Recenze: Antiperspiranty a deodoranty bez hliníku?

7. června 2021notino.cz
Antiperspiranty i deodoranty jsou naprosto běžnou součástí naší denní rutiny, stejně jako čištění zubů nebo skin care. Trávíme s nimi celé dny, a právě proto bychom se měli zajímat o jejich složení a zjistit, jaké nám nejvíce vyhovuje. My se rozhodli prozkoumat, jak fungují antiperspiranty a deodoranty bez hliníku. Zkusili jsme několik oblíbených produktů doslova na vlastní kůži a už víme, které opravdu stojí za to.

Proč používat deodorant nebo antiperspirant bez hliníku

Pocení je naprosto přirozený proces, při kterém se naše tělo zbavuje toxinů a taky si udržuje správnou teplotu. Ve spojení s bakteriemi usazenými na kůži ale způsobuje nepříjemný zápach. Nemluvě o tom, že se někteří z nás zkrátka potí více a v zápalu boje proti zápachu a mokrým flekům na oblečení přirozeně hledáme, jak tomu nejlépe zabránit.

Pokud se potíte méně, s překrytím zápachu vám určitě pomůže kvalitní deodorant. V případě, že chcete zredukovat samotné pocení, sáhněte po antiperspirantu, kterému často proti potu pomáhají hliníkové soli – ty zkrátka ucpou naše potní žlázy, aby se pot neměl kudy dostat ven.

Hliníkové soli jsou sice velice účinné, ale jsou zároveň kritizované právě za ucpávání potních žláz, a dokonce za spojitost s rakovinou prsu nebo Alzheimerovou chorobou. Důležité je ale říct, že souvislost s žádným z těchto onemocnění nebyla v odborných studiích potvrzena.

Přesto si čím dál více z nás vybírá mezi antiperspiranty a deodoranty bez hliníku. Ocení je hlavně ti, kteří se potýkají s citlivější pokožkou a dají tak přednost složení s větším poměrem přírodních složek. Nebo zkrátka ti z nás, kteří mají rádi přírodní kosmetiku.

Jaký je nejlepší deodorant nebo antiperspirant bez hliníku?

Samozřejmě, že nás zajímá, jak „bezhliníkové“ produkty obstojí v porovnání s těmi klasickými. Poctivě jsme vyzkoušeli pár TOP deodorantů i antiperspirantů bez hliníkových solí a sepsali jsme vám upřímné recenze. Má naše testování jednoznačného vítěze?

Dove Original

Na testování jsem dostala deodorant bez aluminia a alkoholu Dove Original. Jsem ráda, že se ke mně dostal právě deodorant ve spreji, protože těm tuhým a kuličkovým příliš neholduji. Na první přičichnutí mě hned zaujala krásná pudrová vůně, která je pro značku tak typická a je podle mě ze všech nejpovedenější. Příjemně mě překvapilo, že obstál i ve větších vedrech a zápach opravdu eliminoval. Také nedělá fleky na oblečení, což považuji za velké plus. Dove je zkrátka sázka na jistotu za příjemnou cenu.

Zuzana Ch.

Schmidt's Charcoal + Magnesium

Tuhý deodorant bez hliníku Schmidt's Charcoal + Magnesium je skvělé řešení pro každého, kdo hledá přírodní složení, které funguje. Vůně je neutrální, ale mně osobně sedí spíš pro pány. Cítím z něj hlavně citrusy, ale myslím si, že nebude přebíjet ani dámský, ani pánský parfém. Příjemně se nanáší i nosí.

Aneta H.

Uriage Hygiene Gentle Deodorant

Značku Uriage jsem si oblíbila už asi před třemi lety a od té doby na ni nedám dopustit, takže jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet i jejich Hygiene Gentle Deodorant. Nejsem úplně fanda kuličkových aplikátorů, ale docela jsem si zvykla. Určitě je to praktičtější na cestování nebo do kabelky. Co se samotného produktu týče, jsem s ním velmi spokojená. Mám citlivou a ekzematickou pokožku a tento deodorant je k ní opravdu šetrný a dá se v pohodě aplikovat i po holení. Jako bonus krásně svěže voní.

