Přejít na hlavní obsah

Bronzová je in! 7 nejlepších samoopalovacích přípravků a 7 tipů jak je používat.

26. 4. 2014

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Asi se všichni shodneme na tom, že opálení sluší každému. Tak nečekejte na léto, krásně opálenou pleť můžete mít už teď díky samoopalovacím krémům! Ty dodají vaší pokožce bronzový odstín snadno a rychle a navíc se vyhnete škodlivému UV záření.

Základem je zvolit ten správný samoopalovací přípravek a vyvarovat se chybám při aplikaci, protože následky použití nekvalitního samoopalovacího přípravku špatným způsobem mohou být dost nepříjemné. Přečtěte si triky, jak krém nejlépe aplikovat a jaké produkty jsou považovány za nejlepší na trhu.

Jak samoopalovací krémy správně používat?

  • Před aplikací samoopalovacího krému je dobré použít tělový peeling, který se postará o to, aby byla vaše pleť hladká a krém nezanechával tmavé skvrny.
  • Pokožku pořádně vysušte ručníkem a použijte hydrataci – především na lokty, kolena, kotníky a okolí nosních dírek.
  • Samoopalovací přípravek vybírejte podle toho, aby korespondoval s tónem vaší pleti. Ne podle toho, jaký odstín byste si přály. Je vždy lepší raději dvě až čtyři aplikace počkat, než dosáhnete toho správného odstínu.
  • Krém aplikujte dlaněmi (můžete použít i latexové rukavice). Vždy vmasírujte minimálně jednu čajovou lžíci krému najednou krouživými pohyby od spodní části těla nahoru. Paže a dlaně nechejte nakonec.
  • Pozor na obličej! Opravdu malé množství krému aplikujte konečky prstů na čelo, tváře, nos a bradu směrem zevnitř ven. Buďte opatrné na oblasti kolem nosu a nad horním rtem - jsou totiž sušší a mají tendenci absorbovat více barvy.
  • Počkejte minimálně 10 minut, než vaše pokožka krém absorbuje. Potom pleť poprašte dětským pudrem, tím barvu zafixujete. Vyvarujte se sprchování alespoň 6 – 8 hodin.
  • Jak odstranit případné tmavé skvrny? Stačí místo třít cca dvě minuty půlkou citronu.

Jaké samoopalovací přípravky jsou nejlepší na trhu?

Samoopalovací krém ve spreji MATIS Paris Réponse Soleil

Samoopalovací sprej pro všechny typy pokožky L'Oréal Paris Sublime Bronze

Samoopalovací olej na tělo a obličej Dior Bronze Auto-Bronzant

Samoopalovací tělové mléko Clinique Sun Self Sun

Tip pro citlivou pokožku - samoopalovací sprej Bioderma Photoderm Autobronzant

Pokud chcete získat opálený vzhled okamžitě, vyzkoušejte:

Tělový make-up AirStocking For Body

Punčochy ve spreji AirStocking Premier Silk

Doporučte ostatním váš oblíbený samoopalovací přípravek...