Běžné mytí vlasů k odstranění všech nečistot a zbytků stylingových produktů někdy nestačí… Hloubkové čištění vlasů vám pomůže obnovit přirozenou rovnováhu pokožky hlavy, navrátit vlasům lehkost i zdravý lesk. Jen to zkuste! Jak na tuhle proceduru doma a kdy si na ni zajít do salonu?
Hloubkové čištění vlasů je jedním z klíčových kroků ke zdravým, krásným a vitálním vlasům. Mytí běžným šamponem k odstranění všech nečistot, stylingových produktů a minerálních usazenin z tvrdé vody totiž ne vždycky stačí, proto je potřeba zařadit jednou za čas do své vlasové rutiny i hloubkově čisticí šampon. Jaké zázraky dokáže s vašimi vlasy i pokožkou hlavy?
„Čisticí šampon na vlasy vám pomůže obnovit rovnováhu vlasové pokožky a podpoří celkovou kvalitu vlasů. Odstraní z vlasů nahromaděné nečistoty a zbytky produktů, které vlasy zatěžují a způsobují jejich matnost a lámavost,“ vysvětluje kadeřnice Katka Hamplová ze sítě kadeřnictví Klier.
Hloubkové čištění vlasů ovšem není jen otázkou estetiky, ale také zdraví. Nahromaděné látky na vlasech totiž pokožku hlavy dráždí, může způsobovat její svědění a navíc přispívat k rychlejšímu maštění vlasů. Správná frekvence a výběr vlasové kosmetiky ovšem hrají při domácím hloubkovém čištění vlasů zásadní roli.
Nezávislý kadeřník Tibor Němec k tomu dodává: „Časté používání hloubkově čisticí vlasové kosmetiky by naopak mohlo vlasy a pokožku hlavy poškodit. Byl bych s tím tedy opatrný. O radu požádejte ideálně svého kadeřníka.“ Podle něj si mohou normální až mastné vlasy dovolit hloubkově čisticí šampon jednou za dva až čtyři týdny. Suché a poškozené vlasy by na něj ale měly spoléhat maximálně jednou za osm až deset týdnů.
Domácí hloubkové čištění vlasů se provádí vždy stejně. Začíná aplikací čisticího šamponu, který důkladně vymyje nahromaděné zbytky produktů i veškeré nečistoty. Po jeho použití můžete pro čištění pokožky hlavy použít také vlasový peeling, který odstraní odumřelé buňky a zlepší cirkulaci krve. „Také je důležité aplikovat hydratační vlasovou masku nebo hloubkově čisticí kondicionér, aby vlasy zůstaly hebké a hydratované,“ dodává Kateřina Hamplová.
Rozdíl mezi domácím čištěním vlasů a procedurou v salonu spočívá zejména v produktech, které mohou mít v kadeřnictví mnohem silnější koncentraci. Liší se ale i samotné provedení čištění vlasů. „Kadeřníci mají zkušenosti a znalosti, jak správně hloubkové čištění provádět a dokážou ho přizpůsobit každému typu vlasů,“ vysvětluje kadeřnice Katka Hamplová.
Detox vlasů doma je tedy mezi kadeřníky považovaný spíše za udržovací fázi. „Čištění vlasů od silikonů a dalších nežádoucích látek je jednou za čas v domácím prostředí určitě fajn. Přesto bych ale doporučila zhruba jednou za dva až tři měsíce přijít na hloubkové čištění vlasů i do kadeřnického salonu. Frekvence záleží na tom, jakou doma používáte vlasovou kosmetiku, ale také například na tvrdosti vody,“ vysvětluje Kateřina Hamplová.
Raději byste své vlasy svěřili odborníkům a na hloubkové čištění vlasů doma si netroufáte? Objednat se můžete přímo na Notinu online. Salony tu máte na dosah ruky a na pár kliknutí!
Pravidelné hloubkové čištění vlasů pomáhá nejen zlepšit jejich vzhled, ale také podpořit zdraví pokožky hlavy. „Čisté vlasy lépe absorbují výživné látky ze všech aplikovaných masek a kondicionérů, což přispívá mimo jiné k jejich rychlejšímu a zdravějšímu růstu,“ vysvětluje kadeřník Tibor Němec. Ať už se tedy rozhodnete vsadit na profesionální čištění vlasů v salonu, nebo si jednou za čas troufnete na domácí péči, vždy dbejte na správný výběr kosmetiky a dodržujte doporučené postupy. Jedině tak se vaše vlasy promění ve zdravější, silnější a krásnější.
Tak co, pustíte se doma do čištění vlasů, nebo se rovnou objednáte do salonu a svěříte se do péče odborníků?