebo kartáči. Aktivujete tak lymfatický systém. Kartáčujte ideálně ráno, kdy můžete nejlépe využít rozproudění energie, které vám procedura přinese. Před plánovaným cvičením si naopak dopřávejte masáže s gelem, olejem, případně mlékem, podpoříte tím účinnost obsažených látek. Jedna z populárních ingrediencí proti pomerančové kůži je skořice, která podporuje také odbourávání tuku – skořicový gel na celulitidu Topvet Body Care prohřeje kůži a urychlí spalování.

Voda jako elixír

Ani nejlepší krém proti celulitidě vám nepomůže, pokud nebudete dostatečně hydratovaná zevnitř. Dejte si ráno na lačný žaludek sklenici teplé vody s citronem – po nočním odpočinku tím „nahodíte“ zažívání a vylučování nečistot z těla i kůže. Pozor na spotřebu kávy! Protože dehydruje, neměla byste vypít víc než dva šálky denně. Uvidíte, že při dodržování pitného režimu se vám tělo odmění jemnější, hebkou pokožkou. Chcete pleť ještě „naboostovat“? K vypnuté pokožce pomůže i exfoliace: vyzkoušejte kávový tělový peeling BodyBoom Coconut, který nejen vyživuje a revitalizuje, ale také bojuje proti celulitidě.

Bez pohybu to nepůjde

Dolíčky na stehnech či zadečku prostě bez pohybu neodstraníte. Nejúčinnější je kombinovat pravidelný kardio pohyb (běh, jízda na kole) a posilování problémových partií. Ani sport bohužel někdy nestačí k tomu, aby celulitida zmizela úplně, ale na pevných stehnech vypadá vždycky o mnoho lépe!

Nejlepší krém na celulitidu

Nebudeme vám lhát, neexistují zázračné přípravky, které si na noc namažete a ráno vstanete s vypnutým a hladkým pozadím. Vybrali jsme tři nejúčinnější produkty, které vám ruku v ruce s předchozími body pomohou k vysněné pokožce těla. Masážní mléko proti celulitidě Topvet Body Care urychluje odbourávání tukových buněk a dodává pokožce pevnost a pružnost. Pokud si u kosmetiky hlídáte složení, potěší vás Nuxe Body, zeštíhlující olej proti celulitidě, který má 96 % složek přírodního původu. Luxusní krém na celulitidu Collistar Special Perfect Body zase účinně snižuje výskyt pomerančové kůže díky extraktu z břečťanu a kávy.

A co nejlépe pomáhá na celulitidu vám?