Přejít na hlavní obsah

Jak se o sebe starat během nemoci? Tady je 6 super tipů na beauty rituály

22. 1. 2023

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

Známe to všichni moc dobře. Škrábání v krku, neustálé smrkání do kapesníku a veškerá péče o sebe je nahrazena jediným. Snahou přežít. Zkuste si ale udržet aspoň minimální rutinu, se kterou popraskané rty zmizí a pleť bude v dobré kondici.

Období nemocí, popraskaných rtů, rudého nosu, šupinaté a mdlé pleti. Co pro sebe můžete udělat, když se cítíte pod psa? Dostatek tekutin a horký vývar fungují vnitřně, ale trocha vnější péče pomůže taky. Tady jsou naše tipy, jak během nemoci i po ní vypadat (skoro) jako po dovolené. 

1. Dobře se vyspěte 

Existují extrémní názory, že byste při nemoci měli prát povlečení každý den. Na rovinu, komu by se chtělo, že. Pokud tedy nemáte prádelník plný náhradního povlečení a služebnictvo, které by během servírování silného kuřecího vývaru povlékalo postele, zkuste speciální spreje na polštář. Vyberte si třeba ten s levandulí, který vám krásně uvolní tělo i mysl.  

2. Zkuste masku 

Obličej vám celý hoří, tak si pravidelně přikládáte studené obklady? Místo mokrého ručníku si dejte plátýnkovou masku. Má chladivý efekt, a navíc hydratuje, rozzáří i vyživí. Až jí budete mít dost, vyhodíte ji do koše a z posledních sil vetřete zbytky do pleti. A pokud máte opuchlé oči, klidně můžete použít speciální masku na oči. Uvidíte, jak se hned budete cítit i vypadat lépe. 

Vyzkoušejte (i) během nemoci

3. Vlezte do sprchy 

Určitě se vám nechce, ale vstaňte z postele a pusťte na sebe příjemně teplou sprchu. Ne tedy na obličej. Krásně vás osvěží a probere. Aby se vám lépe sprchovalo, pořiďte si voňavý sprchový gel, a pak se zkuste z posledních sil namazat tělovým mlékem. Budete se cítit jako znovuzrození. 

4. Vyčistěte si obličej 

V ideálním světě by bylo skvělé si každé ráno i večer vyčistit obličej. Ale ne vždy se to podaří. Můžete mít na nočním stolku připravenou micelárku a pár tamponků nebo odličovací ubrousky. Není to žádná hitparáda, na každodenní použití se moc nehodí, ale během nemoci je to skvělý pomocník. 

Skvělí pomocníci k posteli

5. Nezapomeňte na krém 

Po vyčištění obličeje ho zkuste ráno i večer namazat. Skvělý je jakýkoli hydratační nebo regenerační krém, hlavně je potřeba se ho nebát použít. Pokud máte pocit pnutí v pleti, nebojte se namáznout i několikrát denně. A samozřejmě neopomíjejte rty. Balzámy na rty a pečující masky na rty aplikované několikrát denně zajistí, že suché rty budou hned pryč. 

Nezapomeňte na krém

6. Dejte si rtěnku a tvářenku 

Ano, další extrémní názor. Ale ve chvíli, kdy si na krásně vyživenou pusu nanesete výraznou rtěnku, zvedne se vám nálada. To je vědecky dokázáno. Nebo by mělo být. A to se týká i tvářenky. Prostě předstírejte, že vám nic není, dokud si to vaše tělo nezačne myslet taky. 

Buďte krásná, i když ležíte

Zkuste to. Opravdu. Aspoň jeden nebo dva z našich tipů, které vám zlepší během nemoci náladu a celkový stav. Zaručujeme výsledek!