Samotné nanášení krému na opalování děti většinou z duše nenávidí a mazací proces vyžaduje značnou dávku trpělivosti a rozvinuté základy strategické manipulace a úplatkářství v podobě dobrot nebo pohádek na tabletu. To platí u těch nejmenších, samozřejmě. U těch starších to chce sofistikovanější taktiku.
Proto jsme v redakci – a hlavně přímo na redakčních dětech – zorganizovali velký test opalovacích krémů pro děti, abychom zjistili, jaký způsob aplikace, konzistenci a vůni děti přežijí. A jak testy dopadly se dočtete na následujících řádcích.
Lancaster Sun Sensitive Kids Milky Spray
Iva, online redaktorka
Co se mi nejvíc líbilo?
Ochranný faktor 50, který chrání proti UVA, UVB a infračervenému záření. Moje napůl skotské děti s průsvitnou bledou kůží jsou hned rudé, a s tímhle lehkým sprejem Lancaster Sun Sensitive Kids Milky Spray nebylo po známkách připečení ani vidu.
Výhody
Velmi jemný sprej, který nijak nevoní, ale zároveň nezanechává „vůni“ SPF. Skvěle se roztírá a rychle se vpije do kůže, takže dětem zas tak moc nevadilo, když jsem vyžadovala mazání každé dvě hodiny. Sprej je voděodolný, a co jsem opravdu ocenila, že se může použít i na mokrou pokožku. Takže chudáčci děti nemusely sedět na břehu, dokud neuschnou, jen vylítly z vody, já jsem je namazala a mohly se zase jít koupat. Obsahuje taky technologii antisand, což jsem tedy na dětech nepozorovala, ale na samotnou lahvičku, která od krému taky byla, se žádný písek nelepil.
Nevýhody
Není to nevýhoda, ale vyloženě osobní preference. Nemám ráda tento typ sprejů. Preferuji buď spreje s kontinuální aplikací, kdy je nemusíte mačkat pořád dokola, nebo klasické krémy, které se vymáčknou do ruky. Přijde mi, že když máte ruce od krému, tak je dost náročné jednoručně sprej zmáčknout.