Přejít na hlavní obsah

Kompletní pánská skin rutina ve 3 krocích! Skvělá pro začátečníky i odpůrce mazání

8. 6. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 5 minut

Péče o pleť je v části mužského světa pořád ještě tabu. A tak jsme se my, blogové holky, zeptaly svých partnerů na úplně jednoduchou otázku: „Používáš pleťovou kosmetiku? A když ne, tak proč?“ Co jsme zjistily a jakou rutinu si zaslouží každá mužská pleť?

Co muž, to názor 

Ukázalo se, že muži, kteří mají v koupelně prázdné poličky, k tomu mají své specifické důvody. 

Některé argumenty jsme čekaly: „Nesnáším nic na obličeji, cítím se upatlaný, zalepený, vadí mi, že to všechno voní, a kromě SPF nevidím v mazání bonusy. Chci přirozeně stárnout!“  

Některé byly sofistikovanější: „Historicky člověk nikdy nepoužíval žádné kosmetické přípravky a tělo si umí poradit s tím, co potřebuješ. Navíc co já vím, co se mnou ty chemikálie udělají?“ 

Jiné trochu radikální: „Čím míň toho na sebe patlám, tím líp. Použiju krém, který hydratuje a zvláční a o to víc se pokožka další den vysuší, protože už nedostane tu umělou podporu zvenčí. Věřím na stravu, životní styl, pohyb, saunu a každodenní studenou sprchu.“  

Také šlo o pohodlnost: „Když mě namaže moje žena, tak OK, sám to dělat nechci!“  

A nakonec se ukázala i nejistota: „Když se to rychle vsákne, je to OK. Já hlavně nechci na obličeji nic mastného. A vlastně ani nevím, co všechno existuje a jak se to používá!“  

Takže jsme si řekly, že tyhle mýty o pleťových krémech posbírané někdy v hluboké historii zkusíme pánům vyvrátit a ukážeme jim jednoduchou pleťovou rutinu ve 3 krocích. 

Čím vyčistíte pánskou pleť

Péče může být jednoduchá i bez „lepení“! 

Pokud i vy máte své důvody, proč zatím s péčí o pleť váháte, pojďte jí dát na týden šanci a uvidíte, jak velké rozdíly zaznamenáte. Pleť, o kterou pečujete, je jemnější, vypadá mladší, zářivější, snáz se popere s nástupem vrásek a nepotřebuje k tomu hodiny u zrcadla. A ani tunu produktů. Protože základní péče o pleť pro muže se opravdu vejde do tří jednoduchých kroků.  

1. Čištění pleti zvládnete ve sprše 

Základem je dvakrát denně čištění pleti. Ráno se pleť zbaví toxinů vyplavených přes noc a večer z ní smyjete špínu z města, z cest nebo ze sportu. 

Čím čistit? Hledejte tzv. syndet neboli čisticí mýdlo bez mýdlových složek. Nebo čisticí pleťové gely a čisticí pěny, které použijete snadno během sprchování. A navíc už stačí jen jednou týdně peeling a pleťová maska na patnáct minut. Čištění pak dotáhnete jemným tonikem, které připraví pleť na další péči. 

Pro mastnou či problematickou pleť vybírejte na čištění produkty s kyselinou salicylovou, pro normální a suchou hydratační, s kyselinou hyaluronovou, pro citlivou speciální produkty pro „citlivky“. 

Hi-tech tipy

Hi-tech čištění pleti pro muže 

  • Zkuste Notino Beauty Electro Collection Ultrasonic face scrubber. Po sprše, na mokrou tvář, pár tahů skoro jako při holení – a máte pleť zbavenou ucpaných pórů i mazu. A pozor,  ultrazvukova spachtle se hodí i pro zapracování krémů! 
  • FOREO Luna™ 3 for Men se kromě čištění postará o mikromasáž a zmírnění projevů stárnutí. Dokonce si poradí i s vousatými tvářemi, silikonové „štětinky“ po nich sklouznou – bez tahání! 
  • PMD Beauty Personal Microderm Man pomocí tzv. mikrodermabraze vás lehce zbaví toho, co mít na obličeji nechcete – ucpané póry, ale také zarostlé vousy! A pak pomůže se zapracováním krému… 

2. Oční okolí je třeba vymazlit 

Oční okolí o vás rychle prozradí, jaký životní styl vedete, kolik toho naspíte a vrásky kolem očí mohou zbytečně přidávat roky.  

Čím oční okolí ošetřit? Nejpozději po třicítce hledejte kvalitní oční krém. Jsou lehounké, prsty se jemně vklepávají do očního okolí – hned po toniku a dříve než pleťový krém.  

Skvělé oční krémy pro pány

3. Krémy vybírejte podle typu pleti 

Vyčištěná a tonizovaná pleť je hladová jako hráči po fotbalovém zápase a potřebuje se „najíst“.  

Čím pleť vyživit? Můžete to udělat dvěma způsoby. Tím jednodušším je sáhnout rovnou po krému (hydratačním, zmatňujícím, protivráskovém – podle typu své pleti). Nebo přidejte ještě pleťové sérum a pak dejte krém. Účinné látky v obou produktech by se měly doplňovat, ne dablovat. Asi nejčastějšími jsou kyselina hyaluronová, kolagen, retinol proti stárnutí nebo vitamin C pro rozjasnění. A jakmile svítí slunce, váš denní krém by měl doplnit krém opalovací

Luxusní krémy pro muže a jiná mazání

Hotovo. Ve výsledku pánská skin rutina zabere jen pár minut denně a vidět ty super změny za to rozhodně stojí.