Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

29. ledna 2021notino.cz
Rudé líčení rtů přitahuje oči mužů stejně nevyhnutelně jako noční můru světlo pouliční lampy. Mezi dekorativní kosmetikou zkrátka nenajdete nic smyslnějšího a víc sexy než klasickou červenou rtěnku. Vybrat tu pravou ale může být oříšek. Vyzkoušely jsme jich proto celou řadu a ty nejlepší jsme zrecenzovaly. Je mezi nimi ta, se kterou se budete cítit smyslně žensky právě vy?

Jak vybírat červenou rtěnku?

Rudá rtěnka sluší každé ženě, pokud zvolí správný odstín. Při nákupu se orientujte podle tónu pokožky, barvy vlasů a očí. Nejlepší červenou rtěnku pro blondýny nejsvětlejšího jarního typu (slaměná blond) hledejte mezi zářivými teplými odstíny s červenooranžovými pigmenty. Letní typy „špinavých“ blondýnek (popelavá, platinová) nebo světlých hnědovlásek zase zkrášlí výrazné svěží barvy se studeným nádechem a podtónem do růžové.

Podzimním typům – krásným rusovláskám se zelenýma očima – dokonale sluší matné rtěnky a tlumené temnější hluboké odstíny s vínovým nádechem. Červená rtěnka pro brunety zimního typu musí být naopak výrazná a se studeným, ideálně modrým podtónem, který v sobě nese barva třešní nebo lesních plodů. Pokud si nejste typem jistá, nechte se navést barvou svých vlasů.

Úsměv, prosím!

Nejlepší červená rtěnka pro váš typ by měla ladit i s odstínem vašeho chrupu. S tou správnou totiž budete mít zuby opticky bělejší. Sázkou na jistotu je červená rtěnka s modrým podtónem, která zářivý úsměv ještě podpoří. Naopak korálové a oranžové pigmenty v červené rtěnce zvýrazní mírně zažloutlý chrup.

Věčný symbol smyslnosti

Ačkoliv se od „srdíčkově“ vykreslených rtů, tak populárních u filmových hvězd 20. let minulého století, ledacos změnilo, rudá rtěnka nikdy nezmizela ze scény. Dramaticky červené smyslné rty kralují 50. létům díky hollywoodským kráskám v čele s Marilyn Monroe a Elizabeth Taylorovou a podmaňují si v době ekonomického rozmachu i léta 80.

V současné době „bez pravidel“ snad neexistuje žádná slavná ženská celebrita, která by vášni červené na rtech ještě nepodlehla. Rudou totiž dnes můžete vynést prakticky kamkoli, za denního světla i večer. Je libo vybrat si mat, nebo lesk? Hydratační texturu, nebo gelovou? Tekutou červenou rtěnku, nebo klasickou růž? Tápete? V našich recenzích vám poradíme!

Test červených rtěnek: Vybíráme tu nej

Rtěnka s matným efektem MAC Cosmetics Matte Lipstick

Většinou musím používat konturku, protože si bez ní rtěnku aplikovat nedokážu. Ovšem v případě MAC Cosmetics Matte Lipstick se rtěnka výborně nanáší a drží tak, jak má. Vydrží zhruba půl dne. Nemusím ji pak večer dlouho odličovat, což mi vyhovuje… Raději nanesu víckrát za den, než abych ji pak nemohla odstranit ??. Za mě určite ano.

Natálie Ch.

Hydratační rtěnka NOBEA Day-to-Day

Červená rtěnka NOBEA Day-to-Day se díky svojí krémové struktuře dobře nanáší a umožňuje rty hezky konturovat. Hydratuje, její nošení je příjemné. Má krásný odstín a uspokojivou výdrž. Rozhodně doporučuji.

Lucie K.

Dlouhotrvající matná tekutá rtěnka Maybelline SuperStay Matte Ink

Maybelline SuperStay Matte Ink předčila mé očekávání. Barva drží, nerozpíjí se, kam nemá, pití zvládá levou zadní a i jídlu (pokud si nedáte smažený sýr s hranolky) dokáže odolat. Navíc nevysušuje, což je u matné rtěnky jedna z nejzásadnějších vlastností. Za mě top mezi cenově dostupnou kosmetikou, strčí do kapsy kdejakou „high end“ rtěnku.

Anna C.

Tvarující rtěnka Estée Lauder Pure Color Envy

Rtěnka Estée Lauder Pure Color Envy se velmi dobře aplikuje a je krásně krémová. Mám červený odstín Envious, který perfektně kryje a zároveň působí přirozeně. Překvapilo mě, jak dlouho vydrží a jak příjemně se s ní cítím.

Kamila B.

Gelová rtěnka Elizabeth Arden Gelato Crush Plush Up Lip

Nádherný odstín a příjemná, gelová konzistence, která mi pocitově připomíná balzám. Rtěnka Elizabeth Arden Gelato Crush Plush Up Lip rty hezky hydratuje, zanechá je vláčné a dodá jim jemný lesk. Příjemně mě překvapilo, že ačkoli nepatří mezi „neslíbatelné“, skvěle ustála i lehčí jídlo a pití (s tím líbáním by to už bylo horší ??).

Mizí postupně, takže nezanechává nelíbivé fleky a kontury a vypadá pořád přirozeně. Hlavně v létě pak člověk určitě ocení její chladivý efekt. Tahle červená rtěnka je ideální jako závěrečná tečka jak výraznějšího denního, tak večerního líčení.

Martina J.

Dlouhotrvající rtěnka s hydratačním účinkem Max Factor Lipfinity

Rtěnka Max Factor Lipfinity se při prvním použití nanášela ztuha, a jak jsem zjistila později, dělá to při nižších teplotách vždycky. Naopak při pokojové a vyšší teplotě mám pocit, že až příliš měkne. Nezaznamenala jsem problém s rozpíváním nebo s přesností, nabízí ostré hrany a ideální tloušťku.

Co se trvanlivosti týče, je to takový průměr mezi déletrvajícími rtěnkami. Rozhodně nejde o neslíbatelný zázrak, na druhou stranu ji určitě nemusíte opravovat po první kávě. Neměla jsem pocit suchých rtů ani suše nevypadaly, v tomto byla lepší, než jsem čekala.

Vybrala jsem si typickou červenou, cihlovou. A taková opravdu je – neztratí na rtech barvu, nezačne působit jinak. Prostě nesmrtelná klasika mezi červenými rtěnkami. Jen pozor, pokud nemáte ideálně bílé zuby, těm nažloutlým nesvědčí.

Barbora K.

Vysoce pigmentovaná krémová rtěnka Lancôme L’Absolu Rouge Ruby Cream

Krásné elegantní černozlaté balení a propracovaný profil rtěnky Lancôme L’Absolu Rouge Ruby Cream mě ohromily a nadchnuly. Rtěnka je hutnějšího rázu a má úžasnou krémovou konzistenci. Dobře hydratuje, pocitově bych ji přirovnala spíše k oleji než balzámu. Kvůli tomu se sice obtiskává, ale přesto má velice dobrou výdrž. Testovala jsem korálově červený odstín a trošku mě mrzí nedostatečná pigmentace. Zářivý, plný úsměv s ním nevyčaruju, proto tuhle krásku používám jako sheer barvu na rty a tvářenku s pěkným leskem.

Zuzka K.

Vybrat tu jedinou a pravou rudou rtěnku možná nějakou tu chvíli zabere. Snad jsme vám to prostřednictvím našich recenzí alespoň trochu usnadnili. Máte jinou favoritku? Podělte se s námi o tipy.

Přečtěte si více