Přejít na hlavní obsah

2. adventní rituál: Užijte si uklidňující světlo svíček a meditujte 

2. 12. 2023

notino.cz

Čtení na 2 minuty

Když zavřete oči a představíte si sebe u krbu... Jak vám je? Příjemně, že? A tak to s živým ohněm a měkkým světlem, které kolem sebe oheň šíří, je už od pradávna. Jestli máte tu možnost, zatopte v krbu. A v každém případě doplňte zásobu svíček! Čím víc, tím líp.

Co umí plamen svíček i ohně  

Tohle nám navzdory evoluci zůstalo z dob, kdy jsme žili v jeskyních a mít živý oheň znamenalo mít větší bezpečí. Mihotavé světlo ohně – a dneska isvíček – dává zvláštní pocit bezpečí a klidu. Navíc má moc nás úplně zastavit, vtáhnout do přítomného okamžiku, podporuje intimitu a atmosféru blízkosti.   

Mozek se při sledování plamene svíček nebo ohně dostává z naprosté bdělosti do alfa hladiny plné plynutí. Jakmile zapálíte svíčku, něco je jinak. Vytváří se automaticky prostor pro vnitřní ztišení. Pohled do ohně nebo na plamen svíčky také navozuje meditativní stav.  

A co vůně svíček?  

A když si navíc vyberete vonnou svíčku, můžete si snadno hrát i s náladou. Citrusy vás nabijí energií, levandule zklidní, dřevité tóny uzemní a dodávají pocit jistoty. V předvánočním čase můžete vsadit i na kompozice plné lásky nebo autentické vůně vánočního cukroví. Čistě jen pro silnější pocit tepla domácího krbu, které umí hřát víc než ta nejchundelatější deka.  

Zapalte si svou vonnou svíčku