Přejít na hlavní obsah

RECENZE: Make up pro citlivou pleť Kripa – stojí za to?

18. 1. 2016

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Kripa – značka, která vznikla v Itálii po dvouletém vývoji manželského páru. Zakladatelka této značky měla totiž problém najít vhodnou dekorativní kosmetiku pro svoji citlivou pleť a tak si vyvinula vlastní kosmetickou značku. Kosmetika Kripa není jen na přírodní bázi, ale její produkty jsou zároveň i funkční. Produkty Kripa obsahují až 99 % složek přírodního původu a neobsahují silikony, parabeny, parfemaci, atd.

A jak dopadlo testování značky Kripa? To se dozvíte v této recenzi.

Oči

Zvolil jsem přirozené, ale zároveň črty tváře zvýrazňující, líčení. Začal jsem očima. Oční stíny Precious Accent jsou velmi jemné a poskytují poměrně širokou škálu odstínů od přirozených po sytější barevné akcenty. Stíny jsou opravdu velmi jemné, a proto pod ně doporučuji použít nějakou mastnější podkladovou bázi, aby lépe přilnuly k očnímu víčku. Výborně tento problém vyřeší i korektor Expert Touch.

Na začátku jsem na celé víčko a lehce i pod obočí nanesl na rozjasnění odstín 01 Golden Vanilla. Do vnější části pohyblivého víčka a do ohybu oka jsem aplikoval odstín 02 Delicate Peach. Na ještě větší prohloubení jsem použil odstín 14 Coffee Brown, který jsem zároveň zafixoval krémovou voděodolnou tužku Fine Khol odstín 02 Dark Brown. Tužku jsem aplikoval podél linie řas a lehce jsem ji protáhl i do vnější části oka. Líčení jsem završil posilující řasenkou Pure Intensity, která obsahuje vosky pro výživu řas.

Tvář

Po odstranění malého množství opadaných stínů jsem na pleť nanesl make up Total Revieve v nejsvětlejším odstínu nabídky – 20 Light Beige. Tento odstín není typický světlý make up, je trošku tmavší, takže vypadá pěkně přirozeně. Značka Kripa momentálně nemá v nabídce žádný vyloženě světlý make up pro „bledulky“. Ale můžu vám prozradit, že světlé odstíny jsou už ve vývoji a vzorky jsou zatím super. Tento make up doporučuji používat na normální až smíšenou pleť, na suchou není úplně vhodný.

Tvář jsem vykonturoval podél lícních kostí a po stranách tváře bronzerem Delicade Shade odstín 01 Honey Sahara, který má teplejší nádech. Na „jablíčka“ jsem potom ještě použil tvářenku True Brilliance odstín 02 Golden Peach. Při nanášení bronzerů i tvářenek je důležité myslet i na to, čím je nanášíte. Já jsem použil kvalitní štětec značky Kripa vyrobený z jemných umělých vláken.

Okolí pod očima jsem „doťuknul“ korektorem Expert Touch 01 Light Beige, který je jemný a hlavně nezalézá do ohybů očí.

Obočí a rty

Velmi důležité je líčení obočí – to jsem zvýraznil a dokreslil pomocí očního stínu Precious Accent v odstínu 14 Coffee Brown.

Na závěr jsem si nechal rty – na ty jsem aplikoval krémovou hydratační rtěnku Vibrant Colour 02 Playful Pink.

Doufám, že se vám moje líčení líbí a určitě doporučuji, pokud hledáte přírodní make up s maximálním efektem, vyzkoušet značku Kripa. Přijďte si ji otestovat do našich prodejen v Praze a její kvalita vás určitě přesvědčí. Těšíme se na vás.

Lukáš, vizážista notino.cz