Přejít na hlavní obsah

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

2. března 2021notino.cz
Zářivým úsměvem dokážete při rozhovoru dosáhnout mnohého, často i beze slov. Je v něm totiž ukrytá potřebná sebejistota. Co když ale zabarvení vašeho chrupu není ideální? Pomohou vám bělicí zubní pasty! Vybrali jsme ty nejlepší pasty na bělení zubů a představíme vám jejich benefity.

Jaké zbarvení zubů je běžné?

Žádný chrup není přirozeně sněhově bílý. Moderní stomatologie rozlišuje tři základní barvy podle odstínu zuboviny (druhé vrstvy zubu): žlutou, šedou a hnědou. Jak výrazná barva je, to určuje z velké části tloušťka skloviny (první vrstvy zubu), pod níž zubovina prosvítá. Vylepšit se však dá ledacos: za základním odstínem sice stojí genetika, ale nechtěné zbarvení může zavinit i kouření, nedokonalá zubní hygiena nebo třeba pití kávy a červeného vína.

Bělicí pasta: skvělé řešení!

Nedočištěný plak do sebe pojímá barviva z jídla a pití, což může barevnost zubů zhoršit až o několik odstínů. Pokud toužíte po změně, je třeba se zprvu naučit správné technice čištění chrupu. Pravidelná a pečlivá domácí péče pastami na bělení zubů pak dokáže vykouzlit změnu během pár týdnů. Intenzivnímu bělení by ale měla předcházet konzultace se stomatologem. Neadekvátní péčí si totiž místo zářivého úsměvu „koledujete“ o poškození zubů a dásní...

Co obsahují bělicí zubní pasty?

Pasty na bělení zubů skvěle účinkují především díky obsahu abrazivních složek, které usazené pigmenty jemně obrušují – to je ale naprosto nevhodné například pro citlivé zuby. S bělením pomáhají také enzymy, aktivní uhlí (černá zubní pasta) nebo peroxid, který se používá i při ordinačním bělení. Ta nejlepší bělicí pasta by měla co nejlépe odstraňovat pigmentové skvrny, ale co nejméně narušovat sklovinu. Každému chrupu ovšem může vyhovovat něco jiného.

Vybíráme pro vás: Nejlepší pasty na bělení zubů

  1. Opalescence Whitening

Skvělá bělicí pasta s nízkou abrazivitou Opalescence Whitening jemně odstraní z chrupu povrchové skvrny, díky čemuž se již během měsíce dočkáte až o 2 odstíny bělejších zubů. Obsahuje také fluorid sodný, který pomáhá posilovat zubní sklovinu a podporuje celkové zdraví ústní dutiny.

  1. Swissdent Extreme

Mikronizovaný kalcium peroxid obsažený v intenzivní bělicí zubní pastě Swissdent Extreme odbarvuje pigmenty na povrchu zubů i v nerovnostech zubní skloviny. Na vnější zabarvení účinkují také přírodní ovocné enzymy papain a bromelain, o zdraví dásní se zase postará přídavek koenzymu Q10. Za nás palec nahoru!

  1. My White Secret Toothpaste Classic Mint

Sadu péče pro zářivě bílé zuby My White Secret Toothpaste Classic Mint můžete zabalit jako dárek, ale tipujeme, že si ji spíš necháte :-). Obsahuje totiž sehranou dvojku – speciální denní a noční bělicí pastu na zuby. Ranní péče působí jako antioxidant a chrání zuby během dne před vznikem skvrn od jídla a pití, zatímco večerní pasta šetrně bělí zuby černým uhlím a v průběhu noci posiluje zubní sklovinu.

  1. White Pearl NanoCare Whitening

Zlaté zuby? Ani náhodou. Ale co takhle chrup zlatem ošetřit? Zubní pasta White Pearl NanoCare Whitening obsahuje nanočástice 24karátového zlata, s jejichž pomocí zůstává ústní dutina svěží a zdravá. O zářivý úsměv se zase postará účinné aktivní bělení zubů černým uhlím a sklovina se remineralizuje díky propolisu a výtažkům ze zeleného čaje.

  1. MEDIBLANC Dental Care White Time Set

Dárková sada zubní péče pro zářivě bílé zuby MEDIBLANC Dental Care White Time Set obsahuje hned tři jedinečné bělicí zubní pasty. Ve všech najdete 100% přírodní minerál hydroxyapatit, který viditelně bělí chrup, aniž by na něj působil abrazivně. Jedna je obohacená ještě o extrakty z heřmánku a šalvěje, pomáhající stahovat a zklidňovat dásně. Pokud tedy spoléháte na sílu přírody, tohle je jasná volba!

  1. My Magic Mud Activated Charcoal

Černá bělicí pasta na zuby s aktivním uhlím My Magic Mud Activated Charcoal účinně odstraňuje nežádoucí pigmentaci a zároveň důkladně vyčistí chrup. Její složení na přírodní bázi bez fluoru se postará také o detoxikaci dutiny ústní a peprmintová příchuť podpoří dlouhodobě svěží dech.

Vybrali jste si, nebo pro nás máte jiný tip, jak si doma vybělit zuby? Nezapomeňte se o něj s námi podělit.

Přečtěte si více