Přejít na hlavní obsah

Enzymatický peeling: potěšte svou citlivou pleť

14. 10. 2021

Veronika Kučerová

Čtení na 4 minuty

Pravidelné rande s peelingem a exfoliace by měli mít v životě naší pleti čestné místo. Zbavíme se tak odumřelých kožních buněk, hloubkově pleť vyčistíme nebo například stimulujeme produkci kolagenu. Všech výhod peelingu si možná nemůžete dopřávat kvůli citlivé pleti, ale s enzymatickým peelingem to neplatí! Díky přírodním enzymům provádí exfoliaci tím nejjemnějším možným způsobem a snadno se tak skamarádí s každým typem pleti. Jak tento peeling funguje a které jsou ty nejlepší?

Jak enzymatický peeling funguje?

Když používáte enzymový peeling, na vaši pleť působí enzymy, tedy ovocné kyseliny. Ve složení tak můžete narazit na kyselinu glykolovou, mléčnou nebo například kyselinu salicylovou. Tyto enzymy urychlují přirozenou exfoliaci pleti – podporují pleť v tom, aby se zbavovala odumřelých buněk sama a stimulují tvorbu buněk nových. 

Enzymatický peeling můžete někdy najít i pod názvem kyselinový peeling nebo peeling s AHA kyselinami. Všechny ale fungují velice podobně.

Na rozdíl od mechanického peelingu v sobě nemá žádá „zrníčka“, nemá tedy mikrodermabrazivní účinky a nedráždí tak zbytečně pleť. Oproti chemickému peelingu nerozpouští celou svrchní vrstvu pleti, ale jen podporuje její přirozenou exfoliaci.

S čím vším vám enzymatický peeling pomůže? 

Enzymatický peeling je hlavně ideálním peelingem pro citlivou pleť, která si jinak tenhle rituál nemůže dovolit. Na večerní „party“ s ovocnými kyselinami si ale může vyrazit jakýkoli typ pleti. Na co všechno se můžete s tímto peelingem těšit? 

  • Odstraňuje odumřelé buňky z pleti.
  • Hloubkově čistí póry, tím pádem působí jako prevence akné.
  • Stimuluje obnovu kožních buněk.
  • Dokáže zmírnit začervenání pleti.
  • Sjednocuje tón pleti a redukuje pigmentové skvrny.
  • Podporuje tvorbu kolagenu a bojuje tak proti vráskám.
  • Zbavuje pleť toxinů.

TIP: Když už máte roztažené póry, jsou dobře připravené na další péči. Využijte toho a dejte si například čisticí masku, která bude moct působit na maximum!

- Verča K.

Jak enzymový peeling používat?

Aplikace peelingu s ovocnými kyselinami je úplně jednoduchá, ale rozhodně neuškodí si připomenout pár základních pravidel, abychom se o pleť postarali co nejlépe! 

  • Peeling nanášejte vždy na vyčištěnou pleť, aby mu nic nebránilo v působení.
  • Po důkladném vyčištění pleti naneste peeling a nechte ho působit. Důležité je opravdu dodržet čas působení, který je uvedený na konkrétním produktu.
  • Pak stačí opláchnout peeling vlažnou vodou.
  • Tento rituál provádějte jednou, maximálně dvakrát týdně, ať pleť zbytečně nepodráždíte.

Produkty

Nejlepší enzymatické peelingy

V peelingu Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA od Estée Lauder spojily síly AHA kyseliny s kyselinou hyaluronovou. Vaše pleť se při aplikaci nijak nepodráždí, naopak se krásně rozzáří díky precizní exfoliaci a bude dokonale vyhlazená. 

Peeling Collistar Pure Actives Glycolic Acid vám slibuje, že už za 4 týdny bude vaše pleť hebká jako nikdy dřív. Věříte mu? Tuhle kombinaci kyseliny glykolové, mandlové a glukonové budete muset vyzkoušet! 

S enzymatickým peelingem Grown Alchemist Cleanse máte nejen jistotu TOP exfoliace, ale ještě k tomu podpořil své účinky například extraktem z fíku, který pleť vyživí a zvláční. 

Přímo určený na normální a smíšenou pleť je peeling MATIS Paris Réponse Délicate Sensibiotic-Peel, který vaši pleť pošle na výlet minulosti a časů dětsky hladkých tvářiček. 

A pokud hledáte mezi peelingy, které neulehčí jen vaší pleti, ale trochu i vaší peněžence, nejlepším kompromisem v poměru cena/kvalita budou určitě RYOR Intensive Care nebo Dermedic Hydrain3 Hialuro.

 

Šetrný enzymatický peeling si vaše pleť určitě oblíbí, ať už je citlivá nebo ne. Stačí si jen vybrat, který to bude!