Přejít na hlavní obsah

Velký test suchých šamponů. Jaký vyhrál v redakci?

6. 2. 2023

Iva Davies

Čtení na 6 minut

Suchý šampon je takový zázrak na počkání. Nechtějí se vám mýt vlasy každý den? Potřebujete rychle dodat objem? Zachrání vás suchý šampon ve spreji. A protože jich je na trhu celkem dost, udělali jsme si takový redakční test suchých šamponů, ať víte, do čeho jdete.

Ten nejlepší suchý šampon vám prodlouží výdrž foukané, zvedne objem vlasů a zbaví kořínky přebytečného mazu a potu, aniž by vám ve vlasech zanechal bílý povlak. Bohužel nezvládne jednu zásadní věc. Vlasy opravdu umýt. A protože časté používání suchého šamponu může vést ke svědění a podráždění vlasové pokožky, měli byste jeho používání střídat s pravidelným mytím vlasů. 

Jak používat suchý šampon 

Používání suchého šamponu je velmi jednoduché. Protřepejte, nastříkejte do vlasů, nechte chvíli působit a pořádně pročešte.  

Tip redakce: Pro úplně nejlepší účinek jakéhokoli suchého šamponu vlasy ještě profoukněte fénem na vlasy. Uvidíte, že výsledek bude parádní. 

Recenze suchých šamponů 

Batiste Heavenly Volume  

Jana P. , Online redaktorka 

Co se mi nejvíc líbilo: Slibuje objem, dodává objem! 

Výhody: Líbí se mi retro obal, líbí se mi cena, dokonce i parfemace, a hlavně se mi líbí efekt suchého šamponu Batiste Heavenly Volume. Množství „prášku“, které pustí sprej, je tak akorát. Stačí chvilka, a můžete vyčesávat. Mám tmavé vlasy, a ani na nich nezůstává našedlý poprašek, který některé suché šampony bohužel umí. Objem je super, s vlasy se pak dobře pracuje, suchý šampon funguje zároveň jako stylingový pomocník a pomáhá je zvednout i fixovat. A  odvážně jsem zkusila použít ho i dva dny po sobě. Dopoledne dal ještě s přehledem, odpoledne jsem nedala já a utekla do sprchy. 

Nevýhody: Žádnou neznám. 

Aveda Shampowder™ Dry Shampoo 

Jana U. , Online redaktorka 

Co se mi nejvíc líbilo: Suchý šampon jsem často nepoužívala, ale po testování měním názor! Aveda Shampowder™ Dry Shampoo totiž opravdu splní, co slibuje – vlasy jsou po jeho použití nadýchané a svěží. 

Výhody: Překvapilo mě, že byly vlasy po použití suchého šamponu skutečně nadýchané a jako po umytí, vlasům dodal i objem. Oceňuji také to, že šampon obsahuje 99 % složek přírodního původu – o absorbování mazu z vlasů a pokožky se postará jíl a tapiokový škrob zase zajistí načechranost hřívy. Navíc šampon hezky voní! Použití je rychlé a snadné, jen nezapomeňte trysku po aplikaci zase zakrýt uzávěrem, abyste při zmáčknutí lahvičky nenašamponovali celou koupelnu jako já.   

Nevýhody: Možná cena, ale stačí si počíhat na akci. Navíc se tahle investice fakt vyplatí.  

Testované suché šampony

Alfaparf Milano Style Stories The Range Texturizing  

Eva, Online redaktorka 

Co se mi nejvíc líbilo: Extrémně příjemná vůně, žádné fleky ve vlasech, žádné žmolky. 

Výhody: Po Alfaparf Milano Style Stories The Range Texturizing jsem sáhla přesně ve chvíli, kdy jsem se chystala na schůzku a pohled do zrcadla mi naznačil, že moje vlasy potřebují umýt. Nebyl ale čas. Po použití se vlasy u kořínků nejen odmastily, ale okamžitě získaly objem! Navíc krásně voní a opravdu nedělá na vlasech bílé fleky. 

Nevýhody: Šampon je po aplikaci potřeba důkladně vyčesat, což je ale běžné u většiny suchých šamponů.  

Paul Mitchell SoftStyle Dry Wash

Iva, Online redaktorka 

Co se mi nejvíc líbilo: Se suchými šampony jsem neměla dobré zkušenosti, protože mi po nich vlasy plihly a  zůstávaly v nich po použití bílé zbytky. S Paul Mitchell SoftStyle Dry Wash se nic takového neděje, a to byste se divili, jak dlouho bez opravdického umytí jsem dokázala přežít. Ano, není se čím chlubit.  

Výhody: Celkem se mi mastí vlasy a tohle byl jediný ze suchých šamponů, který si s nimi uměl poradit. A pokud ho stříkáte z dostatečné vzdálenosti, a ne intenzivně na jedno místo, skoro ve vlasech není vidět a vypadá průhledně. Takže nezapomeňte, protřepat, nemíchat, nastříkat na vlasy, pročesat, profouknout fénem, a budete jako znovuzrození. Nebo aspoň vaše vlasy. 

Nevýhody: Cena. A lahev šamponu je obrovská, takže na cestu nic moc. A pokud to budete dělat jako já a budete si ho na vlasy stříkat každé ráno skoro týden, bude vás svědit hlava. Ale popravdě, to asi nebude tím šamponem. 

Testované suché šampony

TIGI Bed Head Oh Bee Hive! 

Alice, Lead of Content Marketing 

Co se mi nejvíc líbilo: Objem! TIGI Bed Head Oh Bee Hive! dodá vlasům takový objem, že jsem se nestačila divit. Myslím, že kromě toho, že prodlouží dobu mezi mytím vlasů, je skvělý i na přípravu objemných společenských účesů. Vyzkoušela jsem ve společnosti a všichni si mysleli, že jdu od své kadeřnice! 

Výhody: Tento suchý šampon je lehký a skvěle osvěží vlasy. A i když mám vlasy tmavé, po bílých stopách ani vidu. Vlastně ho používám i na čerstvě umyté vlasy kvůli tomu, že ten objem, který tenhle šampon vykouzlí, opravdu stojí za to.  

Nevýhody: Je to trochu subjektivní, ale vůně tohoto šamponu mě moc neokouzlila. 

Moroccanoil Dry

Lenka, Online Content Editor 

Co se mi nejvíc líbilo: Nádherná vůně, tónovací schopnost a objem od kořínků po použití. A taky možnost cestovního balení.  

Výhody: Nadchly mě jednoznačně fialové pigmenty a eliminace tmavých odrostů a krom očekávané klasiky ve formě oživených a mastnoty zbavených vlasů, mě (i moje jemné vlasy) potěšil i dodaný objem. U Moroccanoil Dry Shampoo Light Tones mě baví i UV ochrana díky arganovému oleji ve složení. Ve srovnání s jinými suchými šampony je tenhle jednička v tom, že nedělá žádné bílé fleky. A od teď je jednička i pro mě. 

Nevýhody: Při častém používání po sobě svědění vlasové pokožky a poměrně vysoká cena. 

Tak co, který nejlepší suchý šampon vyzkoušíte vy? Snad vám při výběru pomůže naše recenze!