Přejít na hlavní obsah

Našli jsme nejlepší exotické parfémy. Voní jako džungle, poušť i tropický ráj

26. 5. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

Ukážeme vám vůně, které jsou cítit dálkami a dobrodružstvím a přimějí vás (zase) shánět letenky a balit kufry. Anebo se díky nim budete cítit jako v tropech na té nejkrásnější dovolené, i když budete zrovna sedět v kanceláři. Tohle jsou top exotické parfémy!

Prázdniny ve Středomoří 

Gelato v ruce, citrony nad hlavou a slaný vzduch v plicích. Kamkoliv se podíváte, je obraz dokonalé pohody, protože není kam spěchat a za čím se hnát. A vy si tuhle náladu chcete uchovat navždycky. Zpátky v kancelářské židli to jde hůř než ve stínu olivovníků, ale máme hack – vůně, které vás zpátky k moři přenesou. Hledejte parfémy s vůní citrusů, sladkého dřeva, špetkou bazalky a rozmarýnu, šťavnatých broskví a fíků nebo lehké vodní vůně.  

Takhle voní pláž a letní pohoda

Mezi dunami 

Noc v poušti je prý jedním z nejromantičtějších zážitků, které můžeme okusit. Nekonečné písečné duny, zářící hvězdy, ticho. Přemýšlíte, jak asi voní? Ano, i pouště mají svou vůni. Každá jinou, tak trochu neuchopitelnou, ale o to víc okouzlující. Zemitý základ s kapkou květinových, bylinných a kořeněných vůní, to by mohlo být ono. Náladu pouštního dobrodružství vašim dnům vdechnou parfémy s agáve, citrusy, pár zrníčky pižma anebo rovnou přičichněte k flakonkům s vůní horkého písku.  

V tropickém ráji 

Ještě jednu piňa coladu, prosím! Kdykoliv zatoužíte po chvilce relaxu pod palmou v místě, kde všechny vaše starosti spláchnou vlny tyrkysového moře, přestříkněte kůži parfémem s tropickým ovocem, kokosem a květinami, které rostou jen v místech, jež neznají zimu. Jsou svěží jako letní vánek, ale zároveň hravě sladké, přesně jako ty nejlepší letní radosti. Havaj, Mauricius nebo jakýkoliv karibský ostrov... Kde se najednou ocitnete, je jen na vás.  

Přeneste se do tropického ráje

Ztraceni ve velkoměstě 

Velká města nejsou pro každého, stejně jako parfémy, které se jimi inspirovaly. Kombinují vůně linoucí se z restaurací a pouličních stánků, květin a stromů z parků a neznámého životního stylu. Nalaďte se na atmosféru Bombaje s parfémy s vůní santalového dřeva, spojení kyselých a sladkých tónů s kapkou wasabi vás vezme do ulic Tokia, citrusy, ambra, oud a hřebíček připomínají chutě a vůně Ciudad de México a kombinace svěžího mořského vánku s omamným jasmínem vás provede Tel Avivem. Připraveni?    

Vůně Orientu 

Netušíme, jak to dělají. Ale jakmile okolo našeho nosu prolétne kombinace květin, jako je jasmín, kosatec, orchidej nebo pomerančový květ, se sladkou vanilkou a pikantními tóny skořice, pepře nebo hřebíčku, chceme mít létající koberec a vyrazit poznávat tajemný svět Blízkého východu. A tam obdivovat okázalé a romantické stavby, ochutnávat exotická jídla a nasávat všechny ty neznámé orientální vůně

Pánské parfémy plné exotiky

Vítejte v džungli 

Jestli se pro vás exotika rovná dobrodružství, přidejte do své sbírky parfémy inspirované džunglí a deštnými pralesy. V jednom šplíchnutí ucítíte povědomou svěžest a vlhkost vzduchu, hřejivost, divokost i lákavou vůni bílých květin, jako je gardénie, tuberóza nebo orchidej. K tomu se přidává kombinace dřeva s mechem a kapradím... Zážitek z prodírání se hustou vegetací, kde netušíte, co vás čeká za příštím keřem, dokreslí ambra a pačuli.  

Co říkáte, necháte parfém zanést vás (zpět) do dovolenkového módu? Anebo vezmete některý z nich rovnou s sebou za dalším zážitkem?