Známe ty nejlepší kartáče na vlasy

4. ledna 2021notino.cz
Taky jsou často vlasy jednou z prvních věcí, které si u druhých všimnete? Je to přirozené, vzhled vlasů je vizitka toho, jak se o ně staráme. A proto chceme, aby vždycky vypadaly upraveně a zdravě. Kromě kvalitních přípravků, nebo například doplňků stravy, byste ale měli myslet i na kvalitní kartáč na vlasy a správnou techniku česání. Zdánlivá maličkost může mít totiž velký vliv na celkový vzhled vaší hřívy. Vyberte si ten nejlepší kartáč pro váš typ vlasů a udělejte si z rozčesávání malý rituál!

Jak si vybrat nejlepší kartáč na vlasy

Když už se rozhodnete brát vlasovou péči opravdu vážně, čeká vás výběr kartáče. Používání špatného totiž může vést k lámání, trhání a k poškozování vlasů celkově. Čeho si tedy všímat, abyste zjistili, který je pro vás ten pravý?

Materiál kartáče na vlasy

Nejzákladnější vlastností je rozhodně to, z čeho jsou kartáč a jeho štětiny vyrobeny. Právě materiál napoví, na jaký typ vlasů ho můžete použít.

Kartáč s kančími štětinami je opravdu skvělým kartáčem na jemné vlasy, které potřebují stejně jemnou péči. Štětiny rozčesávají vlasy, aniž by je zatěžovaly, a mohou příjemně rozmasírovat vlasovou pokožku. Jsou ideální také pro nejjemnější dětské nebo prodloužené vlasy.

Plastové kartáče vystřelila do nebes rozhodně značka Tangle Teezer. Jejich měkké plastové štětiny vlasy daleko míň zacuchávají i lámou a díky těmto vlastnostem je tento typ ideálním kartáčem na mokré vlasy. Pro boj s nepoddajnou hřívou vezměte do ruky Tangle Teezer Wet Detangling a za chvíli budete mít hotovo.

Existuje také kombinace kančích a nylonových štětin, často nazývaná dikobraz. Takový typ kartáče je skvělý pro husté a jemné vlasy. Jestli jste zkoušeli kančí štětiny a úplně vám nevyhovovaly, dejte šanci kartáči BrushArt Hair, se kterým bude rozčesávání úplně snadné i pro extra dlouhou hřívu!

Pokud vám nesedl kartáč z kančích štětin ani ten plastový a už moc nevíte, jak dál, vyzkoušejte dřevěný kartáč na vlasy! Kartáče s dřevěnými bodlinami jsou skvělé na nenáročné rozčesání a prokrvení pokožky hlavy.

Produkty

Plochý nebo kulatý kartáč?

Jestli máte to štěstí a můžete se chlubit opravdu hustými vlasy, určitě oceníte širší plochý kartáč, který je pro ně přímo stvořený. Když chcete vlasy trochu více narovnat, vezměte tento kartáč a vyfénujte je právě s ním.

Obecně platí, že čím větší kartáč je, tím lépe s ním vlasy rozčešete. Široký a plochý tvar předurčuje kartáč na husté vlasy – tyto typy jsou celkově vhodné pro klasické rozčesávání zacuchaných vlasů a můžou tak být součástí každé koupelny. Skvělým pomocníkem pro každodenní použití je Tangle Teezer Easy Dry & Go nebo Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion Flex Collection, pokud upřednostníte štětiny přírodního původu.

Produkty

Na fénování a styling je zase ideální kulatý kartáč na vlasy. Můžete je s ním vyrovnat, vytvořit objem, ale i lokny. Podle vytouženého stylingu se pak stačí rozhodnout pro velikost kartáče. Jen nezapomeňte brát v úvahu i délku vlasů! Ty dlouhé ocení větší průměr a naopak. U kartáče Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion si můžete vybírat hned ze sedmi velikostí a určitě oceníte jeho antistatickou funkci.

Co se tvaru týče, u spousty kartáčů můžeme pozorovat další vychytávky, jako je třeba ergonomická rukojeť. Není tak postaráno jen o vlasy, ale i o vaše vlastní pohodlí a co nejsnadnější rozčesávání po všech stránkách. Skvěle do ruky vám padne například Dtangler Professional Hair Brush a rozčesávání pro vás bude ještě větší hračka.

Produkty

Vyzkoušejte elektrický kartáč na vlasy!

Ionizační kartáč Braun Satin Hair 7 Iontec BR710 určitě oceníte, pokud vás trápí elektrizování vlasů. Díky technologii Iontec bude vaše hříva nádherně zářit, a ne poletovat všude kolem. Záporně nabité ionty zabrání vzniku statické elektřiny, ale také urychlují narovnávání vlasů a usnadní vám styling!

Další specialita ze světa kartáčů je pro ty z vás, kteří si chtějí dát aspoň chvíli pauzu od klasické žehličky, ale i tak nemůžou z domu vyjít bez narovnaných vlasů. Co teď? Skvělým kompromisem je žehlicí kartáč na vlasy BaByliss Smoothing Heated Brush HSB101E, který stačí nahřát jako žehličku a pak postupně pročesávat.

Produkty

Správná technika je polovinou úspěchu

Pokud už jste si vybrali svůj vysněný kartáč, teď přichází na řadu technika česání vlasů! Nebojte, stačí dodržovat pár základních triků a máte vyhráno.

  • Při česání musíte vlasy pročesat po celé délce a zbytečně nedráždit pokožku hlavy.
  • Nedoporučujeme rozčesávat vlasy úplně mokré, jelikož se mohou daleko snadněji poškodit.
  • Vlhké nebo suché vlasy rozčesávejte vždy od konečků a postupujte směrem nahoru.
  • Abyste si rozčesávání usnadnili, a ještě více omezili poškození vlasů, vezměte si na pomoc například bezoplachové kondicionéry nebo jiné přípravky speciálně určené na rozčesávání vlasů.
  • Nečeště vlasy příliš často, abyste předešli jejich zbytečnému maštění.

Taky jste nevěřili, že výběr správného kartáče na vlasy může být taková věda? Právě proto doufáme, že vám naše tipy pomohly zorientovat se a vybrat toho pravého společníka pro vaši hřívu.

Přečtěte si více