Přejít na hlavní obsah

Depilace voskem doma? Žádný problém!

19. 5. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Už brzy si vyrazíte ven v krátkých letních šatech nebo sukni a budete chtít ukázat dokonale hladké nohy. Jak jich ale dosáhnout, když vám nevyhovuje holení žiletkou, práce s epilátorem je zdlouhavá a nechcete utrácet za četné návštěvy salonu? Stačí se držet našich rad, díky kterým chloupky na všech částech těla odstraníte rychle, efektivně, bezpečně, a hlavně – v pohodlí domova. Jak? No přece voskem!

Dodržte pravidlo 2 dní

48 hodin před samotnou depilací voskem odstraňte z místa, které hodláte zbavit chloupků, odumřelé kožní buňky. K tomu vám postačí stará dobrá lufa, kartáč, žínka nebo jemný peeling: třeba hydratační Saloos Bio Peeling s vůní levandule a tea tree.

Náš TIP: Pokud máte ráda jednoduchá řešení a milujete vůni kokosových ořechů, neváhejte použít Foamie Shake Your Coconuts – čisticí houbu a sprchové mýdlo v jednom. Vydrží až 25 aplikací.

Půl centimetru a dost

Aby byla vosková depilace co nejefektivnější, měly by chloupky mít přibližně půl centimetru. Když budou moc krátké, nejspíš se vám je nepodaří odstranit všechny. Pokud je naopak necháte příliš dlouhé, čeká vás s největší pravděpodobností bolestivý zážitek s nejistými výsledky.

Těsně před akcí

Vosk na depilaci nanášejte výhradně na čerstvě umytou pokožku, ideálně hned po sprše. Nezapomeňte ale pokožku dostatečně osušit. Vosk a voda nejsou těmi nejlepšími přáteli a mohlo by se stát, že depilační vosk ke kůži nepřilne.

Náš TIP: Po otření ručníkem můžete na vybranou část těla aplikovat tělový nebo dětský pudr, který do sebe veškerou zbytkovou vláhu vsákne.

Práce s depilačním voskem je snadná

Bojíte se, že okolo sebe při depilaci naděláte nepořádek a vosk se vám podaří nanést všude možně, jen ne na požadované místo? Nemusíte. S moderními vosky je depilace hračka.

  • Depilační vosk vložte do horké vodní lázně nebo ohřívače vosku a zahřejte ho na požadovanou teplotu.
  • Zda je vosk dostatečně nahřátý, poznáte snadno. Malé množství naneste na zápěstí. Pokud je tak horký, že to nemůžete vydržet, nechte ho trochu vychladnout a po chvíli zkuste test znovu. Jestli je všechno v pořádku, přistupte k dalšímu kroku.
  • Vosk na nohy, paže nebo jinou část těla aplikujte po směru růstu chloupků.
  • Na místo přiložte depilační pásek.
  • Počkejte, až zaschne, a pak pásek strhněte směrem proti růstu chloupků, co nejblíže pokožce.
  • Kroky 3 až 5 opakujte na všech místech, která chcete depilovat.
  • Zbytky vosku z kůže jemně odstraňte pomocí ubrousků namočených do jojobového, kokosového, olivového nebo jiného pečujícího oleje.
  • Na ošetřenou pokožku naneste lehké hydratační tělové mléko. Doporučujeme Biotherm Lait Corporel s obsahem vitaminu E. Toto mléko se rychle vstřebává a báječně voní po citrusech.
  • Alespoň 2 dny po samotné depilaci voskem noste volné oblečení z přírodních materiálů, nepoužívejte peelingy, nevystavujte depilované partie slunci a dejte si pauzu od cvičení.
  • Celý proces opakujte po 2 až 6 týdnech.

Náš TIP: Nechcete vosk nahřívat v umyvadle nebo hrnci a používat podomácku vyrobené čisticí ubrousky? Pak vám přijde vhod sada Veet EasyWax. V ní najdete nejen voskovou náplň, depilační pásky a čisticí ubrousky, ale také praktický ohřívač depilačního vosku.

Depilace citlivé a alergické pokožky

Pro depilaci třísel, podpaží nebo jiné citlivé partie zvolte namísto klasického vosku raději 100% přírodní cukrovou pastu Purity Vision BioEpil. Obsahuje zklidňující růžovou vodu, čajovníkový i heřmánkový olej a nevyvolává alergické reakce.

Depilace raz dva

Zdá se vám práce s depilačním voskem příliš zdlouhavá a náročná? Použijte voskové pásky Veet Wax Strips Natural Inspirations™, které stačí zahřát mezi dlaněmi. Snadná aplikace má ovšem jednu nevýhodu: jejich účinnost je o něco nižší než u klasického vosku. I tak na ně ale mnoho žen nedá dopustit.

Náš tip: Pokud hledáte řešení, které vás zbaví chloupků na dlouhou dobu, přečtěte si náš článek o IPL epilaci!