Přejít na hlavní obsah

Barvení vlasů doma: jaké máme možnosti?

16. 4. 2020

notino.cz

Čtení na 5 minut

Mají vaše vlasy „bad hair day“ už vlastně každý den a netrpělivě čekáte na chvíli, kdy se budete moct objednat ke svému kadeřníkovi? Nevzdávejte to! Nemusíte si pořizovat čepici, kterou budete nosit i doma, protože už se bojíte podívat do zrcadla. S tipy na domácí péči nám pomohl uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

Domácí barvení vlasů

Vše vypadá velice jednoduše – jenom rozbalíme krabičku s domácí barvou na vlasy a dobarvíme odrosty. Ale výsledek nás může naopak zklamat. Pokud přemýšlíte, jak si obarvit vlasy bez pomoci, zkuste pár tipů Honzy Kořínka, aby váš kadeřník nemusel napravovat vzniklé škody.

Proč často nejsme spokojení s výsledkem domácího barvení vlasů? 

„Váš kadeřník vám často míchá barvu na míru mícháme do sebe několik různých tónů, aby výsledná barva byla podle představ klientky. To znamená, že vy společně s vaším kadeřníkem nebo kadeřnicí něco budujete a doma si to zničíte. Doma bych se nepouštěl ani do odbarvování, to pak může být vleká katastrofa a vlasy se mohou dávat do kupy i několik měsíců. Dovedu si představit, že na černé barvě doma si nic nezkazíte, protože ruku na srdce, do kadeřnictví se na černo nechodí barvit moc žen.“

Jak obarvit vlasy bez následků

Vzhledem k tomu, že domácí barvení vlasů může být riskantní, Honza má tipy, jak barvení oddálit, a přitom zakrýt odrosty a nedostatky.

„Nejjednodušší cestou bude pořídit si sprej na odrosty, většinou ho používají dámy, které už mají bílé vlasy a musely by být v kadeřnictví každé dva týdny. Teď přichází čas, kdy ho mohou uplatnit i jiné ženy. Všeobecná rada je: pořizujte si vždy o něco tmavší sprej, protože lépe vypadá, když máte tmavší odrost, a nesvítí tolik od hlavy. Sprej na odrosty ve většině případů ve vlasech vydrží pouze do dalšího mytí.„

NOTINO TIP: Sprej na odrosty v různých odstínech L’Oréal Paris Magic Retouch k vašim vlasům krásně přilne a rychle zasychá.

Tónování vlasů

Další možností je vlasy nebarvit, ale jen tónovat! Můžete svou masku na barvené vlasy posunout o třídu výše a díky ní můžete svou barvu refreshnout. Mluvím totiž o vlasových korektorech Kérastase Reflection, které si přidáte do masky na barvené vlasy a dodají vaší barvě zase šťávu. Tohle je vhodné pro všechny hnědovlásky, zrzky nebo červenovlásky.“

NOTINO TIP: Tónovací šampon Redken Brownlights je ideální pro udržování studených odstínů hnědé.

Jsem blondýna – co teď?

„Pokud potřebujete utlumit červené a měděné odlesky – to všechno lze. Nenahradí to samozřejmě ani barvu ani přeliv, ale zase to vlasům dodá šmrnc a lesk. Pro všechny blondýnky, kterým už vlasy žloutnou, bych měl tip v podobě fialové vyživující masky na vlasy Kérastase Blond Absolu Masque Ultra-Violet.

Když ji na vlasech necháte působit 5–15 minut, neutralizuje žluté tóny a výhoda pro nás kadeřníky je, že nám pak nijak nebude vadit při dalším zesvětlování. Každé vlasy ale reagují trochu jinak, a tak u někoho mohou jít tóny do šeda, u někoho do bíla, u někoho i do fialova. Rada zní: začínejte postupně, dávejte masky méně s menší dobou působení, a pak kdyžtak přidávejte jak na množství, tak na čase.“

NOTINO TIP: Masku můžete kombinovat i s šamponem Blond Absolu Bain Ultra-Violet ze stejné řady.

Jak si doma obarvit vlasy

Váš kadeřník vám to velice pravděpodobně nedoporučí, ale pokud se rozhodnete pro barvení vlasů doma, tady je několik základních tipů:

 • Přečtěte si pozorně všechny informace na obalu, především postup barvení vlasů.
 • Můžete vyzkoušet vyživující barevnou masku, jako je například Maria Nila Colour Refresh Cacao. Oživíte tak svou barvu a pokud nebude výsledek podle vašich představ, máte jistotu, že barva po několika umytích vymizí.
 • Pokud nemáte šediny, nekupujte si permanentní barvu, ale jen vymývací – ta se aspoň postupně vymyje a nezanechá tak výrazný odrost.
 • Jestli máte tu možnost, zavolejte přímo svému kadeřníkovi a poraďte se s ním.

Jdeme na to

Pokud už jste rozhodnutá a odstín máte vybraný, máme pro vás konkrétní tipy na to, jak si doma obarvit vlasy, tak, aby vše dopadlo co nejlépe.

 • Ještě před barvením si na kontury kolem vlasů naneste jakýkoli krém. Barva se vám pak nedostane na kůži. Dávejte ale pozor, aby krém nebyl i na vlasech, jelikož by barva nemusela dobře chytnout.
 • Přivolejte na pomoc nějakého parťáka – pokud je to možné ­– aby vaše zadní část vlasů nakonec nevypadala jinak než přední.
 • Vezměte si na pomoc kvalitní štětec na barvení vlasů.
 • Barvu nanášejte pouze na odrosty a nenatahujte do délek (nebo jen na velice krátkou dobu). Mohlo by se snadno stát, že vlasy pak budou mít hned několik odstínů.
 • Při působení barvy opatrně odstraňte nanesený krém.
 • Nechte působit barvu tak dlouho, jak doporučují v návodu.
 • Nezapomínejte na péči! Barvu důkladně vymyjte šamponem a naneste kvalitní masku na vlasy do délek a konečků.
 • Případné skvrny na pokožce snadno umyjte odstraňovačem barvy na vlasy.