Přejít na hlavní obsah

Dry brushing: Proč vyzkoušet peeling na sucho?

27. 3. 2023

Veronika Kučerová

Čtení na 3 minuty

Dry brushing neboli suché kartáčování… To zní asi tak příjemně jako koupat se v písku, že? Tak nám dovolte vyvést vás z omylu. Díky tomuhle suchému peelingu si totiž zvládnete během pár minut užít jemnou masáž, která vás zbaví odumřelých buněk a rozproudí krev i lymfu. Jaké další benefity kartáčování má a jak vůbec na něj?

Proč potřebujete dry brushing vyzkoušet?  

To jedno slovo, kterým by měla začínat bible všech milovníků skin care, je exfoliace. Tedy odstranění odumřelých kožních buněk. Výsledek každého pleťového i tělového peelingu, který nám zaručí kůži hebkou, jako bychom si z minuty na minutu ubrali alespoň pět let. 

Masáž těla kartáčem má ale o hodně víc výhod. Díky pravidelnému odstraňování staré vrstvy kůže umožňuje lepší absorpci pečujících produktů, pomáhá stimulovat krevní a lymfatický oběh, a navíc může mít i příznivé účinky na redukci celulitidy. Kartáčování je zkrátka další relaxační chvilkou jen pro vás, která pomůže posílení a vyhlazení pokožky. Tomu se říká win-win!  

Jak na suché kartáčování krok za krokem 

  • Na masáž si najděte chvilku dvakrát až třikrát týdně a věnujte jí asi 10 minut. Nemusíte na kartáč moc tlačit, aby nebyla kůže zbytečně podrážděná. Tlak zvyšujte postupně masáž po masáži tak, jak vám to bude příjemné.  
  • Není potřeba nic víc než kartáč se štětinami a rukojetí nebo ouškem, aby se vám dobře držel. 
  • Pokud vám kartáč nevyhovuje, můžete na suchý peeling použít peelingovou rukavici.  
  • Vezměte si svého pomocníka, ať už je to kartáč či rukavice.  
  • Masáž provádějte na suché kůži, takže ideálně ještě před sprchou nebo koupelí.  
  • Postupujte od kotníků po nohách směrem k trupu a vytvářejte dlouhé rovné tahy.  
  • Jakmile se dostanete ke stehnům a hýždím, můžete zařadit i krouživé pohyby.  
  • S krouživými pohyby pokračujte i na břichu a trupu celkově.  
  • U zad táhněte od jejich středu směrem k ramenům – zvláště tady se vám případně bude hodit kartáč s delší rukojetí.  
  • U dekoltu, kde je kůže tenká a citlivá, masírujte opravdu jemně a stačí jen krátce.

Vyberte si parťáka na dry brushing

Kdy se kartáčování nepouštět?  

Mechanickou masáž kartáčem nebudete dobře snášet, pokud máte citlivou pokožku, trpíte ekzémem nebo problematickým akné. Stejně tak vynechte masáž, pokud máte ještě nezahojená poranění na kůži (nebo se jim alespoň vyhněte).  

Kartáčováním to končit nemusí 

Hned po něm skočte do sprchy nebo si napusťte vanu! Je čas na hydrataci. Doporučujeme vzít si na pomoc hydratační sprchový gel nebo sprchový olej, který zklidní jemně podrážděnou pokožku a péči dovede k dokonalosti. 

Závěrečným rituálem by určitě mělo být nanesení pečujícího, hydratačního krému nebo oleje na tělo. Pak už se jen můžete podívat do zrcadla a zkoumat perfektně hebkou pokožku.  

Čím uděláte své pokožce radost?