Přejít na hlavní obsah

Zářivá barva vlasů až do dalšího barvení? 6 triků, se kterými to hravě dáte!

20. 11. 2022

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Čerstvě nabarvené vlasy vypadají nádherně. Často se ale stává, že krásná barva je z vlasů do týdne pryč. Co s tím? S našimi tipy budou vaše vlasy zářivé déle, než byste čekali!

Cítíte, že už je tu podzim a zima klepe na dveře? V restauracích vyměnili saláty za polévky a prosecco za svařák a vy máte pocit, že taky potřebujete velkou změnu? Chcete svoji letní zářivou barvu vlasů trochu utlumit a přejít na zemitější tóny? Anebo jdete proti proudu a i na podzim oslňujete zářivou barvou? Směle do toho! My pro vás máme tipy, jak zabránit vymývání barvy z vlasů a udržet si tak barevné tóny co nejdéle!

Počkejte s mytím 

Čerstvě nabarvené vlasy je důležité minimálně 24 hodin nemýt, aby barva měla čas pořádně proniknout do struktury vlasu. 

Použijte správnou vlasovou kosmetiku 

Na mytí používejte šampony, kondicionéry a masky určené přímo na barvené vlasy. Barva pak vydrží mnohem déle. 

Nejlepší šampony na barvené vlasy

Vyvarujte se čisticích šampónů 

Čisticí šampony mají vyšší pH, otevírají povrch vlasu, a tím dokáží do hloubky zbavit vlasy nánosu různých produktů. A to je přesně to, co u barvených vlasů nechceme! Barva se pak rychleji vymývá a bledne. Lze je použít párkrát do měsíce, ale primárně používejte šampony pro barvené vlasy.  

Nebojte se masky 

Kromě klasických výživných masek na vlasy si pořiďte takové, které v sobě už obsahují barevné pigmenty a každým nanesením se barva krásně oživí!

Masky na vlasy pro oživení barvy

Vyhněte se vlhku 

Vlhko otevírá povrch vlasu a barva tím rychleji mizí. Proto podzimní mlhavé počasí výdrži barvy moc nepřispívá. Zařaďte do své rutiny „anti-frizz“ prostředky, které vlas uhladí a uzavřou. A taky nezapomínejte na deštník! 

Zastavte krepatění s těmito produkty

Teplo je nepřítel barvy 

Fénujete si vlasy? Pokud nemáte na svém fénu úzkou fénovací hubici, je velká pravděpodobnost, že je vzduch, kterým si sušíte vlasy, moc horký, a barva z vlasů mizí závratnou rychlostí. Takže nasaďte na fén hubici a pro jistotu si pořiďte produkty, které v sobě mají tepelnou ochranu

Čím ochráníte vlasy před teplem

Tohle jsou naše tipy pro péči o barvené vlasy! Zkusíte je? Určitě do toho jděte. Kdyby vaše vlasy uměly mluvit, určitě vám poděkují.