Andrea K.

Vichy Deodorant

Deodoranty této značky jsou zárukou kvality a Vichy Deodorant bez hliníkových solí rozhodně není výjimkou. Tento je navíc bez alkoholu a parabenů, takže by měl být k pokožce naprosto v pohodě. I když nemá žádnou parfemaci, tak po použití doopravdy nechává pokožku bez zápachu a tento pocit podle mě vydrží docela dlouho. Nemyslím si, že by vydržel 48 hodin, ale na druhou stranu jsem to neměl jak ověřit, jelikož se sprchuji každý den.?? Takže za mě má tenhle minerální deodorant recenzi rozhodně kladnou.

Radek Š.

Avene Body

Dermokosmetiku mám moc ráda a používám skoro výhradně ji, takže mi testování deodorantu Avene Body udělalo velkou radost. Vůně je jemná a nevtíravá. Deodorant sám o sobě je velmi šetrný, což ocení především lidé s citlivou pokožkou, jako jsem já. Skvělé je také praktické balení, které se vejde do každé kabelky, a také fakt, že nedělá skvrny na oblečení.

Anna C.

Eisenberg Classique

Na deodorant Classique od značky Eisenberg jsem byla obzvlášť zvědavá především kvůli jeho ceně. Testovala jsem ho asi týden a musím říct, že za to stojí a aspiruje na nejlepší deodorant bez hliníku. Je ale něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá u běžných deodorantů. Zaprvé, střička je trochu jiná. Připomíná mi spíš fixační sprej. A zadruhé, deodorant vůbec nijak nevoní, což je trochu zvláštní, ale ono to opravdu funguje. Eliminován je jak zápach, tak, mám pocit, že i trochu pocení. Myslím si ale, že absence vůně je skvělá především proto, že se nebude bít s vaším parfémem. Pokud vám nevadí větší investice, určitě ho doporučuji zkusit – ale varuji, možná vám ho zabaví partner, jako se to stalo mně. ??

Zuzana Ch.

Collistar Special Perfect Body Multi-Active Deodorant 24 Hours

Svěží, jemná vůně, složení šetrné k pokožce – nedráždí, nepálí, neobsahuje aluminium. Aplikace deodorantu Collistar mě trošku překvapila, není to aerosol, ale sprej a deodorant je hodně tekutý. Po nastříkání trvá, než zaschne a docela lepí. Celkově jsem ale spokojená, na běžné dny doma či v kanceláři je dostačující, funkčnost při větší zátěži jsem ještě nezkoušela.

Aneta H.

Nivea Fresh Pure

Samotnou mě to trochu překvapilo, ale Nivea Fresh Pure je zatím nejlepší deodorant pro ženy bez aluminiových solí, který jsem zkusila. Nevtíravá příjemná vůně, dobře se aplikuje, nezanechá bílé stopy a opravdu vydrží celý den. Vřele doporučuji! ??

Vlasta B.

Weleda Citrus

Značku Weleda mám rád, i když nejsem nějaký extra vyznavač přírodní kosmetiky. Ale vše, co jsem zatím zkoušel, bylo na jedničku. Na deodorant Weleda Citrus jsem byl proto zvědavý. Přece jen jsem si nebyl jistý, jestli čistě přírodní ingredience pomohou snížit pocení nebo zamávat s nepříjemným zápachem a zajímalo mě, jakou dám tomuto přírodnímu deodorantu recenzi. S pocením i zápachem si poradil velmi slušně, jen vůně mi nebyla úplně příjemná, ale to je asi otázka vkusu. Nakonec jediná výtka – když nanesete víc, než je nutné, trošku zabarvuje tmavé oblečení.

Radek Š.

Tak co, překvapily vás výsledky, nebo byly vaše tajné tipy správné? Ať tak či tak, určitě se shodneme, že deodoranty bez hliníku za zkoušku opravdu stojí.

Přečtěte si více