Nejlepší fény na vlasy: jaké se opravdu vyplatí?

11. listopadu 2020notino.cz
Co je nepostradatelnou součástí každé kosmetické výbavy? Rozhodně fén na vlasy! Ale ať už si vlasy foukáte každý den nebo jen jednou týdně, musíte myslet na jejich ochranu. Ta nezačíná nikde jinde než u výběru kvalitního vysoušeče vlasů. Co byste před koupí měli vědět? Poradíme vám s výběrem toho nejlepšího fénu na vlasy krok za krokem!

Jak vybrat fén na vlasy

Když zadáte slovo fén do vyhledávače, asi se vám pěkně protočí panenky, jelikož na obrazovce vyskočí nespočet výsledků, tvarů, velikostí, barev a nesrozumitelných čísel. Nejdříve si tedy raději ujasněte, co od fénu čekáte. Pak bude hledání specifičtější a tím úspěšnější! Ze začátku vám může pomoct základní rozdělení podle účelu na domácí, profesionální a cestovní fén.

Dalším hodně důležitým faktorem je rozhodně příkon. Čím je vyšší, tím rychlejší je proudění vzduchu ve fénu a kratší doba vysoušení. Vyberte si proto pomocníka s takovým příkonem, abyste vlasy nevystavovali zbytečně dlouho nadměrnému teplu. Dostačující by měl být příkon 1 400 až 1 800 W, ale pro extra husté vlasy může být lepší příkon přes 1 800 W. Pokud má přístroj příkon 2 000 W a více, pravděpodobně už se bude jednat o profesionální fén na vlasy.

Důležitá je taky možnost nastavení teploty. Proč? Pokud máte hustou a silnou hřívu, oceníte vyšší stupeň, abyste vlasy nefénovali celý den. Pro jemné a křehké vlasy jsou zase ideální nízké teploty, abyste co nejvíce omezili možnost jejich poničení. Takže zcela zjednodušeně: čím jemnější vlasy, tím nižší teplota.

Na materiálu záleží

I když fén nepřikládáte na vlas tak těsně, jako například žehličku, budou vám vaše vlasy za kvalitnější materiál vděčné.

Topná tělíska fénů můžou být z kovu, který je levnější a teplo šíří nerovnoměrně. Šetrnější fénování vašim vlasům dopřeje turmalín, a pokud chcete ještě bezpečnější úpravu bez porušení struktury vlasu, sáhněte po keramice. Jestli hledáte mezi profesionálními produkty, nejlepší fén na vlasy bude pravděpodobně titanový, a to díky lehkosti materiálu, která vám usnadní celodenní práci.

TOP 5: Ty nejlepší fény na vlasy!

Už jste si ujasnili, co chcete, a jste připraveni pořídit si svého parťáka pro krásné vlasy? Skvělé! Podívejte se na náš TOP výběr, který vám pomůže najít ten nejlepší fén právě pro vás.

Jako slušný základ poslouží BaByliss Rose Blush 2200 5337PRE, který je nejen krásně růžový, ale i šetrný k vašim vlasům. Můžete si pohodlně regulovat rychlost i teplotu a výsledný účes bude hotový mrknutím oka!

Pokud míváte pravidelně hektická rána, fén Rowenta Beauty Powerline CV5090F0 se vám bude určitě hodit. Ohromí vás příkonem 2 300 W s nímž máte vlasy suché opravdu za chvíli. Díky keramickému povrchu mřížky je navíc nebude tolik namáhat a zanechá je krásně lesklé.

Dalším opravdu kvalitním fénem na vlasy je rozhodně Bellissima My Pro Ceramic P5 3800. Nejen, že má keramický povrch mřížky, ale také ionizační funkci. Jako ionizační fén tedy pouští do vlasů negativně nabité ionty, které uzavřou jejich povrch. Hříva je pak lépe chráněná před teplem, tím pádem více hydratovaná a lesklá. Jaké je poslední plus? Díky lepší hydrataci se můžete rozloučit i s krepatěním!

Z profesionálních fénů s ionizátorem můžeme doporučit i Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic. Určitě oceníte extra výkonný motor a rychlé proudění vzduchu nebo bezpečnostní termostat, který přístroj automaticky vypne v případě přehřátí. Při stylingu účesu taky skvěle poslouží úzká tryska.

Ani ultra lehký a tichý fén Parlux Alyon Ceramic & Ionic nezapomněl na ionizační funkci. A i když ho můžete zařadit mezi profesionální přístroje, vsadíme se, že vás nejvíce zaujme výběr z velkého množství barev. Která se vám bude hodit do koupelny?

Jak správně fénovat vlasy

I když je výběr správného přístroje základem úspěchu, rozhodně to není všechno. Vlasům můžete časté fénování ulehčit i spoustou dalších maličkostí. Jak na to?

  • Po umytí vysušte vlasy jemně ručníkem, ale nedrhněte je, aby se zbytečně necuchaly nebo nelámaly.
  • Pokud jdete hned fénovat, po jakékoliv bezoplachové péči naneste termoochranu.
  • V první fázi sušení zvolte střední nebo vyšší teplotu, abyste zbavili vlasy vlhkosti.
  • Až když budou vlasy aspoň trochu suché, vezměte kartáč a vlasy pročešte.
  • Následně je rozdělte a začněte foukat pramen po prameni podle toho, jakého chcete docílit tvaru. Postupujte od spodních vlasů k těm horním.

Určitě je důležité myslet i na to, že způsob fénování je individuální podle typu vlasů. Postup bude trošku jiný například u fénování kudrnatých vlasů, kdy rozhodně oceníte fén s difuzérem.

Přečtěte si více