Spočítejte si, kolik vody potřebuje vaše tělo
Jaký je vhodný pitný režim? Kolik bychom toho měli denně vypít? Nejčastěji se uvádí množství 1,5 až 3 litry. Množství vody vypočítáte podle vzorce: váha v kg x 0,035 = denní potřeba tekutin v litrech. Záleží samozřejmě na počasí, tělesné kondici a spoustě dalších faktorů, ale jako základní výpočet je tohle fajn.
Jak voda obíhá tělem, musí se samozřejmě ohřívat a tím se spotřebovává energie. Voda tak může pomáhat také s hubnutím, což je hlavně na jaře skvělá zpráva. Také jsem si všimla, že když dost piju, mizí i moje věčná únava a nevysvětlitelné bolesti hlavy a celkově se cítím svěžejší. Hlavně s mým neustálým přísunem kávy je správná hydratace zkrátka nutnost. Stejně jako si už teď neumím představit ráno bez vody s citronovou šťávou. Pomáhá mi srovnat metabolismus i vyčistit pleť. Luxusní krémy a masky zbožňuju, ale kosmetický tip číslo jedna je někdy prostě „jen“ voda s citronem.
Voda tisíce chutí
Kromě vody a kávy se občas skládá můj pitný režim i ze sladkých limonád, ale čím jsem starší, tím víc vyhrávají zdravější nápoje. I z toho důvodu, že limonády znamenají i kalorie navíc, což se před plavkovou sezónou počítá. Jasnou vítězkou mého pitného režimu tak je voda, i s ní se totiž dá hrát, vůbec není nudná. Dbám na to, aby byla čerstvá a kvalitní, občas ji dochutím mátou nebo dalšími bylinkami anebo plátky citrusů či jiným svěžím ovocem. Mám prostě vodu ráda. A co vy?
Občas ve vodě rozpustím vitamínové tablety, šumáky na podporu imunity či kolagenové přípravky na pleť. S pitným režimem mi pomáhají i moderní technologie. K aplikacím o pitném režimu jsem se ještě nedostala, ale nakupovat stylové láhve na vodu, abych ji mohla nosit všude s sebou, mě baví. Dnes jsou k dostání i láhve, které vám připomenou, že se máte napít. A po běhání ocením isotonický šumák, který přispěje k elektrolytické rovnováze v organismu