Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší opalovací krémy pro děti. Pomůžeme vám vybrat!

29. 6. 2023

Iva Davies

Čtení na 6 minut

Ochrana pokožky vašich dítek proti slunečnímu záření by měla být v létě prioritou číslo 1. Spolu s kloboukem na hlavě a lahví s vodou v ruce. Najít ten správný opalovací krém pro děti a opalovací krém pro miminka je ale často oříšek! Nejlepší dětské opalovací krémy fungují tak, aby chránily jejich jemnou pokožku před UVA a UVB paprsky a zároveň vyživovaly a ochraňovaly celé tělo včetně obličeje.

Samotné nanášení krému na opalování děti většinou z duše nenávidí a mazací proces vyžaduje značnou dávku trpělivosti a rozvinuté základy strategické manipulace a úplatkářství v podobě dobrot nebo pohádek na tabletu. To platí u těch nejmenších, samozřejmě. U těch starších to chce sofistikovanější taktiku.

Proto jsme v redakci – a hlavně přímo na redakčních dětech – zorganizovali velký test opalovacích krémů pro děti, abychom zjistili, jaký způsob aplikace, konzistenci a vůni děti přežijí. A jak testy dopadly se dočtete na následujících řádcích.

Lancaster Sun Sensitive Kids Milky Spray

Iva, online redaktorka

Co se mi nejvíc líbilo?

Ochranný faktor 50, který chrání proti UVA, UVB a infračervenému záření. Moje napůl skotské děti s průsvitnou bledou kůží jsou hned rudé, a s tímhle lehkým sprejem Lancaster Sun Sensitive Kids Milky Spray nebylo po známkách připečení ani vidu.

Výhody

Velmi jemný sprej, který nijak nevoní, ale zároveň nezanechává „vůni“ SPF. Skvěle se roztírá a rychle se vpije do kůže, takže dětem zas tak moc nevadilo, když jsem vyžadovala mazání každé dvě hodiny. Sprej je voděodolný, a co jsem opravdu ocenila, že se může použít i na mokrou pokožku. Takže chudáčci děti nemusely sedět na břehu, dokud neuschnou, jen vylítly z vody, já jsem je namazala a mohly se zase jít koupat. Obsahuje taky technologii antisand, což jsem tedy na dětech nepozorovala, ale na samotnou lahvičku, která od krému taky byla, se žádný písek nelepil. 

Nevýhody

Není to nevýhoda, ale vyloženě osobní preference. Nemám ráda tento typ sprejů. Preferuji buď spreje s kontinuální aplikací, kdy je nemusíte mačkat pořád dokola, nebo klasické krémy, které se vymáčknou do ruky. Přijde mi, že když máte ruce od krému, tak je dost náročné jednoručně sprej zmáčknout.

Nejlepší opalovací krémy pro děti

Weleda Sun

Jana P., online redaktorka

Co se mi nejvíc líbilo

Moc nemám ráda chemii, takže jsem byla ráda, že krém na opalování Weleda Sun místo ní obsahuje filtry minerální (fyzické).

Výhody

Krém na opalování Weleda Sun fakt drží. Vydrží nejedno koupání a utírání ručníkem, takže jsem dítko nemusela mazat každých dvacet minut. Mazání nemá vůbec ráda, takže to pro mě byla velká výhra. A vůbec mi nevadilo, že je krém bez parfemace. Nemusela jsem se bát, že ji budou pálit oči, když jí namažu obličej.

Nevýhody

Krém se špatně rozmazává a zanechává po sobě lehce bílou vrstvu. Což na pláži zas tak nevadí, ale na každodenní nošení to může být trochu otrava.

Ladival Pro Děti

Tereza, online redaktorka

Co se mi nejvíc líbilo

Vzhledem k tomu, že mám ratolesti s poměrně velkým věkovým rozdílem, umím ocenit, že 

dětské mléko na opalování Ladival dětské mléko na opalování SPF 50+ má vysoký ochranný faktor a že je určené jak pro batolata, tak pro starší děti, takže nemusím na dovolenou vozit dva přípravky.

Výhody 

Tohle mléko má tu nejvyšší možnou ochranu proti slunci, příjemně hutnou konzistenci, která se dobře roztírá, a odolá mořským vlnám i divoké vodě v potoce. Je bez parfémů, barviv a konzervantů a zároveň je vhodné pro atopiky. Děti ocenily obal, já objevila novinku, kterou si určitě při nakupování opalovacích přípravků pro děti zopakuji.

Nevýhody 

To, že je mléko bez parfemace, je jeho výhodou, ale také možná nevýhodou. Mám ráda, když děti voní miminkovskými přípravky.

Badger Sun

Petr, content specialist (a jeho pokusné děti)

Co se mi nejvíc líbilo

Opalovací krém Badger Sun se velmi dobře roztírá a téměř nezanechává bílý povlak na těle.

Výhody

Mám rád krémy s velmi šetrným složením a opravdu si dávám pozor na to, co na svoje děti mažu. Mají totiž citlivou i atopickou pleť. A tenhle krém mě svým složením nadchnul. Krém navíc vydržel i koupání ve vodě. Parfemace je přírodní a téměř neznatelná, cítím spíše základ krému...

Nevýhody

…a asi právě proto mým dětem vůbec nevoní.

Nejlepší opalovací krémy pro děti

La Roche-Posay Anthelios Eco Tube 

Lenka, online content editor

Co se mi nejvíc líbilo

Nemastí, nelepí, rychle se vpije do pokožky, má příjemnou nevýraznou vůni, nedráždí nijak citlivou dětskou kůži a odolá i vodě.

Výhody

Hydratační mléko na opalování La Roche-Posay Anthelios Eco Tube SPF 50+ je pro mě po vyzkoušení asi nejlepší dětský opalovák, co jsme měli doma možnost používat. Krásně se roztírá, není mastné a zároveň nevysušuje. U starších potomků nevyvolalo nevoli, protože je „nezabělí“, takže hláška „hlavně, ať nejsem bílá“ už je minulostí. A mě jako mámu samozřejmě těší, že má ochranu 50+ a PA++++. Nevadí ani nejmladší princezně se sklony k atopii. Vítězství na všech frontách!

Nevýhody

Může to být vyšší cena, ale na dermo produktech jsem se naučila nešetřit.

Bioderma Photoderm KID Mléko

Alice, lead of content marketing

Co se mi nejvíc líbilo

To, že opalovací mléko není parfemované, a jemné zabarvení do modra, které dceru bavilo. Viděla přesně, kde je ještě potřeba se „došmoulit“.

Výhody

Vysoká SPF ochrana 50+ s maximální ochranou a patent buněčné bioochrany, to je pro mě velké plus Bioderma Photoderm KID ochranného opalovacího mléka pro děti SPF 50+ . Určitě ve složení oceňuju i zesílené mechanismy, které kůži obnovují. Vyhovovalo mi i to, že nemastí a rychle se vstřebá, což ocení asi každá matka, protože mazání dětí je rychlostní disciplína. A mléko s lehkým zabarvením do modra je výhoda, krásně vidíte, kde je ještě třeba domazat. Modré zabarvení se ale rychle vstřebá, nemusíte se bát, že by děti modré zůstaly.

Nevýhody

Možná jen malé balení, 100 ml je fajn tak maximálně na víkend.

My jsme z dětských opalovacích krémů nadšeni. Plní, co slibují. Teď ještě naučit ratolesti lásce k SPF a k pravidelnému mazání. Jaký krém na opalování pro děti si vyberete vy?