Recenze: Nejlepší řasenky a gely na obočí

5. května 2021notino.cz
Jste přesvědčená, že si vystačíte se zrcátkem a pinzetou, které obsahuje například set Notino Joy Collection , anebo někde uvnitř přece jenom tušíte, že péče o obočí si i žádá trochu víc? Pokud platí varianta číslo dvě, jistě oceníte, že jsme pro vás nechali zrecenzovat nejlepší řasenky a gely na obočí . Navíc vám prozradíme, jaké trendy v úpravě obočí byste letos neměla opominout.

Jak na obočí v roce 2021

  • Husté obočí stále hraje prim: Fandíte přirozeně hustému a elegantně nedbalému vzhledu obočí? Volte tenhle žhavý trend. Možná jste si ho všimla na loňských módních přehlídkách, ale věřte, že s ním zabodujete i letos.
  • Vyčesané obočí: Asi je to dané celosvětovým „zpomalením“, ale také lehce diagonálně vyčesané obočí z roku 2020 ladně proplulo až do dnešních dní.
  • Lepší „já“ vašeho obočí: Největším trendem ve světě krásy roku 2021 je přirozenost. Proto nic nezkazíte, když tvar svého obočí jen lehce upravíte. Bez extrémní textury. Bez přílišného tvarování.
  • Odlišné textury: Míváte splín z toho, že vám po vyčesání obočí mezi jednotlivými chloupky prosvítá pleť? Tak to vás potěšíme. Právě totiž uzrál čas, abyste si se zajímavým střídáním textur pořádně vyhrála...
  • Nespoléhejte se pouze na tužky a pudry: Celý rok 2021 se nese hlavně na vlně řasenek a fixačních gelů na obočí.

Kdy volit bezbarvý gel na obočí

Jestli je vaše obočí takřka dokonalé ve všech ohledech, pak jediné, co ke štěstí potřebujete, je průhledný gel na obočí. Stejně jako lak na vlasy zajistí, že si vaše obočí udrží vytoužený tvar po celý den.

Proč jít do barevné gelové řasenky na obočí

Není vaše přírodní obočí úplně perfektní? Žádný problém. Prázdná místa vyplňte tužkou nebo pudrem na obočí. Jen pak nezapomeňte texturu zvýraznit tónovaným gelem na obočí. Váháte při výběru jeho barvy mezi dvěma odstíny? Vždy volte ten světlejší, příliš tmavé obočí působí nepřirozeně a „tvrdě“.

Recenze na top gely a řasenky na obočí

Která trendy úprava obočí si vás získala? Ať vám pro její vytvoření stačí průhledný gel na obočí, anebo musíte sáhnout po barevném, už nezbývá nic jiného než vám představit recenze na ty nejlepší produkty.

Estée Lauder Brow Now

Gelů a řasenek na obočí jsem už vyzkoušela opravdu hodně. Moc se mi totiž líbí trend zastřiženého obočí vyčesaného nahoru, proto fixaci považuji za velmi důležitou. Estée Lauder Brow Now bych nazvala spíš řasenkou než gelem, protože primárně dost obočí vybarví, takže je potřeba zhodnotit barvu před nákupem. Jelikož mám tmavě hnědé vlasy, barva mi sedí skvěle. Fixace funguje, a oproti jiným gelům se mi hlavně líbí, že chloupky nevypadají jako od „lepidla“, ale stále si drží přirozený vzhled.

Natálie CH.

Clinique Just Browsing Brush-On Styling Mousse

Gel na obočí Clinique Just Browsing, který používám v odstínu blonde, je skvělý na finální úpravu, aby vám chloupky zůstaly přesně tam, kde je chcete mít. Konzistence je tzv. „mousse“, díky tomu se s produktem strašně dobře pracuje, protože tato forma je jemná a lehká. Na obočí necítíte žádnou velkou vrstvu, a přitom výsledek vypadá skvěle. Jsem velice spokojená! :-)

Dominika D.

Lancôme Sourcils Styler

Lancôme Sourcils Styler mě překvapil výdrží i jednoduchou aplikací. Vybrala jsem však příliš světlý odstín, tudíž jsem musela použít řasenku na obočí, abych vyrovnala rozdíl. Gel krásně vykreslí chloupky díky aplikátoru, který dělá krásné jemné čárky.

Jana M.

Gosh Defining Brow Gel

V minulosti jsem vždy zkoušela gely bezbarvé, proto jsem byla docela zvědavá, jak se mi bude pracovat s gelem obsahujícím pigment. Naštěstí byla aplikace velmi jednoduchá, trvala pár sekund a zvládne ji každý. Do obočí se dostalo přiměřené množství barvy, které jsem pak krásně rozčesala díky super praktickému kartáčku. Gosh Defining Brow Gel se dá nanést na holé obočí, na běžné denní nošení, ale můžete si pro zvýraznění pomoct ještě tužkou, to při líčení na večer. Doporučuji všemi deseti.

Štefánia T.

NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara

Najít nejlepší řasenku na obočí je vcelku bojovka – ale tohle splňuje všechna moje očekávání. NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara dobře drží tvar obočí, na kartáčku není příliš mnoho produktu, takže opravdu barví pouze vlásky obočí, a ne všechno kolem. Zároveň se ale dá použít i na domalování obočí, což oceňuji (stačí vzít štěteček a domalovat vlásky v místech, kde chybí). Na konci dne obočí pořád drží tvar a není rozmazané/rozteklé. Celkově jsem tedy velice spokojená. :-)

Barbora H.

Max Factor Brow Revival

Přiznám se, že s tímhle typem aplikátoru jsem ještě neměla zkušenost. Proto jsem byla mírně nervózní, ale nanášení řasenky na obočí Max Factor Brow Revival bylo naštěstí tak snadné, že jsem to rychle zvládla. Napoprvé jsem štěteček mírně otřela o hrdlo lahvičky, abych se vyhnula velkému množství maskary na aplikátoru. Pigment pěkně zasychá, ale obočí neztvrdne a ani se neslepí. Co je pro mě ale nejlepší, je fakt, že jsem dokázala dát tvar té části obočí, kde mám chloupků dostatek, a zároveň jsem mohla přirozeně vyplnit místa, kde mi jich tolik neroste.

Adriana Š.

Po přečtení recenzí pro vás určitě nebude problém vybrat ideální řasenku nebo nejlepší gel na obočí. A nezapomeňte – dokonalý celkový look vám zaručí jedině správně zvolený odstín, kterým své obočí zvýrazníte.

Přečtěte si více