Přejít na hlavní obsah

Recenze čisticích kartáčků na obličej: jaký se hodí pro citlivky a jaký vzít na dovolenou

21. 10. 2024

Jana Pilát Krajčová

Čtení na 8 minut

Teď vás překvapím – čištění pleti nemusí být něco, k čemu se každé ráno a večer nutíte, protože to své pleti dlužíte. Může vás bavit! Alespoň u mě to funguje s čisticím kartáčkem na obličej, který zařídí nejen důkladné a hloubkové čištění, ale umí i masírovat nebo nanášet séra. Otestovala jsem hned pět nejlepších čisticích kartáčků na obličej a tady jsou recenze.

Proč si čisticí kartáček pořídit? 

Kvalitní čisticí gely, pěny, cokoliv vám vyhovuje, jsou stále základ. Kartáčky na čištění pleti je nenahrazují, ale doplňují pro ještě důkladnější odstranění i těch největších držákůvoděodolného make-upu, zbytků opalovacích přípravků, prostě čehokoliv, co na pleti po čištění nemá co dělat. Navíc umí čisticí kartáčky jít více do hloubky a můžou tak v dlouhodobém horizontu bojovat proti černým tečkám (hurá!). Zajistí jemnou exfoliaci a některé vám k tomu masáží zapracují vaše oblíbené pleťové sérum, takže celý rituál bude efektivnější a příjemnější.   

Nejlepší čisticí kartáčky na pleť

Takhle najdete ten nejlepší čisticí kartáček na pleť 

Čisticí kartáčky nejsou zrovna levný špás, takže nejspíš chcete vybrat rovnou ten nejlepší. Tohle při výběru zvažte: 

  • Typ kartáčku: Nejčastěji se setkáte s kartáčky sonickými. Ty fungují na principu vibrací a jsou dostatečně šetrné i k citlivé pleti. Existují ale i modely s rotačními hlavicemi, které pleť čistí otáčivým pohybem. 
  • Štětinky: Jsou lepší silikonové, nebo nylonové štětinky? Silikon se lépe udržuje, je hygieničtější a nejspíš budete rádi i za to, že má dlouhou životnost a hlavice se silikonovými štětinami se (většinou) nemusí vyměňovat. Nylon někdy bývá označovaný za ten „méně šetrný“ materiál, ale pokud zvolíte kvalitní přístroj, není se čeho bát.   
  • Funkce: Některé kartáčky umí víc než čistit – zvládnou masírovat, omlazovat a některé vám také čištění pleti ještě více usnadní tím, že mají zabudovaný časovač, který hlídá, abyste to s délkou čištění nepřeháněli. Ale většinou platí, že čím více funkcí, tím hlouběji do kapsy budete muset sáhnout, tak zvažte, jaké skutečně využijete.  
  • Velikost: Čím větší plocha, tím rychlejší čištění? Spíše myslete na to, že kartáček se má bez problémů dostat na každé místo vašeho obličeje, což jde o něco lépe s menšími modely nebo těmi se zúženou špičkou. Taky je dobré přihlédnout k tomu, jestli vám kartáček bude stát v koupelně, nebo ho často budete brát na cesty.  
  • Počet rychlostí: Díky dvěma nebo více rychlostem budete moci čištění lépe uzpůsobit typu a stavu pleti, takže tuto možnost volby určitě chcete.    

Takhle si zařídíte tu nejčistší pleť 

A jak se kartáčky správně používají? Po odlíčení make-upu pleť navlhčete, naneste svůj oblíbený odličovací nebo čisticí přípravek (nejlépe gel nebo pěnu nebo odličovací balzám) a přístrojem krouživými pohyby přejíždějte po pleti. Opláchněte pokožku i kartáček a máte hotovo – to je obecný postup. Vždycky ale začněte nakouknutím do návodu, protože každý model má svá specifika.  

Liší se doporučení ohledně doby používání (u některých stačí minuta, u jiných kroužíte i dvě nebo více minut). Také možná zjistíte, že váš odličovací produkt se do páru s přístrojem nehodí (pozor především na přípravky na bázi oleje a abrazivní ingredience).  

Nejlepší čisticí kartáčky na obličej: recenze 

PMD Beauty Clean 

Co se mi nejvíc líbilo: Kde jen začít? Kartáček PMD Beauty Clean si mě získal už po otevření krabičky, protože mu to neuvěřitelně sluší. Je z hypoalergenního silikonu a má dvě strany, kdy částí se štětinkami pleť čistíte a druhou stranou do pleti vmasírováváte pečující produkty. Využít k tomu můžete čtyři různé módy, stačí si vybrat, jaký se bude vaší pokožce líbit.  

Výhody: Zamilovala jsem si multifunkční využití, kdy pleť vyčistíte, a když už máte kartáček v ruce, rovnou jím zapracujete sérum a krém na obličej. Sice to lehounce zvýší spotřebu, protože část přípravku na kartáčku zůstane, ale podle mě to stojí za to. Kartáček má poměrně malou hlavici, takže se dostane do každého koutku.  

