6 TOP podzimních rtěnek, které letos budete milovat

23. září 2020notino.cz
Když se začnou barvy listů na stromech měnit na žlutou, vínovou a hnědou, je to jasný signál ke změně šatníku i kosmetického arzenálu. Jak tento rok sezonní trendy ovlivní líčení? Heslo letošního podzimu je „odvážně a smyslně“. Vedou výraznější barvy, rudá, vínová a purpurová. A protože dnes už neplatí, že na den musíte volit jemnější a na večer nápadnější líčení, fantazii se meze nekladou. Podívejte se na šest nejlepších rtěnek pro každou příležitost!

Podzim v matu

Matné barvy se na předních příčkách drží už nějakou dobu. Sáhněte po produktech, které dobře kryjí hned v první vrstvě, zachováte tak luxusní vzhled rtů. A klasická rudá rtěnka? Tu matný finiš pozvedne na ten nejvyšší level! My v Notinu milujeme dlouhotrvající rtěnku v přepychovém zlatém obalu Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture The Slim, která má čtvercový tvar, a díky tomu se aplikuje mnohem precizněji.

Sytou a nádherně výraznou barvu v tenké vrstvě umí i tekutá rtěnka L’Oréal Paris Rouge Signature, na podzim se hodí purpurový tón odstínu 103 Enjoy. Navíc tahle kráska vydrží na rtech až osm hodin!

Náš tip: Před nanesením matné rtěnky vždy použijte pečující balzám. Předejdete tím vysušování a vaše rty budou hydratované a vyhlazené. Balzám můžete pro oživení barvy rtěnky aplikovat také kdykoliv během dne – stačí malé množství do středu rtů.

Švestky, brusinky a zemité barvy

Tmavší podzimní odstíny rtěnek, jako je purpurová, vínová a bordó, udělají z vašich rtů nepřehlédnutelný klenot. Mezi nejlepší rtěnky patří ultra pigmentovaná Lancôme L’Absolu Rouge Ruby Cream s výtažkem z růží. Odstín 306 Vintage Ruby aspiruje na nejlepší přirozenou barvu v zemitých tónech. Je velmi krycí a příjemně hydratační.

Láká vás hnědá rtěnka? Teplý podtón NYX Professional Makeup Shout Loud v odstínu 24 zalichotí bledulkám i opáleným ženám. A jestli zbožňujete vínové tóny, podívejte se na odstín 17 Everyone Lies – výraznou krémovou vínovou, která se snadno nanáší.

Rtěnky Gosh Velvet Touch jsou v tmavších nude barvách. Notino doporučuje odstín Nougat v teplém nude tónu.Všechny jsou vysoce hydratační a velmi snadno se aplikují. Ideální do každé kabelky!

Hydratační rtěnky NOBEA Heartbeat jsou ze 100% přírodních ingrediencí. Fialový odstín Nude Dream osloví odvážné ženy, zároveň je díky béžovému základu výborným parťákem pro každý den. Je pro vás červená rtěnka něco jako oblíbená uniforma? Oblékněte si podzimní variaci červené palety barev v podobě odstínu Juicy Cherry s teplým tlumeným třešňovým podkladem.

Máte své osvědčené odstíny, kterými si zpestřujete deštivý podzim? Kolik barev vyzkoušíte v této sezoně poprvé? Která podzimní rtěnka bude letos vaším favoritem? Podělte se s námi o svoje tipy!

Přečtěte si více