Přejít na hlavní obsah

Letní hydratační stanice: jak udržet vláhu od hlavy až k patě

9. 7. 2024

Asya Meytuv

Čtení na 4 minuty

Vodu potřebuje doslova každá buňka našeho těla jak zevnitř, tak zvenku. V létě je navíc tak snadné nechat se unést příjemným teplem a na mazání i pití zapomenout. Založme si tedy takovou malou soukromou „hydratační stanici“.

Milujeme léto! Všechno je tak nějak zadarmo – ranní vstávání i příjemně opálená a pružná pokožka. Jenže léto je obdobím, kdy naše tělo opravdu potřebuje pořádnou hydrataci. Zároveň bychom se měli vyhnout agresivnějším složkám v péči, jako jsou retinoidy nebo kyseliny. Zbývá tedy jen pořádná hydratace s trochou lehké výživy, abychom si ten bronz užili bez negativních následků. Pojďme to ale vzít popořadě, od hlavy až k patě. 

Hydratace pleti  

Slunce a kyseliny v kosmetice si na pleti opravdu nerozumí. A tím nemyslím jen na dovolené. Obecně, od jara do podzimu bychom se měli vyhýbat intenzivnějším zásahům do naší pleti, které by jakkoli narušovaly její přirozenou bariéru. V péči tedy klademe důraz na sluneční ochranu během dne a intenzivní hydrataci během noci.  

Nebojte se vrstvit 

Hydratace opravdu není nikdy dost, tak se ji nebojte pořádně navrstvit. Začněte hydratační mlhou, poté naneste intenzivně hydratační krém nebo sérum a až poté přidejte krém se slunečním faktorem. My aktuálně milujeme Beauty Of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics, je to ideální podklad pod make-up.  

Oční okolí 

Dehydrataci obvykle poznáme nejdříve na místech, kde je naše pokožka nejtenčí a nejkřehčí, což jsou rty a oční okolí. Nebojte se tedy opravdu přidat v péči a nasaďte do boje oční masky nebo plátýnkové masky na celý obličej. Na každodenní použití se bude také hodit lehký hydratační fluid přímo určený na citlivé oční okolí.  

Hydratační stanice pro pleť

Tělo nebude sedět v koutě 

Často se věnujeme péči o pleť (a je to dobře), ale zbytek těla je pak trochu upozaděný. Zapomínáme, že i ruce a dekolt jsou neustále vystavené vnějším vlivům, ale i kůže na celém těle podléhá dehydrataci i ztrátě elasticity. Navíc je léto časem odhalené kůže, pojďte se s ní tedy pořádně pochlubit.  

  • Začneme důkladnou masáží a exfoliací už ve sprše pomocí přístroje FOREO LUNA™4 Body. Krásně prokrvuje, pokožka je okamžitě hladší a jemnější a po čase také pevnější a pružnější.  
  • Místo sprchového gelu použijeme opravdu jemný a vyživující sprchový olej nebo krém. 
  • Hned po osušení se důkladně promažeme výživným tělovým krémem a chvilku počkáme, aby se vstřebal. 

Zkuste výživnou sprchu i péči

Do posledního detailu 

Když říkáme „mažte se od hlavy až k patě“, myslíme to doslova! Léto přece znamená také otevřené boty a mnohem větší namáhání kůže na chodidlech, která může být až překvapivě jemná (například na nártech). Dopřejte tedy i nožkám trochu péče a pozorností a jednou za čas si udělejte masku na nohy, skvělá je třeba Neutrogena Norská receptura® CICA Repair. Krásně vám změkčí paty a vyživí kůžičky kolem nehtů. Už žádné tvrdé boule! 

Nejlepší na konec 

Pokud se stane, že budete potřebovat doplnit hydrataci během dne, nebo se jen trochu osvěžit před podvečerním koktejlem, skvělým pomocníkem je ikonický suchý olej Nuxe Huile Prodigieuse. Můžete s ním lehce přetřít odhalená místa (paže, krk a dekolt) a okamžitě získáte pěstěný a šťavnatý vzhled. Milujeme jeho typickou vůni! A zbytek oleje z dlaní si klidně vmačkejte i do konečků vlasů. Existuje i Nuxe Huile Prodigieuse Or se třpytkami. Léto v lahvičce, fakt. 

Koncetrovaná hydratace

Hydrataci potřebuje nejen naše pokožka, ale doslova každá buňka našeho těla. V létě je tedy obzvlášť důležité dodávat našemu tělu dost vláhy, ať už dostatečným pitným režimem, nebo pojídáním šťavnatého ovoce či zeleniny. A nečekejte s tím až na okamžik, kdy budete mít žízeň!