Přejít na hlavní obsah

Recenze: Top neslíbatelné rtěnky

31. 1. 2022

Míša S.

Čtení na 7 minut

Rtěnka vždy podtrhne vaši neodolatelnou image! K precizně nalíčeným rtům navíc není potřeba jiné výrazné líčení, stačí kvalitní make-up, řasenka a právě – jedinečná rtěnka v takovém odstínu, který vám bude slušet. V recenzi se inspirujte top neslíbatelnými rtěnky, které si zamilujete!

Pokud chcete vybrat kvalitní a neslíbatelnou rtěnku, vsaďte na ty tekuté. Právě ty mají zpravidla vyšší pigmentaci, což znamená i vyšší barevné krytí. Tyto rtěnky mají opravdu dlouhotrvající efekt a vydrží krásné i celou řadu hodin, kdy můžete bez obav jíst, pít, nebo se i líbat!

Osobně bych vám doporučila tekuté rtěnky s matným finishem, které z mé vlastní zkušenosti vypadají perfektně opravdu celý den. V nabídce je dnes celá řada značek, barev – stačí si jen vybrat takovou, která se vám bude líbit a sedne barevně k vašim vlasům a pleti.

V případě tekutých rtěnek oceníte i aplikátory, díky kterým si můžete rty vykreslit velmi precizně. Barevně výrazné rtěnky je nutné aplikovat  opravdu přesně, dávejte si pozor na rozpité, nebo nepřesné kontury kolem rtů. Klasické a tuhé rtěnky pak doporučuji nanášet kosmetickým štětcem určeným právě pro líčení rtů.

Vůbec se nebojte i výrazných odstínů! Rtěnky v červených tónech vypadají smyslně a svůdně, hodí se i na speciální příležitosti, jakou je rozhodně i svátek Valentýna. Překvapte svého partnera i sexy líčením, jsem si jistá, že to ocení!

Produkty

Test neslíbatelných rtěnek:

MAC Cosmetics Retro Matte Liquid Lipcolour 

Rtěnka obtisknutá na zubech, skleničce, do svetru, rozmazaná po bradě (díky, rouško). V každý jeden podobný moment si podle mého každá z nás uvědomuje, jak je důležité mít kvalitní rtěnku, která opravdu vydrží. A co teprve při líbání, to je panečku křest ohněm! Podle mého, když už rtěnka vydrží líbání, tak už vydrží opravdu vše. A tak jsem se vydala na lov té nejlepší dlouhotrvající rtěnky a rozhodla ji otestovat v praxi. Můj výběr padl na matnou tekutou rtěnku od MAC Cosmetics Retro Matte Liquid Lipcolour v odstínu Burnt Spice. Nanáší se jako sen, jedním tahem jsem dosáhla 100% krytí. Je tedy opravdu hodně pigmentovaná. Nerozmazává se, proto jsem pod ní ani nepoužívala konturku. I když opravdu velmi rychle zasychá, nechala jsem ji hodinu “odpočívat“, než jsem ji otestovala v líbačce. A jak si stála? Dala bych jí 4 body z 5. Na přítelovi nezůstaly žádné šmouhy, mé rty se také nijak nerozpily, ani potom nepotřebovaly žádné drobné opravy. Takže to je super! Co bych rtěnce ale trošku vytkla je, že vysušuje rty. To už tak ale bývá u každé matné rtěnky a je fakt, že já na suché rty dost trpím. Sečteno podtrženo, rtěnka zvládla líbání, oběd i časté pití. Na rtech vydržela 6 hodin.  

Andrea K.

Mac cosmetics Powder Kiss Liquid Lipcolor

Najít rtěnku, která má takovou výdrž, aby unesla celý pracovní den, včetně jídla a pití je dlouhý proces. Vyzkoušela jsem již spousty značek a poslední půl rok se opakovaně vracím převážně k rtěnkám od Mac Cosmetics. Moji novou oblíbenkyní je momentálně Powder Kiss Liquid Lipcolor. Má krásný matný nude odstín, který je perfektní na každodenní nošení. Matné rtěnky mají obvykle tendenci rty hodně vysušovat, ale u této krásky tomu nehrozí. Její textura je na rtech velmi příjemná, nedrolí se a i po dlouhém dni mám rty stále hydratované. 

