Přejít na hlavní obsah

Recenze: Které masky na oči opravdu fungují?

1. 12. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Máte za sebou probdělou noc? Ať už za ní stojí cokoliv, ranní pohled do zrcadla může dopadnout jako výlet do budoucnosti – kruhy pod očima, otoky, nebo nějaká nová (i když jemná) vráska vám totiž snadno přidají několik let. Co teď? Sáhněte po masce na oči, která vám za pár minut dodá potřebnou dávku regenerace a hydratace! Abychom vám usnadnili výběr, dali jsme dohromady 6 oblíbených masek a podrobili je důkladnému testování. Která dopadla nejlépe?

Z jakých očních masek vybírat?

Než začnete hledat perfektní masku na oční okolí, rozmyslete se, co od ní čekáte a jaký je tedy vytoužený výsledek. Chcete mít po ruce zachránce v podobě masky na kruhy pod očima a otoky, nebo jste se rozhodli doplnit svoji zásobu v boji proti vráskám?

Pokud chcete vyplnit vrásky kolem očí, určitě hledejte ve složení masky kyselinu hyaluronovou. V případě, že potřebujete vzpruhu pro unavenou pleť, vyzkoušejte gelové polštářky pod oči s regeneračním účinkem – ten ještě podpoříte, když dáte před nanesením masku do lednice.

Jak používat masku na oči?

  • Nezapomínejte na zlaté pravidlo všech masek a nanášejte je na vyčištěnou pleť!
  • U gelových masek odstraňte fólii a přiložte masku pod oči, neměla by se dotýkat spodních řas.
  • U krémových masek naneste kolem očí a uhlaďte.
  • Nechte působit ideálně 15 minut, nebo tak dlouho, jak je uvedeno v návodu konkrétní masky.
  • Po sejmutí gelové masky na oči zbytek gelu jemně vklepejte do pleti.

Test očních masek: která je nejlepší z nejlepších?

A teď už se podívejme na to, jaké masky jsme osobně vyzkoušeli, co na ně říkáme a která obsadila pomyslné první místo.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Maska na oči Vichy Liftactiv Collagen Specialist mě hned zaujala svým provedením. Tyhle polštářky pod oči jsou totiž vybavené mikro kužely naplněnými 100% kyselinou hyaluronovou. Jakmile náplast přilepíte (pozor, nelepte ji příliš blízko oku), jemně na ní poklepejte bříšky prstů, aby se aktivní látka mohla z kuželů uvolnit a vstřebat se do vaší pleti.

Maska se nechává působit celou noc. Pod očima ji sice cítíte, ale není to až tak nepříjemné, jak jsem se na začátku obávala. A ranní výsledek? Očekávaný wow efekt se nekonal, ale oční okolí působilo příjemně rozjasněným a hydratovaným dojmem.

Lucie P.

KORIKA SciBeauty

Po celodenním koukání do počítače mám často unavené a opuchlé oči. Maska na kruhy pod očima KORIKA SciBeauty mě zachrání vždy, když chci po práci vyrazit někam mezi lidi. Příjemně osvěží oblast kolem očí, a hlavně viditelně zmírní otoky a rozjasní pohled.

Eva K.

Filorga Optim-Eyes

Oční pásky Filorga Optim-Eyes fungují skvěle. Pleť byla do 15 minut vyhlazená a vrásky méně viditelné. Co se týče černých kruhů, bohužel jsem neviděla výrazné zlepšení. U pásků mě navíc překvapila jejich tloušťka a tím i horší manipulace.

Zuzka K.

Estée Lauder Stress Relief

Maska na oči Estée Lauder Stress Relief je doslova hydratační bomba. Ihned po nanesení jsem cítila velkou úlevu a osvěžení pod mýma očima. Aby byl efekt masky ještě citelnější, nechala jsem polštářky přes noc v lednici. Poté, co jsem masku sundala, jsem ještě vklepávala nevstřebaný fluid do pleti. A musím říct, že výsledek byl znát ihned – oblast pod očima byla viditelně hydratovaná, projasněná a váčky byly ty tam.

Andrea K.

Lancôme Génifique Advanced Yeux Light-Pearl™

Docela trpím na tmavé kruhy, a tak masky na oční okolí používám poměrně často. Byl jsem tedy hodně zvědavý na tuhle high-end variantu v podobě Lancôme Génifique Advanced Yeux Light-Pearl™ hydrogelové masky na oči proti vráskám a tmavým kruhům. U samotné aplikace bych asi rozdíl neviděl, textura mi taky přišla hodně podobná jiným maskám, ale výsledek překvapil. Asi nemá cenu bavit se o vráskách – to by člověk musel mít masku na očích každý den. Ale co se týče tmavých kruhů a otoků, je to vážně špička. Dvacet minut a člověk rozdíl nejen cítí, ale hlavně vidí, což je to důležité!

Radek Š.

Jaké masky bychom tedy doporučili vyzkoušet? Rozhodně všechny! Když přihlédneme k poměru cena/výkon, za vítěze můžeme označit Estée Lauder Stress Relief, ale ani jedna z masek nás rozhodně nezklamala. Dejte nám do komentářů vědět, s jakou maskou na oči si zpříjemníte domácí relax vy!