Přejít na hlavní obsah

Easy hacks aneb beauty vychytávky na celé léto

22. května 2019Jana P
Léto je zkouškou trpělivosti: potíme se, slunce vysušuje vlasy i pokožku, řešíme popraskané rty... Co s tím? Pomůžou vám easy hacks – beauty vychytávky. Některé home made, jiné od nás, z Notina.

Osvěžte se kdykoliv a kdekoliv

Nejvíc boží letní vynález do horkých dní je beauty mist, což je mlha ve spreji. Jak na ni? Do lahvičky se sprejovým dávkovačem dejte okurku, mátu a vodu. Sofistikovanější verze spojuje aloe vera gel, vodu a růžovou vodu. Nebo vyzkoušejte osvěžující sprej LA ROCHE-POSAY Anthelios. Můžete ho použít ráno i během dne, přes make-up a s tím, že vás díky SPF 50 ochrání před sluncem.

Rozjasněte a natónujte pleť během chvilky

Někteří přísahají, že stačí uvařit černou kávu, a dokud je teplá, nanést ji vatovými tamponky na pokožku. Spolehlivější nicméně bude rozjasňující sprej na tělo i obličej Makeup Revolution Glow Revolution, který seženete ve dvou tónovaných variantách. Obě osvěží, rozzáří a dodají pleti zdravě opálený vzhled.

Zachraňte lámavé vlasy

Vlasy se vlivem slunce i mořské vody lámou ostošest, ale řešení může být jednoduché. Na zábaly funguje kokosový olej. A komu by nestačil, pořídí si cestovní sadu Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect, v níž se skrývá šampon, kondicionér i třpytivý olej speciálně vyvinuté pro vlasy namáhané sluncem.

Zvláčněte popraskané rty

Také vás často trápí popraskané vysušené rty? Pak na ně naneste peeling z medu, cukru a špetky kurkumy. Nebo si kupte NYX Professional Makeup #thisiseverything. Sada obsahuje peeling na rty, olej na rty a balzám na ochranu před sluncem a umí opravdu zázraky!

Rozlučte se se šupinkatou pokožkou

Šupinky, kam se podíváte? Zkuste podélně rozkrojit list aloe vera a přikládat jej „gelovou“ stranou na obličej i tělo. Chcete jednodušší řešení? Je tu Weleda Skin Food Light. Jde o odlehčenou verzi ikonického krému Skin Food, k němuž přibyla kompletní řada light. Stejně nápomocná, ale snáze vstřebatelná!

Přečtěte si více