Přejít na hlavní obsah

Nejlepší čisticí kartáčky na pleť: Vyberte si ten pravý

23. 12. 2020

notino.cz

Čtení na 6 minut

Po bezchybné pleti už nemusíte jen toužit. Mnoho renomovaných kosmetických firem totiž nabízí úžasné čisticí kartáčky na pleť, které při pravidelném používání slibují hloubkově vyčištěnou, dokonale hebkou, zářivou a pevnou pokožku. Elektrické přístroje na čištění pleti obličej prokrví, velmi jemně promasírují i zbaví odumřelých suchých šupinek. Jak ale vybrat ten nejvhodnější?

Rotační, nebo sonický?

Elektrické čisticí kartáčky na pleť mají buď rotační, nebo vibrační (sonickou) hlavici s velmi jemnými štětinkami či silikonovým povrchem. Zatímco u rotační probíhá čištění otáčením hlavice do různých směrů, sonické kartáčky na pleť velmi rychle rozkmitávají svůj povrch. Obecně se uvádí, že vibrační technologie je šetrnější, hodí se tedy pro citlivou pleť, ale záleží spíše na materiálu hlavice a rychlosti rotace, kterým byste měli věnovat pozornost při výběru.

Jaký zvolit povrch hlavice?

Některé kartáče na čištění pleti mají hlavici z hypoalergenního silikonu, jiné štětinovou. Silikon je velmi šetrný k citlivé pleti, ale skvěle vyhoví i problematické pokožce, protože se snadno čistí a nemnoží se na něm bakterie. Kartáčové hlavice zase mají tu výhodu, že si můžete vybírat z různých tvrdostí a tvarů. „Citlivky“ by měly dát přednost měkkým štětinkám, ovšem je-li vaše pokožka mastnější, zaměřte se na hrubší povrch, který nečistoty doslova vymete.

Řešte i specifika vaší pokožky

Všechny čisticí kartáčky na pleť se postarají o hloubkové vyčištění. Některé přístroje na čištění pleti jsou ale o něco vychytanější. Mají speciální programy na omlazení, lifting, peeling nebo prokrvení i různé přídavné hlavice pro hůře dostupná místa, krk, dekolt apod., či dokonce vakuové sání. Při nákupu si proto ujasněte, co od kartáčku očekáváte, a podle preferencí vybírejte. Rozhoduje velikost a rychlost? Trávíte-li život na cestách, poohlížejte se spíše po menších a lehčích modelech, ale velikost někdy může souviset s výkonem a také dobou výdrže kartáčku bez nabíjení. Na to pozor! S velkými přístroji se zase trošku hůře manipuluje například okolo nosu či mezi očima.

S čisticím přípravkem, nebo bez?

Záleží samozřejmě také na výběru kosmetiky. Kartáček lze použít jen s teplou vodou, jak uvádí většina výrobců, ale pokud trpíte například na akné, bez vhodného antibakteriálního čisticího gelu to ani nezkoušejte. Pohyby kartáčku by bez kosmetiky mohly akné ještě zhoršit. Máte citlivou pleť? Vyhněte se častému mytí s mýdlovým přípravkem nebo vyberte kosmetický produkt na přírodní bázi, který nevysušuje.

A na závěr: Na co si dát pozor

Kůže by po vyčištění nikdy neměla být zbytečně napjatá, dlouho červená a přecitlivělá na dotek. Pokud cítíte jakýkoli diskomfort, je to znamení, že vám kartáček z nějakého důvodu nesedí. Můžete mít příliš citlivou pleť nebo přístroj používáte s nevhodnou kosmetikou či příliš často. Pokud problém nevyřeší změna návyků, bude lepší se svěřit dermatologovi.

Teď už víte vše, co k výběru toho pravého kartáčku potřebujete, tak směle do toho…

7 nejlepších čisticích kartáčků na pleť

  1. Už za pouhý týden pravidelného používání sonického kartáčku na pleť Clarisonic Mia Smart se váš výraz projasní a pokožka zjemní. Sonické čištění pleti totiž zbavuje povrch tváře i hluboko zanesených nečistot a minimalizuje rozšířené póry. K přístroji můžete navíc zakoupit speciální přídavné hlavice, které se postarají o zpevnění kontur, masáž očního okolí nebo nanesení make-upu metodou airbrush. Designově krásného multifunkčního pomocníka pořídíte v pěti trendy barvách.
  2. Jedinečný silikonový kartáček na čištění pleti FOREO LUNA™ 3 se sonickou technologií nabízí oproti svým předchůdcům ještě větší čisticí plochu s delšími a měkčími štětinkami, které nevynechají jediné místo na vaší tváři. Širší je i nabídka zpevňujících masážních programů nebo možnost synchronizovat vašeho kosmetického pomocníka s mobilní aplikací FOREO For You. A pokud chcete potěšit svoji drahou polovičku, sáhněte po variantě pro muže FOREO Luna™ 3 for Men. Váš drahý jistě ocení, že už nikdy nebude muset řešit zarůstající vousy.
  3. Kartáček na čištění pleti PMD Beauty Clean Pro Rose Quartz slibuje až 7 000 sonických vibrací za minutu. Intenzivní, ale přesto velmi jemnou silou zbaví pleť v několika tazích veškerých nečistot a uvolní ucpané póry. Součástí přístroje je také přírodní kámen růženín, který společně s režimem ActiveWarmth™ pokožku krásně prohřeje, aktivně uvolní její napětí a zároveň podpoří vstřebávání pečujících přípravků či masky.
  4. Remington Reveal Compact FC500 je elektrický čisticí kartáček na obličej, který doporučujeme jako praktického společníka na cesty. Malý kompaktní přístroj se totiž vejde i do tašky na víkend, a protože mu k hloubkovému čištění stačí pouhá minuta, ani vás při péči o pleť moc nezdrží. Přesto perfektně odstraní odumřelé buňky a nečistoty v pórech, takže vaše pleť zazáří, kdekoli zrovna budete.
  5. Sonický kartáček na obličej Bellissima Face Cleansing nás dostal svými pěti přídavnými nástavci. Postará se nejen o klasické denní čištění, provést s ním můžete také jemnou mikromasáž, aktivní peeling nebo aktivaci a prokrvení ochablé pokožky. Majitelky citlivé pleti obzvlášť ocení nástavec sensitive, který svými štětinkami opatrně hýčká i velmi jemnou pokožku.
  6. Pokud od domácího ošetření očekáváte výsledky péče profesionálního salonu, nadchne vás mikrodermabrazivní přístroj PMD Beauty Microderm Classic. Speciální přístroj na čištění pleti v sobě kombinuje patentovaný systém točících se brusných disků spolu se šetrným vakuovým sáním. Vakuová technologie napomáhá stimulovat a omlazovat pleť, podporuje produkci kolagenu a elastinu a urychluje obnovu kožních buněk, zatímco disky z oxidu hlinitého jemně odstraní odumřelé kožní buňky. Za nás prostě jednička!

Tak co, už víte, jaký čisticí kartáček na pleť je právě pro vás ten top? Podělte se s námi, jaký jste vybrali.