Přejít na hlavní obsah

Recenze: Otestovali jsme v redakci nejúčinnější masky na vlasy

9. 1. 2023

Eva Smetanová

Čtení na 7 minut

Správně zvolená maska funguje jako elixír. Vlas ozdraví, zlepší jeho strukturu a zvýší pevnost. Výhodou je, že existuje obrovská škála masek na vlasy. Vyzkoušeli jsme a nenecháme si to rozhodně pro sebe.

Jak vlasové masky používat 

Masku určitě nezaměňujte s kondicionérem, ten vám pomůže vlasy rozčesat, případně jim umí dodat hydrataci a lesk. Ale  vlasová maska, to je jiné kafe! Jde do hloubky a je mnohem intenzivnější. Používejte ji pravidelně, ideálně jednou týdně, nebo podle potřeby vašich vlasů. Je fajn se poradit se svým kadeřníkem, zná vaši kštici a doporučí to pravé.  

Před jejím použitím si vždy klasicky umyjte vlasy. Vymačkejte z nich vodu, nebo je lehce vysušte ručníkem. Použijte malé množství masky a aplikujte do délky a konečků vlasů. Nechte ji vždy působit dle doporučení výrobce. Většinou je to od jedné do deseti minut. Pak masku vymyjte a pokračujte v úpravě vlasů tak, jak jste zvyklí.  

Trochu jiná pravidla platí u bezoplachových masek na vlasy. Většinou bývají ve spreji a vždy je třeba řídit se doporučenou aplikací na obalu. Ani v jednom případě ale nenanášejte výživné vlasové masky i ke kořínkům – kštice by vám ztěžkla, plihla a mastila by se mnohem rychleji. Pokud si ovšem nepořídíte masku přímo na vlasovou pokožku. 

Recenze: nejúčinnější masky na vlasy

Kérastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler 

Eva, Online redaktorka 

Co se mi nejvíc líbilo 

Značku Kérastase znám a používám dlouhá léta. S touto vlasovou kosmetikou jsem byla vždy velmi spokojená. Řadu Chroma Absolu jsem ale zatím nezkoušela, očekávání tedy byla obrovská. Je tohle nejlepší maska na poškozené vlasy? 

Výhody 

Maska na vlasy Kérastase Chroma Absolu je určena pro péči o porézní a zcitlivělé vlasy. Tedy i vlasy poškozené barvením. O tom by mohly moje léta odbarvované vlasy vyprávět své… Vlasy mám zdechlé, bez lesku a třepí se… Výsledek je viditelný ihned po prvním použití. Tento pocit se výrazně umocnil po dalším týdnu, kdy jsem masku použila podruhé. Mám zářivější, silnější a lesknoucí se vlasy. Díky tomuto testu jsem se dobrovolně a bez nátlaku rozhodla, že si koupím i šampon a kondicionér ze stejné řady. Trochu doufám, že budou v akci. 

Nevýhody 

Mám raději masky v tubě. Vždycky se mi totiž podaří do produktů v dóze nakapat vodu, což není ideální. A pak také cena. Oproti ostatním produktům značky Kérastáse je tato profesionální maska na vlasy dražší a připravit si na ni budete muset necelou tisícovku. Ale věřte mi, že nebudete litovat!  

Testované masky na vlasy

REDKEN Extreme Lenght 

Nicole, studentka  

Co se mi nejvíc líbilo 

Jedna z mála masek na vlasy, která se neaplikuje pouze do délek a konečků, ale vtírá se i do vlasové pokožky. Byla jsem velmi zvědavá, jaký bude výsledek. 

Výhody 

Mám dlouhé, barvené vlasy. Maska  REDKEN Extreme Lenght je dle informací výrobce ideální na poškozené, lámavé vlasy a zároveň pomáhá jejich růstu. Na pokožce maska působí velmi příjemně, měla jsem pocit, jako by kůži chladila a zklidňovala. Po jejím použití jsou vlasy krásné. Snadno se rozčesávají a v kartáči mi nezůstává takové množství vyčesaných nebo polámaných vlasů. Těším se na dlouhodobé používání. Prostě to funguje! Maska je navíc v tubě, a to mi přijde praktické. Jsem totiž expert na to všechno rozlít… 

Nevýhody 

Absolutně žádné jsem nenašla.  

Shu Uemura Silk Bloom 

Iva, Make-up Artist 

Co se mi nejvíc líbilo 

Vlasy byly po použití vlasové masky krásně hladké a hebké na dotek. A navíc miluju, jak maska voní. 

