7 zázraků pro vlasy zničené sluncem, mořem i chlórem

27. srpna 2018Jana P
Zatímco vy si užíváte léto, vaše vlasy trpí. Slunce, mořská sůl i chlór z hotelových bazénů pro ně představují skutečnou pohromu. Lámou se, třepí, krepatí, zamotávají, vyfoukat je do „lidské podoby“ je výzva hodná Wonder Woman. Nemluvě o tom, když se barvíte! Co s tím?

Pokud vaše vlasy ta největší (dovolenková) zátěž stále ještě čeká, vezměte útokem přípravky, které je dokážou preventivně ochránit. Pomoct vám s tím může například Decléor Aroma Sun Expert, jinými slovy opalovací sprej na tělo i vlasy s SPF 30, který můžete vetřít do pokožky stejně jako do suchých i mokrých vlasů. Podobně funguje olej Institut Esthederm Sun Care, jen nabízí ještě vyšší faktor.

S důvěrou se můžete obrátit také na známý L´Oréal a jeho řadu sluneční vlasové kosmetiky: Série Expert Solar Sublime. Sprej pro vlasy namáhané sluncem se dá aplikovat před sluněním i kdykoliv během něj. Obsahuje mexoryl, což je skvělá ochrana vlasů před sluncem. A až přijdete z pláže, bude se vám hodit šampon s UV ochranou nebo vyživující maska téže řady.

Barvíte-li se, musí se tomu přizpůsobit opět i taková věc, jako je ochrana vlasů proti slunci. Bude třeba ještě trochu přitvrdit a vzít si na pomoc například L´Oréal Professionel Mythic Oil. Rozjasňující a vyživující olej speciálně určený pro barvené vlasy. A pak už žádné „šisování“!

Protože letos bylo a je slunce opravdu výživné, není vyloučené, že vaše vlasy extrémně oslabilo. A takový problém si žádá řadu Redken Extreme pro opravdu hodně poškozené vlasy. Ty se na povrchu zase uzavřou a technologie Interlock Protein Network obnoví i vnitřní sílu vlasového vlákna. Ať už si vyberete šampon Redken Extreme, kondicionér, vlasovou kúru či jiný produkt této řady.

Na souboje se stylingem si pro vlasy zničené sluncem zkuste vzít k ruce Matrix Biolage Exquisite. Dokonalý olej, který z vysušených, krepatých „zámotků“ s roztřepenými konečky umí udělat lesklou, poddajnou hřívu (vyživuje a uhlazuje!). Můžete jej používat samostatně, nebo kápnout do šamponu. Změnu uvidíte hned!

Ochrana vlasů proti slunci selhala (nebo jste na ni nemyslela), a teď hledáte rychlý zázrak? Mohl by jím být Gastil Wonder, revitalizační krém na poškozené vlasy obsahující mimo jiné výtažky z bambusu, díky nimž budou vlasy intenzivně zregenerované už po jednom použití.

A na závěr ještě něco pro ty, kdo fandí přípravkům bez zbytečné chemie. Osvědčená a chválená je Biolage R.A.W. Recover, řada regeneračních produktů (patří do ní šampon Biolage R.A.W.Recover, kondicionér i jílová maska) pro oslabené vlasy. A stejně tak si vás získá Maria Nila a její Structure Repair produkty. Jestli se spokojíte se šamponem a kondicionérem, nebo dáte šanci intenzivní masce či revitalizačnímu krému, je už jen na vás!

Jsou vaše vlasy suché a trápí vás jejich elektrizování? Přečtěte si, jak na elektrizující vlasy!

Přečtěte si více