Alex Fráňová a její must-have v péči o blond vlasy

11. dubna 2019Lucka
Krása a inteligence má své zhmotnění, kterým je mladá blogerka Alexandra Fráňová, o které málokdo ví, že vystudovala právnickou univerzitu, ale srdce jí táhlo do světa módy a líčení, čemuž se věnuje na svém blogu Tale of Miss A a instagramovém profilu alexfranova. Jeho návštěvníci určitě oceňují, že má Alex svůj vlastní osobitý styl.

Ti, kteří Tě sledují ví, že péči o své vlasy věnuješ velikou pozornost a ve výběru produktů jsi náročná. Prozradíš, které 3 produkty nesmí zaručeně chybět na poličce tvé koupelny?

V první řadě děkuji za tak pěkný úvod, hezky se to čte. :) Mé vlasy nejsou příliš kvalitní, jsou jemné, rovné, nepoddajné a bez jakékoli úpravy postrádají objem. Navíc je mám barvené, takže kvalitní péče je pro mě naprostý základ. Přiznávám, že mám v poličce rozhodně víc, než jen tři produkty, dost možná bych je na jedné ruce nezvládla napočítat. Pokud bych ale měla vybrat jen tři z nich, rozhodně by mezi ně patřil kvalitní šampon a kondicionér (tohle považuji za jeden produkt, protože k sobě zkrátka patří). Vše totiž začíná už u správného mytí vlasů. Stejně, jako u péče o pleť je alfou a omegou odlíčení, i u péče o vlasy je důležité správné mytí. A kondicionér jakbysmet, sama jsem ho dlouho nepoužívala, protože jsem měla pocit, že mé vlasy jen zatěžuje, ale opak byl pravdou. Kondicionér vlas uzavře a dodá mu potřebnou výživu. Jeden bez druhého zkrátka nemohou fungovat. Mám ráda objemovou řadu Maria Nila Pure Volume, skvělá dvojka pro všechny s jemnými kadeřemi. Dalším produktem je rozhodně maska Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver. Naprostá nutnost pro blond vlasy! Díky ní si nemusím dělat starosti s nežádoucími žlutými odlesky, které blond vlasy často trápí. A třetí produkt? V současné době asi suchý šampon, bez kterého bych ty hektické dny jen těžko zvládala. Maria Nila Dry Shampoo je jeden z mých nejoblíbenějších. Kromě toho, že vlasy osvěží a odstraní přebytečný maz, dodá jim i objem, krásnou vůni a nezanechává nevzhledné bílé skvrny.

Své vlasy máš barvené. Jak se o ně starat tak, aby si zachovaly stejnou barvu i mezi delšími intervaly návštěv u kadeřníka? Blondýnky ví, že udržet si krásnou blond je velmi těžké.

Své vlasy svěřuji zhruba co čtyři měsíce kadeřnici. Někdy mám pauzu mezi návštěvami delší, jindy zase kratší, podle toho, jaké je zrovna roční období (v létě místo melíru skvěle funguje sluníčko). Má barva vlasů je taková ta “neidentifikovatelná špinavá blond”, kterou mají při odbarvování kadeřníci prý nejraději, protože při melíru chytá do ideálního blond odstínu. Ten se ale samozřejmě mytím mění a bohužel často chytá lehce do žluta, což je noční můra snad všech blondýnek. Já nedám dopustit na masku Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver, která dokáže po jednom použití docílit přesně onoho kýženého blond efektu. Stačí pár minut v koupelně a mé vlasy mají zase ideální odstín.

O produktech určené na blond vlasy jako silver šampony, kondicionéry a masky koluje, že vlasy jsou po nich vysušené se sklonem k lámání se. Je tomu tak i u masky Maria Nila?

Naopak! Právě proto masku Maria Nila tak zbožňuji! Vlasy jsou po ní nejen krásně blonďaté, ale hlavně dokonale vyživené, hebké a voňavé. Nemusíte se jí proto bát aplikovat i častěji, neobsahuje žádné parabeny a sulfáty, ale naopak arganový olej, který se postará o perfektní výživu. A navíc je 100% veganská!

Jak často je nutné aplikovat masku na vlasy, aby se předešlo nežádoucím žlutým tónům?

Tohle je samozřejmě velice individuální, některé vlasy mají sklony ke žlutým tónům víc, některé méně. Já masku používám zhruba jednou za tři týdny. Jsou ale chvíle, kdy ji používám i jednou týdně, to už je ale většinou ve chvíli, kdy jsem dlouho nenavštívila kadeřnici. Díky této masce tak můžu návštěvu vždy o kousek oddálit.

Mohu masku nechat působit déle? Bude to mít nějaký vliv na výsledek?

Já sama masku nechávám působit asi pět minut. Aplikuji ji do umytých, ručníkem vysušených vlasů. Pokud vás ale trápí opravdu žluté odlesky, nechte ji působit klidně i deset minut. Čím déle na vlasech je, tím studenějšího tónu dosáhnete. Bez toho, aniž byste se museli bát, že budou vlasy poničené. Já to říkám pořád, je to zkrátka zázrak a naprostý MUST HAVE pro všechny s blond hřívou.

Přečtěte si více