Voňavá růžová voda na pleť, tělo i vlasy

20. dubna 2018Jana P
Pokaždé, když si přivoním k růžové vodě, mám pocit, že tak nějak musí vonět láska. Obě – láska i růžová voda – pro mě mají navíc hodně společného. Dokážou krásně zamotat hlavu, zahladit nejednu jizvu na těle i na duši a parádně rozzářit pleť!

Co se růžové vody týče, ženy ji používaly už od starověku. A možná i déle. Protože růže byla odjakživa zasvěcena bohyni krásy, lásky a plodnosti, samotné Afrodité! Pro kosmetické, ale i léčebné účely je nejlepší damascénská (damašská) růže, proto narazíte-li na růžový esenciální olej či růžovou vodu, máte takřka stoprocentní jistotu, že jsou z ní.

Jak vzniká vzácná růžová voda

Růžová voda patří k tzv. hydrolátům, tedy květovým vodám. Zatímco esenciální oleje se lisují zastudena a je třeba až 10 tun okvětních plátků růží, abyste získali litr drahé esence, u hydrolátů je to snazší. Vznikají ve větším množství během destilace vodní parou a nejsou tak koncentrované, takže je na rozdíl od esenciálních olejů nemusíte ředit, lze je používat rovnou.

Růžová voda - účinky na pleť a vlasy:

Zázračně působí růžová voda na vlasy, pleť i třeba na bolení hlavy. Jaké má růžová voda použití?

  • Čistí i tonizuje pleť při odličování – pro mě je nepřekonatelná!
  • Osvěžuje a hydratuje suchou pokožku, hojí drobná poranění, projasňuje, zjemňuje i zklidňuje citlivou kůži, což se vám bude hodit s blížícím se létem (po opalování či holení).
  • Díky bioaktivním látkám zpomaluje stárnutí.
  • Osobně ji používám po umytí vlasů. Růžová voda na vlasy je lepší než kondicionér, pomůže je rozčesat a hydratuje je.
  • Během horkých dní je lepší než všechny deodoranty světa.
  • A když ji použijete před rande, zafixuje make-up a na Něj může působit až afrodiziakálně!
  • Kápnout ji můžete i do sladkého moučníku nebo si dát lžičku na bolení hlavy, opravdu!

Růžová voda na pleť

Pokud toužíte po čisté růžové vodě, s důvěrou vyzkoušejte růžovou vodu Purity Vision. Je 100% přírodní, stejně jako ta od Make Me Bio (a jak by měla být každá růžová voda!). Najít můžete také řadu kosmetických produktů, které květovou vodu z růže obsahují a využívají její účinky na pleť. „Na zadek“ si sednete ze značky NUXE. Ano, opravdu vyrábí mnohem víc než slavný suchý olej. Nabídne vám třeba čisticí produkty s růžovou vodou. Pro normální i citlivou pleť. Famózní!

Růžová voda na vlasy i tělo

Omamná vůně růží s vámi může jít díky L´Occitane do sprchy, kde oceníte i růžovou masku na vlasy Aésop. Až se osušíte, potěší pokožku tělové mléko s výtažky z růží, a hledáte-li krém, zkuste Garnier Essentials (má i tělové mléko!) či Decléor. A pokud pak zamíříte na schůzku s osudovým mužem, vezměte ještě vůni. Někomu sedne růžová voda Rodger & Gallet, jinému unisex parfémovaná voda Panier Des Sens. Tak jako tak, růže ze své esenciální podstaty zklidní nervozitu i povzbudí smysly. Jeho i vaše.

A na co používáte růžovou vodu vy? Pokud vás zaujala růžová voda, možná se vám bude líbit i další růžová kosmetika nebo neméně úžasná levandulová voda!

Přečtěte si více