Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší pasta na bělení zubů? Vyzkoušeli jsme a našli jsme!

10. 5. 2023

Jana Uhlířová

Čtení na 6 minut

Zdravé, čisté a bílé zuby jsou sexy. Jak toho ale docílit, když vášnivě milujete kávu, černý čaj nebo červené víno? Relativně levným a pohodlným řešením je vyzkoušet bělicí zubní pasty. Podrobili jsme v redakci testu několik z nich, a už víme, jak vrátit zubům přirozeně bílý odstín.

Kdo by nechtěl krásně zářící bílý úsměv, že? Bělicí zubní pasty vám v tom mohou pomoct, postupně a šetrně vaše zuby vybělí pohodlně doma. Dobré bělicí pasty totiž dokáží zbavit povrch skloviny pigmentace od kávy, čaje i jídla a navrací zubům přirozeně bílý odstín.  

Káva, čaj a jídlo – to jsou hlavní viníci zažloutlé barvy zubů. A úspěšně se k tomu přidává i červené víno a cigarety. Bělicí zubní pasta pak má za úkol nás téhle pigmentace zbavit. Víceméně se to i daří. Jak? Bělicí pasta na zuby funguje buď na fyzikálním, nebo chemickém principu. První typ obsahuje abrazivní složky, které jemně obrušují zubní sklovinu. Bělicí zubní pasty založené na chemickém principu obsahují peroxid, který odstraňuje barevné pigmenty ve struktuře zubu.   

Nejlepší pasta na bělení zubů? Díky černé k bílé  

Kromě klasických bělicích past můžete vyzkoušet i zesvětlení zubů přírodní cestou, třeba pomocí černého uhlí v černé bělicí pastě, které zuby zbaví plaku i skvrn. Kromě toho jsou populární i bělicí pudry na zuby.  

Je fér říct, že ani ta nejlepší bělicí pasta nepřinese stejné výsledky jako bělení zubů odborníkem. Ale pokud potřebujete zesvětlit zuby o jeden až dva odstíny, pak je pro vás pasta na bělení zubů ideální. A usmívat se od ucha k uchu se zářivým bílým chrupem můžete za pár týdnů až měsíců.  

Dost řečí, pojďme se podívat, která je podle redakčního testu ta nejlepší bělicí pasta!  

Nejlepší bělicí pasty na zuby

Signal White now gold

Jana U., online redaktorka

Co se mi nejvíc líbilo: Praktické „stojací“ balení a to, že to (jemně) funguje.  

Výhody: Signal White Now Gold zuby bělí, prozáří, a navíc bojuje se zubním plakem. Je to pasta šetrná k zubní sklovině. Efekt se u mě projevil po delším používání při čištění dvakrát denně. I vzhledem k tomu, že přirozené zbarvení mých zubů má bohužel spíš blíž ke žluté než bílé, není to tak výrazná pecka, jak bych si přála. Ale jako doplněk po bělení fajn varianta.   

Nevýhody: Efekt se u mě projeví až po delším čase. A já jsem netrpělivá.   

MEDIBLANC Whitening  

Lenka, online content editor

Co se mi nejvíc líbilo:  Multifunkční péče, skvělá na moje citlivé zuby, plní, co slibuje.  

Výhody: Tahle zubní pasta mě příjemně překvapila. MEDIBLANC Whitening zubní pasta s bělicím účinkem má příjemnou chuť a krom jemného a opravdu šetrného bělení si poradí i s celou řadou minitrablů v ústní dutině. Mně naprosto vyhovovala chuť i konzistence a nepěnivost. Zároveň jsem objevila stoprocentní a multifunkční účinek hydroxyapatitu – přírodního minerálu, který zlepšuje stav, vzhled a odolnost zubů, urychluje proces remineralizace a zaceluje trhliny. Pastu jsem testovala po profi bělení a po měsíci mám zuby stejně bílé jako přímo po bělení. Za mě je Mediblanc Whitening super volba!   

Nevýhody: Nenašla jsem žádné. 

Testované bělicí pasty

Opalescence Whitening  

Diana, online projekt manager  

Co se mi nejvíc líbilo: Svěží chuť, udržuje odstín, zuby nejsou při používání citlivější.    

Výhody: Opalescence bělicí zubní pasta Whitening je za mě skvělá v poměru cena–výkon. Má výraznou chuť, hodně osvěžující, mám pocit, že i chladí. Baví mě, že obsahuje fluorid, takže i zároveň chrání před zubním kazem. Jinak asi po čtrnácti dnech používání mám zuby určitě tak o stupínek bělejší a používání téhle bělicí zubní pasty rozhodně nezpůsobuje citlivější zuby. Na její osvěžující a výrazné chuti jsem už trochu závislá.  

Nevýhody: Pro někoho to může být hodně výrazná chuť.

Sada My White Secret Toothpaste Classic Mint  

Alice, lead of content marketing  

Co se mi nejvíc líbilo: Příjemná chuť, koncept denní a noční pasty.  

Výhody: Denní pasta ze sady My White Secret Toothpaste Classic Mint  nejen, že bělí, ale obsahuje mátový olej, který osvěží po celý den. Ta noční je černá díky obsaženému uhlí a působí na zuby celou noc, když spíte. Po pravdě jsem si tuhle pastu vybrala proto, že mě zaujal design a koncept denní a noční... Nastartuje ve vás pocit, že jste na „bělicí kúře“. Vyhovovala mi chuť i vůně a i to, že posiluje zubní sklovinu.   

Nevýhody: Nevím, zda to označit za nevýhodu. Byla to moje první zkušenost s bělicí pastou a možná jsem měla příliš velká očekávání. Skvěle si poradila s pigmentem na zubech po kávě, červeném víně. Ale po měsíčním používání nemám pocit, že by zuby byly výrazně bělejší. Ale od toho jsou jiné procedury.   

Swissdent Repair and Whitening

Iva Davies, online redaktorka  

Co se mi nejvíc líbilo: Příjemná chuť, jedna z nejšetrnějších bělicích zubních past, Švýcaři vědí.  

Výhody: Pocitově se mi zdá, že po týdenním používání Swissdent Repair and Whitening jsou zuby hladší, bez plaku a pigmentu, se kterým si obyčejné pasty neporadí. Nijak mi nepodráždila dásně ani nezpůsobila citlivější zuby. Líbilo se mi, že jako ingredience fungují přírodní enzymy a bělicí pasta nijak nevysušuje ústní dutinu. Po dvou týdnech mám zuby určitě o stupeň bělejší, než jsem měla před používáním.  

Nevýhody: Chvíli mi trvalo zvyknout si, že se pasta pro lepší efekt nevyplachuje. A málo pění. Ale je to věc zvyku.   

Zkusíte, vybrali jste na základě recenzí? Od bělicích zubních past nečekejte výrazné vybělení, ale spíš udržení odstínu po profi bělení nebo vybělení o stupeň až dva. Zároveň řada z nich umí udržovat zdravou ústní dutinu a působit multifunkčně.