5 triků, jak zvětšit rty

21. dubna 2021notino.cz
Po plnějších rtech zatoužila každá z nás určitě alespoň jednou. Nemusí to však znamenat, že hned začneme vytáčet číslo plastického chirurga. Existuje spousta triků, díky kterým docílíme efektu krásných, plných rtů, aniž by se jich dotkla jehla. Zvětšení rtů je vlastně tak jednoduché, že většinu pomůcek určitě najdete ve své kosmetické výbavě.

Pořádná péče

Rty by měly být stále hydratované a prokrvené – to jim pomáhá působit plnějším dojmem. Můžete proto začít už při čištění zubů, kdy po čištění ještě chvíli masírujte kartáčkem samotné rty. Pravidelně taky aplikujte peelingy, abyste se zbavili staré vrstvy kůže. Jen pozor – peeling nepoužívejte, pokud máte popraskané rty, abyste se vyhnuli krvácení. Naprostým základem je samozřejmě i kvalitní balzám na rty, jako například MAC Cosmetics Lip Conditioner, který je zanechá sametově jemné.

TIP: Skvělým zvětšovačem rtů je i speciální gel Fillerina Lip Volume Treatment Grade 3 s kyselinou hyaluronovou, který jim dodá hydrataci i výživu a podpoří tak efekt plnějších rtů.

Konturovací tužka

Dalším z jednoduchých triků, jak mít větší rty a neutratit jmění, je obyčejná konturovací tužka. Dokáže téměř zázraky, ale musíte s ní zacházet opatrně. Každý nepřesný tah je totiž vidět, i když použijete přirozený odstín. Tužku nanášejte vně rtů a případně jí vykreslete celou jejich plochu – funguje totiž jako super primer! Až potom naneste rtěnku nebo lesk.

Perfektní tvar vytvoříte s Maybelline Color Sensational – nude odstín Magnetic Mauve můžete použít pod jakoukoli rtěnku. Dokonalé rty i dlouhou výdrž vám zajistí i tužky MAC Cosmetics Lip Pencil nebo Max Factor Colour Elixir.

Rozjasňovač

Zvětšení rtů doma nemusí být žádná věda ani s rozjasňovačem. Před úpravou samotných rtů aplikujte rozjasňovač nad střed horního rtu a hned uvidíte ten rozdíl! Pro zvýraznění plasticity rtů si vezměte na pomoc ještě bronzer a naneste ho pod spodní ret doprostřed – zvýrazníte tak stín pod spodním rtem, který se tím pádem bude zdát větší.

Lesk pro objem

Matné rtěnky se sametovým finišem jsou sice nádherné, ale pozor na ně! Vaše rty totiž můžou opticky zmenšit, hlavně v případě tmavších odstínů. Ideální je volit světlejší tóny a zaměřit se spíš na lesky, co se textury týče. Dejte šanci průhledným i barevným leskům na rty, nebo rtěnkám s lesklým a metalickým efektem.

Vyzkoušejte třeba speciální lesk pro zvětšení rtů LipPlus FacEvolution Booster, který díky svým aktivním složkám zvýrazní pigmentaci rtů a opticky je zvětší. Efektu velkých rtů si všimnete už pár minut po nanesení!

Mezi kvalitní přípravky na zvětšení rtů určitě patří i Tolure Cosmetics Lipboost. Nejen, že podpoří jejich lesk, ale díky kyselině hyaluronové je zanechá příjemně vláčné a samozřejmě opticky větší.

Super trikem jsou taky lesky s vinylovým efektem, které vaše rty rozzáří a přidají jim na objemu. Zkuste různé odstíny v sadě NOBEA Colourful a uvidíte, který z nich se stane barvou vašeho jara!

Pokud pátráte po tom, jak opticky zvětšit rty přírodními ingrediencemi, vyzkoušejte Catrice Volumizing Extreme Lip Booster. Na objemu zde zapracují mentol a chilli – vyvolávají mírně štiplavý pocit pro efekt větších rtů, a navíc je zbarví lehce do růžova.

Mechanický lip plumper

Chcete si vyzkoušet takový rychlý „botox“ bez jehel? Pak musíte dát šanci zvětšovači rtů PMD Beauty Kiss. Pracuje na principu pulzující vakuové technologie, což velice zjednodušeně znamená, že vaše rty „vsaje“, ty následně lehce otečou a prokrví se.

V kombinaci s pečujícím sérem jsou výsledkem sexy plné rty. Když ho budete používat pravidelně, měl by taky zvýšit produkci kolagenu a zpomalit tak stárnutí vašich rtů. A existuje snad někdo, kdo by nechtěl mít plné, mladistvé rty co nejdéle?

Triků na to, jak mít větší rty, je rozhodně spousta. Je jen na vás, který si vyberete. A pokud máte nějaký vlastní, ověřený způsob, klidně se s námi podělte!

Přečtěte si více