Nevýhody: Je to drobnost, ale místo klasické AA baterie by se mi líbilo dobíjení ze zásuvky.  

Eggo Sonic Skin Cleanser 

Co se mi nejvíc líbilo: Model Eggo Sonic Skin Cleanser má spoustu možností nastavení, takže jestli si chcete péči přístroje přizpůsobit na míru, zkuste to s ním. Silikonové štětinky jsou na obou stranách kartáčku, takže umí čistit i masírovat, a na výběr je pět různých rychlostí. Některé kartáčky se ovládají jen jedním tlačítkem, takže se musíte režimy proklikat k tomu kýženému, ale tento má tlačítka hned tři, což práci dost urychluje.  

Výhody: Praktickou vychytávkou je tady nabíjecí podstavec. Taky se přístroj příjemně drží a nejnižší rychlost je opravdu decentní a jemná, super! 

Nevýhody: Plocha kartáčku je poměrně velká, menší hlavice mi vyhovovaly o kapku víc.  

Nejlepší přístroje na čištění pleti, které stojí za vyzkoušení

Rowenta Radiance Booster LV4020F0 

Co se mi nejvíc líbilo: Pokud si stejně jako já říkáte, jestli oplachování kartáčků vodou k jejich čištění stačí, pořiďte si Rowenta Radiance Booster LV4020F0. Má totiž vychytávku v podobě LED dezinfekční zóny, kam kartáčky dáváte na precizní očistu. Přístroj má dva nástavce, nylonový a silikonový, a i když jsem se právě nylonových štětinek trochu obávala co do šetrnosti, bylo to zbytečné. Jsou opravdu super jemné a pocitově na pleti snad ještě příjemnější než některé silikonové varianty.  

Výhody: Dva různé nástavce mě bavily – oba se hodí i pro citlivou pleť, což můžu potvrdit, a ten nylonový je speciálně vytvořený pro pokožku, která už oslavila třicítku. Silikonový nástavec zase zajistí příjemnou masáž, takže si můžete vybrat, co zrovna potřebujete. Podle obrázku se může zdát, že vám přístroj i se svou stanicí zabere v koupelně dost místa, ale ve skutečnosti je mnohem menší a vejde se i na kraj umyvadla v paneláku.  

Nevýhody: Přístroj má dvě rychlosti, mezi kterými nejsou až tak velké rozdíly. I když nejde o nic zásadního, více různých režimů u jiných přístrojů bylo pro zpestření rutiny fajn.  

Notino Beauty Electro Collection Facial cleansing brush with travel case 

Co se mi nejvíc líbilo: Čisticí kartáček Beauty Electro Collection Facial cleansing brush with travel case je malý, ale fakt šikovný! Má tři rychlosti, a když zapnete tu nejintenzivnější, začne také hřát, což je překvapivě příjemné dokonce i v létě (a v zimě to bude naprostá bomba). Ze všech testovaných kartáčků se mi intenzita režimů zdála nejslabší (i na nejvyšší rychlost), což ale mojí citlivější pleti nijak nevadilo, naopak.    

Výhody: Kartáček se příjemně drží a svým tvarem a velikostí s ním dosáhnete hezky i na hůře dostupné části obličeje, jako je okolí a kořen nosu. Vedle toho má praktické pouzdro a zabere opravdu minimum místa. A oproti mnoha svým konkurentům má také o dost sympatičtější cenovku. 

Nevýhody: Pocitově nízká intenzita vibrací nemusí sedět každému a možná bude někomu chybět více režimů.  

FOREO LUNA™4 Go 

Co se mi nejvíc líbilo: Recenze sonických kartáčků na obličej by nebyla kompletní, kdyby se v ní neobjevila ikona těchto přístrojů – značka FOREO. Konkrétně jsem vyzkoušela model FOREO LUNA™4 Go, který smete ze stolu všechny výmluvy, že na precizní čištění na cestách není prostor. Je miniaturní, ale i přesto má osm různých rychlostí a využijete obě jeho strany – jednu na čištění, druhou na omlazující masáž. A na jedno nabití vydrží až 300 použití, což se na cestách rozhodně počítá! 

Výhody: Je to opravdu drobek a měla jsem trochu strach, jak se s ním bude manipulovat. Ale nakonec mi jeho ovládání přišlo snad nejpohodlnější ze všech. Masážní strana je opravdu neuvěřitelně příjemná a přístroj vás navíc signálem upozorní, že je čas posunout se během čištění o kus dál.    

Nevýhody: Snad jen vyšší cena. 

Teď znáte nejlepší čisticí kartáček na pleť! Bude u vás slavit úspěch ten na citlivou pleť, na vmasírování séra a krému nebo ten, který vás doprovodí na každou dovolenou?  

Pro precizně vyčištěnou pleť