RECENZE: Velký test nejlepších dlouhotrvajících rtěnek

1. května 2021notino.cz
Dřív bylo největším postrachem rtěnek jídlo a pití, dnes se k tomu přidaly ještě roušky a respirátory. Nechce se vám procházet zdlouhavým procesem pokus–omyl a naslepo vybírat mezi širokou nabídkou neslíbatelných rtěnek? Máme pro vás skvělou zprávu! Na nejlepší dlouhodržící rtěnky jsme pro vás získali recenze, a aby toho nebylo málo, dozvíte se, jak výdrž každé rtěnky co nejvíce prodloužit.

Jak správně nanést dlouhotrvající rtěnku

  • Exfoliace: Ani ta nejlepší voděodolná rtěnka nebude držet na rtech, které jsou popraskané nebo se na nich tvoří šupinky. Proto investujte do kvalitního scrubu (třeba cukrového) a ústa jím pravidelně opečovávejte. Odměnou vám budou božsky hladké rty, na které dlouhotrvající rtěnka dokonale přilne a zůstane netknutá po celý den.
  • Hloubková hydratace: Jestli jsou vaše rty extrémně suché, alespoň jednou týdně je nechte pořádně „napít“ – hydratační maska na rty to jistí.
  • Běžná péče: Aby rty zůstaly šťavnaté a hebké, každý den je namažte výživným balzámem. Pokud se ale po jeho nanesení chystáte aplikovat nesmazatelnou rtěnku, nechte ho přibližně 5 minut vstřebávat. Pak rty pro jistotu ještě jemně obtiskněte do ubrousku.
  • Primer nebo korektor: Primer nejspíš používáte hlavně při aplikaci očních stínů. Věděla jste ale, že i ze svých rtů můžete vytvořit barevně neutrální a sjednocené „plátno“? Pomocí primeru prodloužíte výdrž, a navíc díky němu ještě zřetelněji vynikne sytý odstín vaší neslíbatelné rtěnky. Sáhnout po korektoru nebo podkladové bázi pod rtěnku se tedy rozhodně vyplatí! Vybraný produkt nechte dokonale vstřebat.
  • Zapomeňte na rámeček: Že se vám rtěnka pokaždé setře a na rtech vám zůstane jen obrys vykreslený konturovací tužkou? Přestaňte pusu rámovat. Namísto toho ji tužkou na rty nejdříve obkreslete a pak vyplňte. Nesmyvatelné rtěnce tím zabráníte, aby se rozmazávala nebo slévala, a zamezíte i jejímu postupnému vyblednutí.
  • Práce s tekutou rtěnkou: S tekutou dlouhotrvající rtěnkou pracujte rychle a ideálně jí naneste pouze jednu velmi tenkou jednolitou vrstvu. Chce to trochu cviku, ale pamatujte, že čím silnější vrstvu vytvoříte, tím spíš se bude rtěnka drolit a odlupovat. Rty k sobě po její aplikaci nikdy netiskněte. Nechte pootevřená ústa a počkejte, až úplně zaschne.
  • Vyzrajte na krémovou rtěnku: S krémovou neslíbatelnou rtěnkou je třeba pracovat trochu jinak. Nejdříve jí vyplňte rty a ty obtiskněte do ubrousku. Pak se vrhněte na druhou vrstvu. Tu ale namísto obvyklých tahů aplikujte „ťupkáním“ a pozvolným otáčením rtěnky. Jedině tak pigment dostanete do všech záhybů.
  • Finální fixace: Na závěr naneste fixátor rtěnky – pokud ho doma nemáte, vystačíte si i s obyčejným transparentním pudrem. Prodloužení výdrže rtěnky zaručeno!

Recenze na nejlepší rtěnky, které vydrží celý den

Pokud dodržíte všechny předchozí kroky a pořídíte si jednu z těchto neslíbatelných rtěnek, budete si moci její sytý odstín dopřávat bez zbytečných obav a neustálých pohledů do zrcátka!

NYX Professional Makeup Suede Matte Lipstick

Dlouhotrvající rtěnka NYX Professional Makeup Suede Matte Lipstick v odstínu 0.9 spicy je ideální na jaro/léto. Jsem světlý typ a mám modré oči. Když jsem si rtěnku nanesla, víc lidí mi řeklo, že mě celou rozzářila a barvu očí ještě zvýraznila. Před aplikací doporučuju použít i konturku na rty. Chci ale upozornit, že barva na fotce na stránkách Notina úplně neodpovídá realitě. Spíš se u tohoto odstínu řiďte 4. a 5. fotkou než těmi úvodními (je spíše světlejší než tmavší). No a na závěr chci vypíchnout, že má opravdu krásné romantické balení a taky se jedná o veganský produkt, což je vždycky skvělé plus!

Natálie Ch.