Výhody 

Masky na vlasy jsem nikdy moc nepoužívala, protože jsem na to líná. Ale protože jsem si na svých odbarvených vlasech nechala ještě udělat trvalou, potřebovala jsem něco, co mi dá extrémně vysušené, poničené a hrubé vlasy do kupy a zdravé vlasy u hlavy nenechá mastné. Vlasy jsem si umyla, nanesla kondicionér, smyla a vyždímala do ručníku. Nanesla jsem masku  Shu Uemura Silk Bloom a pročesala. Nechala jsem ji působit déle než 10 minut, celkem asi 45, a pak jsem ji pořádně vymyla z vlasů. Vlasy jsem pak vyfoukala difuzérem a nestačila jsem se divit.  

Nevýhody

Cena. Pokud bych masku používala jednou týdně, vystačí mi tak na dva měsíce maximálně. Což mi přijde celkem málo. Ale zas je skvělá, tak možná ty peníze znovu obětuji.

Schwarzkopf Professional: BC Bonacure Repair Rescue

Jana U., Online redaktorka  

Co se mi nejvíc líbilo 

Kromě toho, že opravdu účinkuje, oceňuju i stoprocentní veganskou recepturu. 

Výhody  

Moje odbarvené jemné vlasy jsou suché a poškozené tak, že by o tom mohly přednášet, takže každou masku na vlasy doslova hned vypijí. Tuhle masku jsem nanesla podle návodu na 10 minut do ručníkem prosušených vlasů a poté opláchla. Zdálo se mi (ale možná přání otcem myšlenky), že jsem viděla, a hlavně cítila, efekt hned po prvním použití. Vlasy byly totiž mnohem hebčí, uhlazenější a posílené. Řada  Bonacure Repair Rescue slibuje, že dokáže napravit až 3 roky poškození během jediné aplikace a zanechává vlasy silnější, takže si ji ponechám a určitě budu její účinek zkoušet dál. Asi nejlepší maska na suché vlasy, co jsem měla. 

Nevýhody  

Poněkud vyšší cena, pokud není maska zrovna ve slevě.  

K18 Molecular Repair

Jana P., Online redaktorka  

Co se mi nejvíc líbilo 

Bezoplachovost! 

Výhody 

Kromě té bezoplachovosti je skvělá i super rychlá aplikace bez složitého postupu. Ušetříte čas ve sprše, ušetříte koneckonců i vodu. A složení s velkou koncentrací peptidů je tak nabušené, jak to u vlasových přípravků bývá zvykem jen málokdy. Navíc mluvíme o vlasové masce s označením „vegan“, což je až neuvěřitelná kombinace. Baví mě i to, že není parfemovaná.  

Nevýhody 

K18 Molekula Repair je tak nabušená, že u jemných vlasů po prvním použití způsobuje „elektrizující“ efekt, řekla bych, že je na ně až „moc silná“. Tenhle vedlejší efekt nicméně při dalších používáních ustupuje a vlasy pak už vypadají prostě jen zdravější a zdravější… 

Testované masky na vlasy

L’Oréal Professionel Serie Expert Metal Detox 

Lenka, Online Content Editor 

Co se mi nejvíc líbilo 

Jednoznačně vůně a konzistence masky a to, že co slibuje, tak opravdu splní. A stačí k tomu minuta působení! 

Výhody 

Sérii L'Oréal Professionnel Metal Detox  znám od svého kadeřníka, říkáme jí familiárně „mental detox“, což každá návštěva u něj vždycky je, to znáte. Určitě mě kromě výše zmíněných věcí u hloubkově vyživující masky Metal Detox bavilo, že ušetří čas – po minutě působení můžete smýt, a i tak krátké působení stačí na to, aby byly vlasy lesklé, posílené a zároveň hebké. 

Mám i pocit, že mnohem lépe drží barva, vymývá se pomaleji a neztrácí jas. Takže to, že maska chrání před ukládáním kovových částic po barvení (ty můžou poškozovat vlasové vlákno a způsobovat právě změnu barvy), je určitě stoprocentní pravda. 

Nevýhody 

Asi cena, kdo to dneska neřeší. Ale maska mi vydržela dva měsíce a používala jsem ji každý týden. A za následnou kvalitu vlasů tyhle peníze stojí! 

Tak co, inspirovali jsme vás naší recenzí masek na vlasy a máte vybráno? Jestli ano, užijte si „maskování“ i lesk a sílu vašich vlasů!