Přejít na hlavní obsah

Video: Make-up artistka testuje, jak fungují beauty přístroje na pleť

4. 6. 2024

Iva Davies

Čtení na 4 minuty

Ať už jste technologický geek, nebo jste trochu znudění svojí stávající skincare rutinou, zkuste elektronické přístroje na pleť. Jak můžou tyhle inovativní věcičky zlepšit vaši každodenní rutinu a dodat pleti zářivý a mladistvý vzhled? Na vlastní kůži to otestovala naše make-up artistka a beauty writerka Iva.

Představte si, že doma máte vlastní kosmetický salon, kde můžete kdykoliv hýčkat svou pleť a tělo. Naštěstí to nemusí být jenom sen. S domácími kosmetickými přístroji ho hravě změňte v realitu, stejně jako já. Nabídka je totiž ohromující: galvanické žehličky, ultrazvukové špachtle, čisticí kartáčky nebo přístroje fungující na bázi světelné terapie. Takže ať už potřebujete hloubkově vyčistit pleť, nebo jí dodat trochu jasu, tyhle technologické zázraky jsou tu jen pro vás, stačí si vybrat! 

Které kosmetické přístroje stojí za vyzkoušení: 

FOREO FAQ™ 202 

Než se zhroutíte z ceny, věřte tomu, že maska FOREO FAQ™ 202 fakt stojí za to. 600 světelných bodů, intenzita světla v různých délkách, bezdrátové fungování. Co musíte udělat vy? Nasadit si ji několikrát týdně na čistý suchý obličej. To je všechno. Sice v ní trochu vypadáte jako Hannibal Lecter, ale nevadí. Protiskluzová čelenka a pásky na přidržení zařídí, že zatímco maska redukuje vrásky, stimuluje tvorbu kolagenu, sjednocuje tón pleti a zlepšuje stav akné, vy můžete ležet, dívat se na seriály nebo vyšívat. A pak že bez práce nejsou koláče. 

FOREO BEAR™ 2 eyes & lips 

U téhle věcičky se budete muset trochu snažit. Pokud totiž chcete z mikroproudového tonizačního přístroje FOREO BEAR™ 2 eyes & lips vytřískat fakt to nejlepší, používejte ho každý večer dvě minuty. A za týden se dostaví první skvělé výsledky. Stačí si kolem očí a rtů nanést gel na bázi vody, a uvidíte – teda spíš ucítíte – ten cvrkot. Mikroproud si vaši pleť vezme rychle do parády. Vyhlazuje, zpevňuje, tvaruje a zlepšuje vstřebávání produktů. A to za tu „námahu“ stojí, ne?  

Concept Perfect Skin PO2030 

Ultrazvuková špachtle Concept Perfect Skin PO2030 je takové domácí technologické minimum. Zvládne toho děsně moc a je relativně cenově dostupná. Zlepší vám kvalitu a pružnost pleti, hloubkově ji vyčistí a skvěle se s ní vpracovávají séra nebo krémy, kterým zvyšuje účinnost. Nezapomeňte na to, že při používání špachtle musí být vaše pleť vždycky navlhčená, aby nedošlo k podráždění. Můj tip: Nandejte si plátýnkovou masku a masážní stranou špachtle si přes ni masírujte obličej. Tomu já říkám zázrak na počkání.  

Jiskru vaší skincare rutině dodají

Silk'n SkinVivid 

Masážní přístroj Silk'n SkinVivid má spoustu skvělých benefitů pro pleť. Můžete si zvolit buď horké, nebo chladné nastavení, a navíc ho vytunit sonickou funkcí. Horká masáž podporuje krevní oběh, uvolňuje a pomáhá lepšímu vstřebávání pleťových produktů. Studená masáž zpevňuje a vyhlazuje pleť. Absolutně božská je také na bolest hlavy a na oteklé oči. Ať už je máte opuchlé z pláče, večírku, nebo noční šichty v práci. A sonické vibrace všechny účinky ještě zintenzivní.  

FOREO KIWI™ Derma 

FOREO KIWI™ Derma je taková minirevoluce v péči o pleť. Umí totiž skoro všechno. Čistí ucpané póry, redukuje vrásky, vyhlazuje povrch pleti a pod kontrolu dostane i pigmentové skvrny. Používání chce ale trochu nacvičit. Pokud nebudete po pleti přejíždět plynule a „zaseknete se“ na jednom místě, může se vám tam vytvořit modřinka. Takže nejdřív trénujte třeba na předloktí. Po použití může být pleť začervenalá, proto je ideální se masírovat večer. Na závěr dopřejte obličeji velkou dávku hydratace, a ráno se probudíte se zářivě vypnutou pletí.   

Otestujte na vlastní pleti

A moje rada na konec? Mějte na paměti, že k dosažení skvělých výsledků je potřeba používat tyhle elektronické vychytávky systematicky a pravidelně podle doporučených návodů. V krabičce v šuplíku toho bohužel moc nepředvedou, tak je tam nenechte ležet ladem. 

Já jsem si elektronické beauty pomocníky naprosto zamilovala. Který z nich oslovil vás?