Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší korektory na kruhy pod očima

29. 4. 2024

Iva Davies

Čtení na 5 minut

Chcete vypadat odpočatě a svěže? Někdy to dá sakra práci, ale my vám ji ulehčíme. Zázrak v tubě jménem korektor je přesně to, co potřebujete. Které opravdu stojí za to a fungují? Máme pro vás test korektorů!

Nejlepší korektor zvládne spoustu věcí. Korektor, který je o jeden až několik tónů světlejší než vaše pleť, prozáří oblast pod očima a můžete ho použít i jako netřpytivý rozjasňovač na lícní kosti, hranu nosu, bradu nebo čelo. Korektor v barvě pleti je skvělý na zakrytí pupínků nebo skvrnek. Naopak ten tmavší můžete klidně použít na konturování obličeje.   

Jaký je tedy nejlepší korektor na kruhy pod očima? Takový, který se neslévá do vrásek, nezvýrazní je, perfektně zakryje tmavá místečka a vydrží celý den. Našli jsme ho? 

Vyzkoušejte ten nejlepší korektor pod oči

Recenze na nejlepší korektory na kruhy pod očima 

Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place Flawless Wear Concealer 

Co se nejvíc líbilo: Stejně jako stejnojmenný make-up, Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place Flawless Wear Concealer nikdy nezradí. Má spíše vyšší krycí schopnost, takže ho potřebujete opravdu malé množství na to, aby kruhy pod očima nebo další drobné nedokonalosti pleti zmizely jako mávnutím kouzelného proutku. 

Výhody: Výrobce slibuje až patnáctihodinovou výdrž a korektor se opravdu po zafixování sypkým pudrem celý den ani nehnul, ani se neusazoval ve vráskách. Pod očima nepůsobil jako maska. Finiš je sametově matný, takže sedne i těm s mastnou pletí.  

Nevýhody: Pokud máte na obličeji suchá místečka, tenhle korektor má tendenci je zvýraznit. 

Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Concealer 

Co se nejvíc líbilo: Tento krémový korektor má střední až vysokou krycí schopnost, vypadá přirozeně, i když ho trochu navrstvíte. Oblíbila jsem si jeho aplikátor, který vypadá trochu jako přesýpací hodiny, a se kterým se korektor dobře nanáší. Produkt lehce vpracujete do pleti prstem, štětcem i houbičkou a dokonale splyne s pletí a dalším make-upem.  

Výhody: Korektor Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Concealer jsem zkoušela jak na kruhy pod očima, tak na červená místa na obličeji i pupínky a pokaždé se osvědčil. A když se zafixuje pudrem, vydrží opravdu hodně. 

Nevýhody: Pokud přeskočíte pudr nebo máte mastnější pleť, korektor se slije do vrásek. Ale stačí ho pak jen lehce rozpracovat prstem a problém vyřešen! 

Clinique Even Better™ All-Over Concealer + Eraser 

Co se nejvíc líbilo: Zmizík na kruhy pod očima? To si nechám líbit. Stačí tenká vrstva korektoru Clinique Even Better™ All-Over Concealer + Eraser a tmavá místa jsou pryč. Nanáší se aplikátorem a ve víčku se ukrývá bonus. Houbičku, kterou korektor jednoduše vpracujete do pleti. A prsty zůstanou čisté. 

Výhody: Lehounká krémová textura, která slibuje střední krytí. Většinou to zvládnete s jednou vrstvou, ale po jedné probdělé noci jsem musela použít dvě. I tak ale korektor vypadal přirozeně a nezalézal do vrásek

Nevýhody: Zvýraznil suchá místa na obličeji, třeba hojící se pupínek po akné. Pro opravdu dlouhou výdrž je potřeba zapudrovat. 

NARS Light Reflecting EYE BRIGHTENER 

Co se mi nejvíc líbilo: Jednoznačně jeho skvělá krycí schopnost a rozjasnění očního okolí. NARS Light Reflecting EYE BRIGHTENER je můj multifunkční objev roku! 

Výhody: Skvěle se nanáší a má vynikající výdrž. Používám ho nejen na projasnění očního okolí a zakrytí tmavších kruhů, ale i na další nedokonalosti. Výborně kryje i rozšířené žilky, ráda ho nanáším i kolem rtů, výraznou rtěnku dokáže dovést k dokonalosti. Pokud nemáte tendenci si nějak výrazně sahat na obličej během dne, korektor skvěle drží na místě a není třeba ho reaplikovat. Zatím asi nejlepší korektor pod oči (a nejen pod ně), jaký jsem kdy měla! 

Nevýhody: Během dne jsem ho musela pod očima občas rozpracovat prstem, korektor byl viditelný ve vráskách. To se ale stává u většiny hutnějších korektorů po určitě době po nanesení. Tuhle malou (a individuální) nevýhodu, ale rozhodně ráda „přežiju“, bonusů má NARS Light Reflecting EYE BRIGHTENER mnohem víc. 

Yves Saint Laurent All Hours Concealer 

Co se mi nejvíc líbilo: Yves Saint Laurent All Hours Concealer má super aplikátor na precizní nanášení a opravdu dobře kryje. Takže pro mě nejlepší korektor na tmavé kruhy pod očima, ale i na pigmentové skvrny nebo začervenání. 

Výhody: Krásně se nanáší a skvěle kryje. Je hutnější, ale přesně tak akorát, aby nezůstával ve vráskách, takže kamufláž kruhů pod očima je dokonalá. Stačí opravdu malinké množství pod vnitřní koutek a těsně k vnějšímu a rozpracovat prstem nebo štětečkem. Mimochodem, já jsem zkoušela pouze korektor, bez make-upu, jen na denní krém a SPF a přirozený fresh look byl na světě! Yves Saint Laurent All Hours Concealer si poradil i s rozšířenými žilkami kolem nosu a pigmentovými skvrnkami na tvářích. A vydržel tréninkový pot. 

Nevýhody: Tmavé kruhy pod očima zakryje skvěle, ale nečekejte rozjasnění. Možná to není ani přímo nevýhoda, záleží, jestli to vůbec od korektoru čekáte. 

Ty nejlepší korektory na kruhy pod očima už znáte. Který vyzkoušíte vy?