Artdeco Magic Fix

Artdeco Magic Fix není tak úplně neslíbatelná rtěnka. Je to fixátor, který z jakékoliv rtěnky tu neslíbatelnou udělá! Překvapil mě aplikátor, který vypadá jako od laku na nehty. Přiznám se, že jsem měla ze začátku obavy, zda se s ním bude dobře pracovat, ale aplikace proběhla na výbornou.

Magic Fix je průhledná vodička a rty ji nasají jako houba. Po vstřebání zůstane matný finiš, který drží. I po několika hodinách vypadala pusa jako čerstvě namalovaná, rtěnka se nedrolila, neobtiskovala a nerozpíjela se. Jsem z tohoto fixátoru prostě nadšená!

Andrea K.

NOBEA Day-to-Day

Jestli je NOBEA Day-to-Day neslíbatelná, jsem otestovala přímo na rande. Rtěnku v jarním odstínu Cool Pink jsem nanesla po jemném peelingu, a když jsem po aplikaci jemně párkrát stiskla rty, byla nádherně rovnoměrná. Velmi rychle uschnula, a co je pro mě hodně důležité, vůbec nevysušovala a nedrolila se. Líbání zvládla na výbornou, jemně jsem ji opravila až na konci večera po tříchodové večeři. Na příštím rande se na Nobeu rozhodně znovu spolehnu.

Adriana Š.

Maybelline SuperStay Matte Ink Coffee Edition

Neslíbatelné rtěnky jsou v této době prostě must have. Na řadu Maybelline SuperStay Matte slyším vždy chválu ze všech stran, proto i já vlastním už tři. Aplikace je díky krásně tvarovanému „štětečku“ jednoduchá a precizní, což je u těchto odstínů velká výhoda. Pro výsledný efekt musíte chvíli vydržet, než vám rtěnka doopravdy pořádně zaschne. Co mě velice mile překvapilo, bylo, že rtěnka nevysušuje a ani po několika hodinách nošení ji na puse necítím. To ale neznamená, že nemá výdrž. Naopak, výdrž je 100%. Nesmazatelnou rtěnku Maybelline SuperStay Matte Ink Coffee Edition mohu doporučit opravdu každému. Jediné rozhodnutí, které před vámi stojí, je, který odstín vybrat.

Jana M.

Smashbox Always on Liquid Lipstick

Tuhle rtěnku od Smashboxu jsem podrobila „zátěžovému testu“. Vydržela na rtech celý den, od rána do večera, přes oběd, nošení roušky a různé pochůzky. Během dne se nerozmazala (doporučuju určitě použít konturovací tužku) a ani neobtiskávala do roušky. Oběd a drink taky vydržela, nemusela jsem ji znovu nanášet. Co se barvy týče, nesmyvatelná rtěnka Smashbox Always on Liquid Lipstick je opravdu sytá. Stačí tenká vrstva, jednak předejdete drolení rtěnky, ale také vysoušení rtů. Doporučuji si ovšem určitě udělat peeling rtů, než použijete jakoukoliv matnou tekutou rtěnku. Za mě tedy 10/10. :-)

Barbora H.

MAC Cosmetics Retro Matte Liquid Lipcolour

Rtěnky značky MAC jsou ikonami ve své kategorii. MAC Cosmetics Retro Matte Liquid Lipcolour, klasická rudá rtěnka s neutrálním podtónem, naprosto vede i v jejich portfoliu a každá žena by tento kousek měla mít doma. Odstín Feels so Grand neflekatí, vydrží i mastná jídla a díky super aplikátoru se dobře nanáší. Absolutní bomba.

Anna C.

Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture The Slim Glow Matte

Na testování jsem dostala dlouhodržící rtěnku Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture The Slim Glow Matte. Na první pohled mě zaujalo balení, které je velmi elegantní a jistě bude ozdobou každé kosmetické taštičky. Rtěnka samotná je také velmi pěkná. Mám odstín 204 Private Carmine, což je taková studenější červená, vhodná spíše pro studenější typ pleti. Musím přiznat, že jsem trochu bojovala s nanášením, protože má netradiční tvar, ale našla jsem tutoriál, který mi hodně pomohl, a teď už to jde jedna radost. Řekla bych, že finiš rtěnky je spíše saténový než matný, na rtech nezasychá a připadá mi, že i slušně hydratuje. Příjemně mě překvapilo, že jsem ji nemusela opravovat ani po jídle a zůstala mi na rtech skoro celý den beze změny, což se u krémových rtěnek tak často nevidí. Rozhodně doporučuji všem, kteří neholdují, stejně jako já, tekutým matným rtěnkám, které rty často vysušují.

Zuzana Ch.

ZÁVĚR

Milujete rudé, oranžové, fialové nebo hnědé rtěnky? Ať tak nebo tak, díky osvědčeným trikům a velkému testu rtěnek už bezpečně víte, které dlouhotrvající rtěnky stojí za koupi i jak je nanést, aby zůstaly bez

Přečtěte si více