Přejít na hlavní obsah

Probuďte pleť ze zimního spánku. Potřebujete skin booster!

26. 2. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 4 minuty

Dopřejte pleti na konci zimy přímo královské probuzení. Objevte skin boostery, které pleť dokonale rozzáří a zregenerují. Uvidíte, jak rychle se stanou „must have“ ve vaší nové předjarní rutině.

Na konci zimy pleť přímo volá po probuzení. Potřebuje se znovu nadechnout, aby mohla opět zářit. Chybí jí dostatečná hydratace a regenerace. Touží zkrátka po nějakém životabudiči, který by jí pomohl opět najít tak trochu ztracený půvab. Skin booster je k tomu jako stvořený. Obsahuje řadu jedinečných složek, díky nimž platí v kosmetice za hotový elixír krásy, který posune vaši dosavadní péči o pleť zase o level výš. 

Booster versus sérum  

Ruku na srdce – možná si v koutku duše nejste tak úplně jistí, co je to booster a proč ho vaše pleť potřebuje. Často si ho pleteme s pleťovým sérem, kterému je skin booster v mnohém podobný. Rozdíly mezi nimi ale každopádně jsou. 

„Boostery obsahují mnohem koncentrovanější výběr složek. Jsou navrženy k léčbě konkrétních problémů, zatímco séra bývají všezahrnující. Pleťové boostery navíc skvěle řeší kožní nedokonalosti, jakými jsou rozšířené póry, dehydratace, ztráta pevnosti pleti, mdlý vzhled a tak dále,“

- kosmetička Kristýna Hlaváčová z @better_skin_now.

Skin booster a jeho nejčastější složky 

V jejich složení často dominuje jen jedna hlavní složka. Mezi ty nejpopulárnější patří kyselina hyaluronová, vitamin C a vitamin E, peptidy nebo kyselina glykolová, která se řadí mezi vůbec nejvyužívanější AHA kyselinám v kosmetice. 

Tip: Pleťové boostery jsou skvělými pomocníky pro rozšířené póry, dehydratovanou pleť nebo pro rozjasnění. 

První pomoc pro suchou a unavenou pleť pak představuje hlavně kyselina hyaluronová. Pomáhá v pokožce udržet vlhkost a zajistit jí tak dostatečnou hydrataci. Zároveň vyplňuje drobné linky a zjemňuje hlubší vrásky, celkově podporuje proces regenerace pokožky.  

„Působí jako signalizační molekula, která přenáší signály buněk, aby aktivně obnovovaly a opravovaly pokožku. Tím pomáhá zlepšovat strukturu pleti, omezovat záněty a podporovat celkové zdraví pokožky,“ popisuje odborná kosmetička Veronika Michalová z @veronika.skincare. 

Skin boostery s kyselinou hyaluronovou

Před škodlivými volnými radikály a oxidačním stresem pleť nejlépe ochrání vitamin C. Představuje silný antioxidant, který podporuje přirozenou produkci kolagenu v pleti. Jednou z jeho největších předností je také fakt, že umí pleť dokonale rozzářit a sjednotit její tón. Po zimě skvělá pleťová vzpruha! 

Do třetice stojí za bližší seznámení také peptidy. Pleťový booster nabitý primárně peptidy pomůže zlepšit pevnost a pružnost vaší pleti. „Peptidy jsou tvořeny aminokyselinami a mají schopnost signální funkcí dávat podněty k vlastní tvorbě kolagenu. Ten tvoří pojivo v naší pokožce. Díky stimulaci jeho vlastní tvorby dochází k následnému omlazení pokožky,“ vysvětluje kosmetička Veronika Michalová. 

Boostery nabité vitaminem C a peptidy

Jak boostery začlenit do daily routine 

Můžete je používat buď samostatně na předem odlíčenou a vyčištěnou tvář, anebo je kombinovat se svými oblíbenými skincare produkty. Booster na pleť naneste jako první, následně aplikujte sérum a poté ještě denní krém a SPF

Pár kapek boosteru si můžete přimíchat i do svého denního krému. Jediný produkt, který byste s boosterem neměli míchat, je opalovací krém. „Smícháním krému s SPF a boosteru můžete výrazně snížit účinnost obou produktů,“ varuje kosmetička Kristýna Hlaváčová. 

Tip: Pár kapek boosteru si můžete přimíchat i do svého pleťového krému. 

Pokud vaše pleť dobře snáší vyšší koncentraci účinných látek, opravdu se nebojte používat booster i sérum zároveň. „Kombinovat booster spolu s pleťovým sérem je v rámci jedné rutiny velmi žádoucí. Výsledný efekt účinných složek na pleť se tím totiž ještě znásobí,“ přidává na závěr svůj tip Veronika Michalová z @veronika.skincare. 

Tak už víte, co je booster a proč se vyplatí začlenit ho do své každodenní rutiny? Jakou složku obsaženou v pleťovém boosteru by vaše pleť asi nejvíce ocenila?