Přejít na hlavní obsah

Nejlepší sonický zubní kartáček: vybrali jsme pro vás TOP 5!

12. 8. 2020

notino.cz

Čtení na 5 minut

Řekněme si to upřímně: péče o zuby je nezáživná rutina. Že se s tím nedá nic dělat? Zkuste sonický kartáček na zuby – sami uvidíte, že čištění s ním je radikálně jiné. I usmívat se budete raději – a ten pocit extra čistých zubů, ten si prostě zamilujete!

Sonický kartáček pracuje za vás

Jako děti jsme chodili na preventivní prohlídky k zubaři, kde nás učili, jak si správně čistit zuby a kmitat kartáčkem. Pěkně shora dolů, až navěky a nikdy jinak. Všichni ovšem nejsme trpěliví, někdo na kartáček moc tlačí, někdo ve spěchu zvolí tahy ze strany na stranu... Chyby, kterých se dopouštíme, nás oddalují od dokonalého úsměvu. Nutnost dodržovat naprosto přesně techniku čištění ale zmizí ve chvíli, kdy zubní kartáček vyměníte za sonický.

„Sonický“ totiž znamená, že štětinky rychle vibrují – a právě tento pohyb štětin efektivně odstraňuje plak a bakterie i u dásní. Vibrace mají extrémně vysoký počet stěrů za minutu (až 31 tisíc pohybů), což se vám s manuálním kartáčkem nikdy nepodaří. Mimochodem, tato technika je vhodná i pro nositele rovnátek. Další výhodu představuje „timer“, kartáček sám řídí správnou dobu trvání programu.

Jak vybrat sonický kartáček

Jednoduše by se dalo říct, že čím vyšší počet kmitů za minutu, tím lépe. Pokud však máte citlivé dásně, hledejte kartáčky se speciálním programem na tento problém. Vybírat si můžete i z dalších populárních programů, které vám usnadní život – na odstraňování tmavých skvrn ze zubů, zvýšení lesku, masáž dásní nebo pro hloubkové čištění, ideální na večer.

Péči je samozřejmě vhodné podpořit i účinnou zubní pastou. Stojíte hlavně o bělení zubů? Zkuste vsadit na Mediblanc Whitening s profesionálními účinky. Starat se o dásně vám zase pomůže Mediblanc Healthy Gums.

Tip pro geeky: nejvymazlenější sonické kartáčky mají funkci pro spárování s chytrými telefony a hlídají čistotu každého zubu.

Recenze sonických kartáčků: neocenitelná pomoc

Abyste našli ten nejlepší sonický kartáček právě pro sebe, vyplatí se sledovat i recenze. K našemu výběru kartáčků, které považujeme za absolutní špičku, jich proto pár přidáváme – další najdete přímo na Notinu.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 je jasná volba, pokud přecházíte z normálního kartáčku. Během několika prvních čištění vás totiž může nový pohyb štětin nepříjemně lechtat. Sonický kartáček Philips prvních 14 dnů intenzitu vibrací dávkuje, a vy si tak pohodlně zvyknete.

„Poměr cena / výkon nadprůměrný. Doporučuji, skvěle čistí.“ Filip

„S výkonem kartáčku jsem spokojená. Uvítala bych, kdyby byl kratší a lehčí. Nelíbí se mi, že součástí produktu je pouze jeden kartáček.“ Renda

Oral B Pulsonic Slim One 2200 White je zaměřený na bělení. Díky kompaktnosti a cestovnímu pouzdru je jako stvořený pro ty, kdo potřebují zubní kartáček snadno sbalit a vyrazit na cesty. Zářivější zuby uvidíte již po 14 dnech.

„Produkt jsem dostala jako dárek a musím říct, že zuby už si nebudu čistit ničím jiným. Výsledek je perfektní. Zuby jsou krásně hladké a dokonale vyčištěné. S kartáčkem jsem maximálně spokojená.“ Alice

Značka Oral B právem patří mezi stálé hvězdy v dentální péči. Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200 Platinum má štíhlé tělo a součástí balení je praktické cestovní pouzdro. Kromě režimu na čištění nebo bělení má i „jemný“ pro citlivé dásně a zuby.

„Zuby mi přijdou krásně vyčištěné, lépe než s klasickým kartáčkem. Má tři stupně čištění, mně by stačil i jeden :) Dokovací stanice slouží jako stojánek a postupně se kartáček dobíjí, ale nemůže dojít k přepětí. Za mě super a doporučuji všem.“ Michal

Foreo Issa 2 je silikonový sonický zubní kartáček od značky, která se proslavila unikátními produkty na péči o pleť. Jejich „výlet“ do oblasti dentální péče se ukázal jako další úspěch. Štětinky kartáčku jsou antibakteriální, bezkonkurenční je jeho výdrž – na jedno nabití jede 365 dní. Vybírat můžete z několika barevných variant, růžovou nebo tyrkysovou si zamilujete!

„Naprosto úžasný zubní kartáček! Velmi příjemný na dásně, přitom zanechává zuby čisté a hladké. Čištění zubů je nyní potěšením :). Oceňuji také krásný design a komfortní držení.“ Andrea

PRO DĚTI

Philips Sonicare For Kids 3+ HX6322/04, sonický kartáček pro děti od 3 let, dokáže spojit péči o zuby se zábavou. Hravou aplikací motivuje k delšímu i důkladnějšímu čištění. Má také speciální časovač a čištění zubů prodlužuje postupně – díky tomu je učení příjemnější.

„Konečně si i mladší synek čistí zuby bez výmluv a rád, a to byl také důvod pořízení a naše poslední naděje.“ Pavla

„Snadné použití, zábavná aplikace, která učí děti si správně čistit zuby. Náš prcek si ho oblíbil.“ Honza