Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší sprej na rozčesávání vlasů

16. 12. 2021

Dominika T.

Čtení na 5 minut

Aby tomu tak opravdu bylo, je nezbytné jim poskytnout správnou péči, což ale není vůbec jednoduché. Celkovou kondici vlasů totiž ovlivňuje řada faktorů, například typ šamponu, zda používáte kondicionér, jak pečujete o konečky, a dokonce i jak vlasy rozčesáváte. Soustřeďme se na to poslední, a tedy – jak správně rozčesávat vlasy a které spreje jsou k tomu nejvhodnější?

Jak rozčesávat vlasy?

Během česání vlasů je třeba dbát na to, aby nedocházelo k narušování jejich struktury. Dělejte to proto v klidu a beze spěchu. Věnujte pozornost také směru pohybu hřebenu – nejlépe od krku k čelu s hlavou svěšenou dolů. Správné rozčesávání vlasů také zlepšuje krevní oběh v kůži, což blahodárně působí na vlasové cibulky. Důležitý je i výběr správného příslušenství.

Čím rozčesávat vlasy?

Vše záleží na tom, zda rozčesáváte suché, nebo mokré vlasy. Pokud je obvykle češete hned po umytí, když jsou ještě mokré, vždy používejte hřeben! Je důležité, aby měl široce rozmístěné zuby, což vám umožní rozčesat i vlasy, které jsou velmi zacuchané. Chcete-li se vyhnout elektrizování vlasů po vysušení, zvolte dřevěný hřeben. Pokud však obvykle používáte hřeben plastový, je nezbytné vlasy předem trochu navlhčit, nejlépe sprejem usnadňujícím rozčesávání vlasů. Mokré vlasy za žádných okolností nečešte kartáčem, může to způsobit jejich lámání. Kartáče jsou vhodné na vysušené vlasy nebo pro styling.   

Kosmetické přípravky, které pomohou při rozčesávání vlasů

Co dělat, když se vlasy i přes správnou péči zacuchávají? V takových situacích oceníte sprej na rozčesávání vlasů. Tyto přípravky vaše vlasy krásně vyhladí a zabrání jejich zamotávání, díky čemuž hřeben snadno projde každým pramenem, aniž by se tvořila zacuchaná místa. Sprej navíc dodá lesk, zabrání poškození nebo krepatění vlasů, vyživí je a hydratuje.

Produkty

Recenze na spreje, které doporučujeme:

Tangle Teezer - Everyday Detangling Spray

Sprej na rozčesávání vlasů je pro mě nutnost, bez něj vlasy nikdy nedokázala rozčesat. Tento od Tangle Teezer jsem zkusila poprvé a můžu říct, že splňuje vše, co jsem od něj očekávala. Vlasy jdou po použití krásně rozčesat a navíc jsou jemnější. 
Sprej na vlasy krásně voní, vůně ve vlasech zůstává po několik dní. Vlasy jsou po něm jemné a lesklé, výborně se rozčesávají. Oceňuji, že sprej vlasy nemastí a nezatěžuje, což většina olejíčků a sprejů často způsobuje.

Markéta Z. 

 

Revlon Professional - Equave Blonde

Jsem velmi ráda, že je na trhu dostupný sprej na vlasy určený přímo pro blond vlasy, které bývají poškozené častým odbarvováním. Tento sprej vlasy krásně vyživí, jsou po něm hebké, snadno se rozčesávají a naprosto nádherně voní. Co víc si přát :-)

Natálie D. 

 

Schwarzkopf Professional - BC Bonacure Hyaluronic Moisture Kick

Vlasy nejsou moje silná stránka a dost s nimi bojuji, aby vypadaly aspoň nějak k světu a jedním z hlavních problémů je právě rozčesávání vlasů. Já nevím, co já s nimi dělám ve sprše, ale po umytí je to prostě posilovna pro ruce – fakt člověk musí máknout, než to všechno rozčeše :D S tímto sprejem jsem zapomněla na tento problém. Nastříkám si to na vlasy a je prostě zázrak! Párkrát stačí použít hřeben a vlasy jsou rovné, hladké a silné zároveň. Doporučuji každému! 

Natálie N.

 

L’Oréal Paris Elseve Total Repai

Balzám L’Oréal Paris Elseve Total Repair 5 mě zaujal hned z několika úhlů. Krásně voní, což u vlasové kosmetiky nemusí být vždy samozřejmostí, vyhovuje mi aplikace, jelikož sprej má široký rozptyl a rozprostře produkt pěkně rovnoměrně, ale úplně nejlepší je za mě možnost použít balzám jak na mokré, tak na suché vlasy. Při aplikaci na mokré vlasy zaručí balzám snadné rozčesání a velice příjemný pocit hebkosti, za sucha vlasy oživí, dodá jim lesk i zmíněnou hebkost, také jdou mnohem lépe upravit.

Aliona S. 

 

Tigi - Bed Head Beach Freak

Značku Tigi jsem viděla u spousty influencerů, a tak jsem se rozhodla jeden z produktů vyzkoušet. Jelikož mám extra dlhé vlasy, mnohem snáze se mi zamotávají a je pro mě utrpení je rozčesávat. Naštěstí jsem našel řešení v tomto super spreji! Vytváří na vlasech ochrannou vrstvu a usnadňuje rozčesávání i mé velmi dlouhé hřívy. V létě skvěle chrání před sluncem a neroztřepí vlasy tolik jako obvykle. Super sprej! Vytváří na vlasech ochrannou vrstvu a usnadňuje rozčesávání i mé velmi dlouhé hřívy. V létě skvěle chrání před sluncem a vlasy třepí tolik jako obvykle.

Aneta H.

 

Alterna - Caviar Anti-Aging Smoothing Anti-Frizz

Značka Alterna je ikonou v péči o vlasy, takže jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet jejich sprej Caviar Anti-Aging Smoothing Anti-Frizz, který by měl vlasům dodat lesk a uhladit je. Toto můžu potvrdit, jen si dejte pozor při nanášení produktu. Dělá jen velmi lehkou mlhu, takže když jsem si ho aplikovala na vlasy, pořád jsem měla pocit, že na nich nic nemám a nakonec mi dost zplihly a zamastily se. Pokud ale použijete přiměřené množství, nemáte se čeho bát. Výsledkem je zdravý lesk, snadné rozčesání a uhlazení vlasů bez zbytečného zatížení. Zkrátka takový photoshop pro vlasy, který by měl mít každá žena v kosmetickém stolku. Cena je vyšší, ale jak říkám, je ho potřeba opravdu minimum, takže vám dlouho vydrží.

Zuzka Ch.

 

Už jste někdy používali sprej na rozčesávání vlasů? Prozraďte nám svého favorita!