Přejít na hlavní obsah

Inboxing: Jedete na hory? Ve videu ukážeme, co všechno potřebujete

11. 1. 2024

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Víkendu na zasněžených horách se máloco vyrovná. Můžete lyžovat, běžkovat nebo se jen tak procházet. A ten čerstvý vzduch! Plíce vám poděkují. Ale co vaše pleť? Budou produkty vaší každodenní kosmetické rutiny stačit?

Ve vyšší nadmořské výšce prudce klesají venkovní teploty a střídání suchého tepla z krbu a mrazu zvenku je dokonalým návodem pro poškození přirozené kožní bariéry. S naší perfektně sestavenou skin care rutinou se nemusíte ničeho takového vůbec bát. 

1. Extra dávka výživy 

Na horách potřebujete mít pleť chráněnou a vyživenou. Obyčejný hydratační krém stačit nebude. Zkuste Avène Cold Cream. Pleť ochrání před nepříznivými venkovními vlivy a vyživí ji. Je skvělý pro dospělé, pro větší děti i miminka. A klidně si s ním namažte i ruce. 

2. Nezapomeňte na SPF  

Cold Cream sice dodá výživu, ale neochrání před sluncem. A obzvlášť na horách se musíte namazat vysokým SPF. Ve vyšší nadmořské výšce má sluníčko fakt sílu, takže se nezapomeňte natřít každé dvě hodiny. Skvělý je třeba krém CeraVe Moisturizers. Má ochranný faktor 50 a obsahuje ceramidy, které posilují přirozenou kožní bariéru. 

3. Chraňte si i rty 

Váš obličej a rty jsou přesně ta místa na těle, která to v zimě venku nejvíc „schytají“. A rty jsou většinou ty nejvíce opomíjené. A přitom stačí tak málo. Neolizovat si je a pravidelně je ošetřovat balzámem. Ideální na hory je třeba Blistex Ultra SPF 50+. Hydratuje, vyživuje, a navíc obsahuje ochranný faktor 50, takže budou vaše rty skvěle chráněny. 

4. Šetrně čistěte 

Samozřejmě musíte po celém dni venku pleť dokonale vyčistit. Vyhněte se vysušujícím odličovačům a sáhněte po hydratujících a jemných produktech. KORIKA HI-TECH LIPOSOME Hydrating solution Moisture-lock cleanser vaši pleť zbaví nečistot, zabrání podráždění během mytí a dodá jí potřebnou vláhu. 

Na hory s sebou potřebujete

5. Dejte pleti hydrataci 

Při velkých výkyvech teplot bývá pleť vysušená a plná šupinek a někdy samotný hydratační krém nestačí. Inspirujte se v Koreji a začněte používat hydratační esenci Beauty Of Joseon Ginseng Essence Water. Nanášejte ráno a večer a uvidíte, jak rychle budete mít šťavnatou a vypnutou pleť. 

6. Další dávka hydratace navíc 

Na ještě vlhký obličej, který jste napustili esencí, namažte další dávku hydratace, tentokrát v podobě krému Holika Holika Good Cera. Obsahuje ceramidy, které zabraňují ztrátě vlhkosti a zanechávají pleť hydratovanou, vyhlazenou a pružnou. 

7. A poslední vrstva... 

Když chcete mít pleť v top kondici i na horách, poslední vrstvou celkové péče by měl být olej, třeba Saloos olej Šípkový Extra Bio lisovaný za studena. Vše pěkně přikryje a zajistí, že všechny předchozí produkty budou pracovat na plné pecky. Zároveň pleť zklidní a zregeneruje. 

8. Všechno hezky zabalte 

A abyste měli všechno potřebné k vaší pečující rutině na horách hezky pohromadě, můžete to, stejně jako my, naskládat do krásné kosmetické taštičky.  

Tak tady máte všechny produkty, které vám i na horách a v mrazu zaručí skvělou pleť, hezky v jednom balení. Nezapomeňte se ale nejdřív podívat na naše inboxing video.