Přejít na hlavní obsah

Kosmetická taška na cesty: Co v ní nesmí chybět

20. 6. 2022

Veronika Kučerová

Čtení na 5 minut

Léto je v plném proudu, a to znamená jediné – rozhodnout se, kde si užiju letní dovolenou. Ať už ale pojedu kamkoli, rozhodně si s sebou beru důležitého společníka. Svoji kosmetickou taštičku. Jakými vychytávkami ji naplnit a jak zajistit, aby se vám na cestách nic nevylilo nebo nevysypalo? Všechno to vím a ráda povím!

Vyberte tu pravou taštičku na kosmetiku 

Základem je samozřejmě vybrat takového parťáka, do kterého se všechno pohodlně vejde a ve kterém se vám bude dobře hledat. Někomu stačí jedna menší kosmetická taštička, někdo (jako já) potřebuje dvě pořádné tašky. Jedna je přece na skin a body care a jedna na make-up, no ne? 

Mojí první volbou je tak kosmetický kufřík Notino Charm Collection. „Nacpu“ do něj vše, co je potřeba a někdy ani nepotřebuju druhou taštičku! Všechny lahvičky tam poskládám na výšku, má čtyři přihrádky a některé produkty se tam dokonce vejdou i v plné velikosti. 

Jestli nejste takoví beauty blázni jako já a stačí vám něco menšího, doporučuju průhlednou kosmetickou taštičku BrushArt Berry. Máte alespoň přehled, kde co najdete, a je hodně snadno omyvatelná. 

Produkty

A když už budete vybírat pro sebe, koukněte také na vybavení na cesty pro partnera – možná to ještě neví, ale určitě ocení, když se mu nebude kosmetika válet po celém kufru. Pánská toaletní taštička Notino Men Collection je menší, jednoduchá, ale zároveň se do ní vejde všechno, co je potřeba. 

TIP: Když už jsem u vybírání různých cestovních vychytávek, nemůžu nezmínit svého oblíbence – cestovní šperkovnici Notino Classy Collection. Je tak akorát velká na těch pár šperků, co si beru na cesty, a je uzavíratelná na zip, takže cestování s ní je naprosto easy. 

Must-have každé cestovní kosmetické taštičky

Při balení doporučuju rozmyslet se mezi dvěma možnostmi. Jedna je pořídit si malé znovupoužitelné cestovní lahvičky na kosmetiku, do kterých produkty přelijete. Druhá je rovnou cestovní balení kosmetiky, kterou jste zvyklí používat. 

Nevýhodou cestovních balení může být asi jen to, že ne všechny produkty mají své mini verze.

Takže musíte často hledat nějakou alternativu. Pokud chcete mít jistotu, že pojedete se svými oblíbenými beauty produkty, pořiďte si prázdné cestovní lahvičky na kosmetiku Notino Travel Collection a cestovní balení si jednoduše vyrobíte. Stejně tak si můžete dát svou oblíbenou vůni do plnitelného rozprašovače a nemusíte tak shánět miniaturu parfému. 

Já jsem v tomhle ohledu trošku líná, a miniatury kosmetiky tak hledám rovnou. Koukám se hlavně po tělové a vlasové péči, ale i některých make-up kouscích. Ty by mi totiž v plné velikosti zabraly nejvíc místa. 

A jelikož celé tohle balení je hlavně o tom, že se jede za sluníčkem, myslím na to i při vybírání péče. Všechny typy vlasů ocení cestovní sadu kosmetiky pro vlasy namáhané sluncem Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect. Najdete v ní šampon, kúru i sprej, a navíc má vlastní taštičku! 

Pro vlasy, které už jsou vysušené nebo poškozené i bez slunečních paprsků, zkuste pořídit sadu Moroccanoil Repair nebo Moroccanoil Hydration. V obou setech najdete hned čtyři produkty a mají taky vlastní stylovou taštičku. A co si budeme povídat, těch není nikdy dost. 

TIP: Chcete si sbalit make-up na cesty a nechcete si brát plnou velikost téměř u ničeho? Tak to je taky jednoduché. V sadě Shiseido Benefiance najdete totiž všechno, co potřebujete ke každodennímu jednoduchému líčení na dovolené. Například tužku na oči, rtěnku, rozjasňovač, ale i pleťovou masku či pleťové sérum. To všechno v jedné úhledně sbalené taštičce – takhle vypadá opravdu stylová cestovní kosmetika. 

Jak zabalit kosmetiku na cesty? 

Poslední otázkou je, jak vše sbalit tak, aby se nám po cestě nic nerozbilo nebo nevyteklo. Chápu, že pracovníkům na letišti nebo nádraží je můj oblíbený highlighter nebo micelární voda dost jedno – takže si musím sama pojistit to, aby se jim při manipulaci nic nestalo. 

Produkty

Co je úplný základ? Neberte nic, co má nekvalitní balení a mohlo by se po cestě snadno otevřít. Takové produkty ať na vás počkají doma na poličce. Co dál udělat pro to, aby všechno dorazilo tak, jak jste to zabalili? 

  • Vezměte obyčejnou lepicí pásku a zalepte stíny, paletky, rozjasňovače a tak dále. Neotevřou se a nezašpiní zbytek výbavy.
  • Pokud berete tonikum, čisticí pěnu nebo cokoli tekutého s víčkem, zkuste víčko vyplnit vatou a po zavření opět přilepit lepicí páskou. Tak zajistíte, že se neotevře, a i kdyby trocha vytekla, vata zastaví proud!
  • Zároveň doporučuju dát všechny tekuté produkty zvlášť to uzavíratelného sáčku.
  • Průhledný uzavíratelný sáček se vám bude hodit tak jako tak! Když cestujete letadlem jen s příručním zavazadlem, je povolené mít u sebe tekuté produkty jen o velikosti do 100 ml. Všechny musíte mít přehledně naskládané právě v průhledném sáčku a připravené ke kontrole na letišti.
  • Neberte si nic ve skleněném obalu, snadněji se rozbije a vy pak skončíte bez oblíbeného produktu a s taštičkou plnou střepů.

Tak co, jste ready na letní dovolenou nebo se ještě podíváte po kvalitní taštičce na make-up a cestovní sadě kosmetiky?