Rychlou úlevu od bolesti hlavy, zubů, krční páteře i kloubů a svalů vám přinesou tablety Ataralgin. Přípravek se používá také k léčbě horečnatých stavů a bolesti kloubů a svalů doprovázejících chřipková onemocnění. Kombinuje 3 účinné látky. Paracetamol, který snižuje horečku a tlumí bolest. Guaifenzin podporuje působení paracetamolu, a navíc pomáhá snížit emoční a duševní napětí. Kofein potlačuje únavu a rovněž zesiluje analgetické účinky.
Vlastnosti:
- působí proti bolesti a pomáhá snižovat horečku
- tlumí bolest hlavy, zubů a krční páteře
- snižuje duševní a emoční napětí s pocity úzkosti
- usnadňuje vykašlávání
- potlačuje únavu
Doporučená denní dávka:
- dospělí a dospívající ve věku 15 let: 1×2 tablety
Způsob užití:
Tablety užívejte až 3× denně s odstupem alespoň 4 hodin. Maximální denní dávka nesmí překročit dávku 6 tablet během 24 hodin. Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu bolestí nebo horečky, poraďte se s lékařem.
Zvláštní podmínky uchování:
Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu, aby byl chráněn před světlem a vlhkostí.
Upozornění:
- Při užívání přípravku se vyhněte konzumaci alkoholu.
- Neužívejte v kombinaci s jinými přípravky obsahující paracetamol.
- Přípravek obsahuje kofein, vyhněte se proto pití jiných kofeinových nápojů.
- Přípravek Ataralgin se nedoporučuje užívat v těhotenství a při kojení.