Aviváže

Není to jen o pocitu svěžesti a příjemně vonícím oblečení. I když možná právě proto aviváž hledáte. Vůně vypraného prádla totiž velmi brzy vyprchá, ale právě díky aviváži jsou vůně intenzivnější a delší.

 

Hlavní výhody aviváže

  • Změkčuje vlákna (hlavně ta přírodní). Oblečení je na dotek víc hebké a jeho nošení komfortnější.
  • Odstraňuje elektrostatický náboj z umělých vláken. Až si příště budete přetahovat svetr přes hlavu, účes to ustojí.
  • Zlepšuje vlastnosti některých materiálů. Oblečení má pak například vyšší savost nebo prodyšnost.
  • Zkracuje dobu schnutí. A tak bude používání sušičky méně energeticky nákladné.
  • Díky aviváži strávíte méně času u žehlicího prkna. Oblečení je méně mačkavé a snadno se žehlí.
  • Některé materiály jsou doslova magnet na špínu. Oblečení vyprané v aviváži je pokryté jemným filmem, a tak vydrží déle čisté.

Kdy byste neměli používat aviváž?

S aviváží si nerozumí hlavně funkční oblečení, které kvůli aviváži ztrácí svou funkci. Jsou to hlavně produkty vyrobené z textilního mikrovlákna a prodyšného textilu s funkční membránou.

Vonné perličky do pračky: proč je používat?

Pro maximální provonění prádla můžete vyzkoušet i vonné perličky do pračky. Dodají prádlu intenzivnější vůni a můžete je použít i na funkční prádlo nebo ručníky, u kterých neomezí jejich savost. Stačí pár vonných perliček přidat přímo do bubnu pračky a těšit se na voňavé prádlo.  

Vyberte si na Notinu tu nejlepší aviváž

U nás najdete spolehlivé a oblíbené aviváže Coccolino, Silan nebo Lenor. Vašemu oblečení dodají hebkost a svěží vůni, a najdete tu i aviváže přímo určené na choulostivé materiály jako jsou vlna a hedvábí. K aviváži nebo perličkám do pračky si přibalte ještě prací prášek nebo gel na praní a užijte si skvělý pocit z čerstvě vypraného voňavého prádla!

celý text skrýt text

Nejprodávanější