Přejít na hlavní obsah

Bronzer, tvářenka a rozjasňovač podle typu obličeje

10. 6. 2019

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Jemně vykonturované tváře pomocí bronzeru jsou jedním z letošních největších trendů! Spousta žen si ale klade otázku, jak na ně. A proto vám přinášíme tento jednoduchý manuál, který se odvíjí od tvaru obličeje. Vytvořit si líčení jako políbené od sluníčka už pak zvládnete levou zadní.

O typologii obličeje už asi víte. Ale jaký typ je ten váš a jak ho snadno zjistit? Vezměte si do ruky rtěnku nebo tužku na rty, stoupněte si rovně před zrcadlo a obkreslete si na něj tvar obličeje. Dál je to jednoduché. Čemu je nejblíže tvar na zrcadle – kolečko, ovál, srdíčko nebo čtverec, tam v článku rolujte.

Ještě předtím pár informací o tom, kam který produkt od Maybelline aplikovat. Bronzovací a konturovací pudr City Bronzer je matný, tudíž ho můžete použít jak pro opálený efekt, tak i jemné a přirozené konturování. Obecně platí, že patří tam, kde vzniká stín, který díky aplikaci bronzeru podpoříte – takže pod lícní kosti a spodní ret. A pak na místa, která chcete do stínu schovat. Tvářenky Fit Me si můžete vybrat nejen odstín, ale i to, jestli chcete lehce třpytivou nebo matnou. Nanášejte ji pak na jablíčka tváří. Ta uvidíte, když se usmějete. A na závěr rozjasňovač – ať už Face Studio Strobing Stick v tyčince nebo Master Chrome v pudru, oba patří na nejvyšší body obličeje – vršky lícních kostí, špičku nosu a bradu.

Oválný obličej

Jako první se podíváme na ten nejjednodušší tvar z pohledu bronzování a konturování. Stačí jej lehce vykonturovat bronzerem lícní kosti, tvářenkou dodat barvu líčkám a rozjasňovačem zvýraznit vršek lícních kostí, bradu a oční okolí. Na to vyzkoušejte třeba korektor Age Rewind Eraser v narůžovělém odstínu 05. Jsou ženy, které mají pocit, že je obličej podlouhlý až moc a chtějí ho trochu „zakulatit“. Opět se dá vypomoci bronzerem a lehce vykonturovat čelo podél celé linie vlasů. V případě spodní čelisti opět naneste bronzer po celé její délce.

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Kulatý obličej

Ten potřebuje hlavně zúžit a opticky prodloužit. Takže pro místa, kam aplikovat bronzer, našpulte rty, udělejte tzv. rybičku a aplikujte do vzniklých „prohlubní“. Nemusíte se bát trochu ostřejší hrany. Od lícní kosti pokračujte až k hraně čelisti. Tím potlačíte zakulacení spodní části tváří a dosáhnete optického prodloužení. Bronzer aplikujte lehce i na spánky a pokračujte od nich podél linie vlasů k čelu. Dalším krokem je tvářenka, s tou u kulatého obličeje spíše opatrně, zlehka a pod úhlem. Kopírujte spíše bronzer, než že byste zvýraznily jablíčka. A na závěr rozjasňovač – ten soustřeďte hodně na střed obličeje, který díky tomu lehce vystoupí, a dále na hranu nosu a střed brady. Opticky vám pomůže i rozjasněné oční okolí světlým korektorem.

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej se vyznačuje širším čelem a úzkou bradou. Čelo potřebuje schovat a naopak brada zvýraznit. U čela sáhněte po bronzovacím pudru a zaměřte se na strany u linie vlasů, čelo se tím zúží. Tváře konturujte pro podtrhnutí lícních kostí pod nimi. S pomocí našpulených rtů uvidíte, kam bronzer nanášet. Tvářenku v tomto případě aplikujte na jablíčka a rozjasňovač na bradu, vršek lícních kostí a oční okolí.

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Hranatý obličej

Pokud vám v zrcadle obrys vašeho obličeje nejvíce připomíná čtverec, čtěte dál. U tohoto tvaru je širší čelo i čelist, proto opět sáhněte po bronzeru a aplikujte ho na strany čela podél vlasové linie. Pro tváře se tentokrát vyhněte špulení, zaměřte se spíše na boky a hranu čelisti a už zpod ucha ji zjemněte a potlačte. Tvářenkou si zvýrazněte jablíčka, nebojte se jít i trošku nad ně. A rozjasňovačem zvýrazněte hlavně bradu a střed nosu, popřípadě světlým korektorem lehce projasněte oční okolí nebo střed čela, ať na tyto části upoutáte více pozornosti.

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Pokud se chcete podívat, na líčení právě hranatého obličeje, sledujte nový díl Make-up in the City s bloggerkou Karolínou z blogu Ok-makeup. A schválně, jestli se zvládnete nesmát! Za odměnu pak můžete využít slevový kód NMB2CZ, se kterým získáte 20% slevu na produkty Maybelline.