Přejít na hlavní obsah

Recenze: nejlepší bělení zubů doma. Funguje LED nebo pero?

28. 4. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 5 minut

V redakci se neustále snažíme testovat všechno, co se dá, abychom vám usnadnili výběr a nákupy. A protože i my toužíme po okouzlujícím bílém úsměvu, tentokrát došlo na velký test domácího bělení. Jaké čtyři produkty u nás nejvíce zabodovaly a proč?

Rádi byste se před létem pustili do bělení zubů, abyste o prázdninách mohli své okolí už z dálky vábit kontrastem bronzového opálení a zářivě bílého úsměvu? Pokud vás nelákají profi metody v ordinaci zubaře, ale chcete vše zvládnout sami z pohodlí domova, rozhodně čtěte dál. Testovali jsme za vás nejlepší bělení zubů doma a představíme vám naše čtyři hlavní favority. 

Než se do domácího bělení zubů pustíte, zkuste si najít čas a objednejte se na dentální hygienu, kde vám zuby předem zkontroluje a vyčistí odborník. Od věci není ani návštěva dentisty, odstranění případných zubních kazů a konzultace, zda je domácí bělení pro váš chrup vhodné.  

Ostatní už byste ale měli zvládnout sami, a to s našimi prověřenými tipy pro pohodlné domácí bělení. Vybrali jsme pro vás takové vychytávky, které jsou šetrné a bezpečné k zubní sklovině, ale zároveň jejich pomocí docílíte skutečně výrazného efektu vybělení. Pojďte se s nimi seznámit! 

Domácí bělení zubů: recenze 

Jana, online redaktorka 

Colgate Max White Overnight  

Co se mi nejvíc líbilo: Bělicí pero Colgate Max White Overnight je určené k použití před spaním. Obsahuje neviditelné rychleschnoucí sérum, které se nanáší pomocí super snadného a praktického aplikátoru. Obsah bělicího séra vystačí zhruba na 35 večerních opakování. Mně skvěle vybělilo zažloutnutí od pití kávy. 

Výhody: Perem stačilo natřít zuby každý večer po vyčištění a efekt jsem opravdu viděla hned po několika prvních aplikacích. Po vypotřebování celého séra se sklovina zesvětlila mým odhadem zhruba o jeden odstín. Určitě si pero ještě v budoucnu zakoupím a bělení jeho pomocí ráda zopakuji. Potěšil mě výsledek i velmi snadná aplikace v domácím prostředí. A poměr cena-výkon? Za mě maximální spokojenost. 

Nevýhody: Dovedla bych si představit ještě výraznější efekt zesvětlení. Příště to zkusím podpořit ještě bělicí zubní pastou a bělicí ústní vodou.  

Jaká další bělicí pera stojí za vyzkoušení

Lenka, online content editor 

Hello Coco Teeth Whitening Maximum LED 

Co se mi nejvíc líbilo: Sada Hello Coco Teeth Whitening Maximum LED pro domácí bělení zubů obsahuje aktivní černé uhlí a bělicí zubní pastu. Pomohla mi odstranit skvrny na zubech z jídla, kávy, vína i čaje.  

Výhody: Mám velmi citlivé zuby, proto jsem ráda, že se tímto druhem bělení jejich citlivost nijak nezvýšila. Tato metoda opravdu nedráždí zuby ani dásně a výraznější výsledek byl vidět zhruba po pěti vyběleních. Oceňuji jednoduchou aplikaci a výsledek vybělení. U mě to byla opravdu výrazná změna! 

Nevýhody: Baterie vydrží zhruba dvě procedury bělení. Není to žádný problém, jen je nutné počítat s nabíjením třeba někde na cestách. 

Iva, online redaktorka 

Toothy® Starter 

Co se mi nejvíc líbilo: Byla jsem nadšená, že Toothy® Starter obsahuje vše, co potřebujete pro rozjezd na cestě k bělejším zubům. Příjemně mě překvapilo, že mi sednul náustek. U zubaře vždycky dělají otisk zubů, tak jsem si myslela, že to prostě nemůže být pro všechny. Ale fungoval skvěle. 

Výhody: Návod, jak si bělit zuby, je velmi srozumitelný. Stačí si zuby vyčistit a pak deset minut odpočívat, zatímco máte v puse LED náustek s bělicím gelem. Starter pack obsahuje gel na šest dní, tři injekce se dvěma dávkami, které vymáčknete na náustek. Dávky jsou dobře značeny, takže práce je fakt jednoduchá. Bála jsem se, aby mě zuby nebolely kvůli zvýšené citlivosti, ale vše bylo v pohodě. Po šesti dávkách byl úsměv malinko zářivější a zuby bělejší. 

Nevýhody: Vůbec mi nechutnal bělicí gel, který se mi slinami dostával na jazyk, a také musela jsem myslet na to, abych nezatínala zuby do náustku. Šest dní není dostatečné množství na to, abych viděla obrovskou změnu. Ale tu jsem ani nečekala, takže dokoupím jen gely a budu bělit dál. 

Bělicí doplňky pro dlouhotrvající efekt

Alice, Lead of content marketing 

My White Secret PAP+ Teeth Whitening LED Kit 

Co se mi nejvíc líbilo: Dárková sada My White Secret PAP+ Teeth Whitening LED Kit, která funguje na principu LED světla a bělícího gelu má opravdu efekt připomínající ordinační bělení, přitom za úplně jiné peníze. Je vhodná i pro citlivé zuby a bělení její pomocí zabere jen deset minut denně. Takže je to super rychlé i účinné. 

Výhody: Baví mě veganské složení i opravdu viditelný efekt, který byl patrný už po šesti dnech. Také mě fascinovala ta jednoduchost – náustek vložíte do úst a jen zmáčknete tlačítko. Po deseti minutách se to samo vypne a vy víte, že máte hotovo. 

Nevýhody: Hodinu po proceduře byste neměli nic jíst ani pít, což se mi dařilo dobře zapomínat. Proto je lepší bělit až před spaním. Ale hodinka asi není nic, co by se nedalo vydržet. 

Máte vybrané to svoje nejlepší bělení zubů? Vsadíte na efektivní LED světlo, anebo to nejdříve zkusíte s velmi snadnou aplikací pomocí bělícího pera?