Natka D.

Lancôme L’Absolu Rouge Drama Ink

Výdrž rtěnky nejlépe otestujete při třech činnostech: jídle, pití a líbání. Rande s večeří pak obyčejné testování pasuje přímo na maturitu. A přesně takové zkoušce jsem podrobila tekutou rtěnku od Lancôme, kterou jsem si v nude odstínu French Tea (mém oblíbeném), nanesla na rande v korejské BBQ restauraci. Protože trocha ugrilované mastné slaniny toho o výdrži vašeho žlučníku i rtěnky řekne víc než dost.

Při jídle jsem rtěnku průběžně kontrolovala a zjistila jsem, že se drží zuby nehty. Její největší výhoda je totiž ta, že i když se ji snažíte sebevíc „sníst“, ona se lehce a s grácií vytrácí do něžného tónu, který na rtech stále zůstává. A pozor, drží se skvěle i při líbačce na závěr večera, aniž by vašeho partnera označkovala pověstnými otisky. 💋 Lancôme L’Absolu Rouge Drama Ink tedy a radostí uděluji titul Neslíbatelná. Tak pusu na to?

Vlasta M. B.

Clarins Water Lip Stain

Dát ruku do ohně za tento produkt? Kdykoliv! Water Lip Stain od Clarins jsem si pořídila už v několika odstínech a doporučuju jej kdekoliv můžu. Nejedná se totiž o klasickou tekutou rtěnku, která vám na rtech zanechá zaschlý nátěr barvy, ale o silně pigmentovaný tekutý produkt, který se jakoby vpije do kůže rtů a vydrží dlouhé hodiny. Jako když si v létě dáte malinový nanuk a ten vám na rtech nechá tu krásnou šťavnatou barvičku! Výhoda je, že můžete pracovat s vrstvami – jedna kapka rty vytónuje, dvě kapky zbarví a tři kapky vyčarují sytý odstín. A díky poctivé pigmentaci vám navíc Water Lip Stain vydrží opravdu dlouho. Co víc si od dlouhotrvající rtěnky přát?

P.S. Opravdu je velmi výrazně neslíbatelná. Ověřeno za vás! ;)

Adri Š.

Estée Lauder Pure Color Whipped Matte Lip Color

Na testování jsem dostala rtěnku od Estée Lauder Pure Color Whipped Matte Lip Color v odstínu Soft Hearted. Jako první mě zaujala lehoučká našlehaná, skoro až pěnová, textura, která nejde na rtech vůbec cítit a po chvilce se do rtů úplně vpije. Velké pozitivum vidím v tom, že rty vůbec nevysušuje, neobtiskává se a působí velmi přirozeně. Někdy jsem i přes den zapomněla, že ji na sobě vůbec mám. Za celý den to chtělo pouze jednu až dvě drobné opravy po jídle, jinak obstála bez problémů. Nejsem si sice úplně jistá, jestli zvládne vášnivou líbačku, ale pár polibků přežije úplně v pohodě, a to bez nežádoucích otisků na vaší drahé polovičce. 😊

Zuzka Ch.

Smashbox Always on Liquid Lipstick

Po téhle krásce jsem už dlouho pokukovala a když jsem dostala možnost otestovat ji na vlastní kůži, vrhla jsem se na ni bez váhání. Rtěnka se jednoduše nanáší a dělá opravdu přirozenou a tenkou vrstvu. Odstín mě lehce překvapil, protože jsem čekala opravdu „řvavou“ divočinu a odstín je docela tlumený. Nicméně na denní nošení ideální. Co se Týče testování, proběhlo v opravdu těžkých podmínkách za přítomnosti mastného jídla z McDonaldu o půl 1 v noci, nespočtu drinků a v závěru večera/ rána nechyběla ani poslední challange v podobě slin. Netvrdím, že rtěnka vypadala jak po nanesení, nicméně vypadala opravdu obstojně a ze rtů spíš bledne, takže neudělá žádnou nepěknou krustu. Za sebe mám i jiné oblíbence, ale tahle si šplhla opravdu hodně vysoko v mém osobním žebříčku. 

Anna C.

Inspirací na ty nejkrásnější neslíbatelné rtěnky vám může být následující recenze!